Kavajë, Haxhinasto inspekton cilësinë e rrugës te Mali i Robit

April 27, 2014 07:57

Kavajë, Haxhinasto inspekton cilësinë e rrugës te Mali i Robit

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, inspektoi dje segmentin rrugor Golem-Mali i Robit–Kavajë. Haxhinasto tha se duhet rishikuar cilësia e punimeve nëpërmjet makinerive me standarde të larta dhe pastaj do të pajiset me sinjalistikë për të garantuar sigurinë rrugore. Gjithashtu u kërkua edhe inspektimi i cilësisë së punimeve në këtë rrugë me grup të posaçëm, ku do verifikohen parametrat dhe cilësia e asfaltit. Më tej do investohet edhe për sinjalistikën 4,5 milionë dollarë.

 

April 27, 2014 07:57
Komento

1 Koment

  1. Toni April 27, 12:36

    Qenka edhe inxhinier ky ministri??? Sa pa kuptim, me sy i sheh ai si ashte cilësia e makinerive

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*