Katër të vdekur nga shembja e urës në Florida

March 16, 2018 08:41

Katër të vdekur nga shembja e urës në Florida

Të paktën 4 persona kanë vdekur dhe 10 të tjerë janë plagosur pasi një mbikalim është shembur pranë Universitetit Ndërkombëtar të Floridës, në Majemi.

Mbikalimi 862 tonësh dhe me lartësi 53 metra ra mbi një autostradë me 8 korsi, duke shtypur të paktën 8 makina.

Mbikalimi ishte ngritur ditën e shtunë në vetëm 6 orë. Për të ishte përdorur një metodë që quhet “ndërtim i përshpejtuar i urave” për të shmangur problemet me trafikun.

Ende po punohet për të gjetur të mbijetuar të tjerë nën rrënoja.

o.j/dita

March 16, 2018 08:41
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim