Përshkallëzim i tensioneve në Kavajë, thyhet KZAZ 42

June 19, 2019 20:35

Përshkallëzim i tensioneve në Kavajë, thyhet KZAZ 42

Mbështetës të opozitës në Kavajë po protestojnë përpara KZAZ-së 42 në këtë qytet. Protestuesit kanë thyer derën e ndërtesës dhe kanë tentuar të hyjnë brenda.

Policia po përdor bomba tymuese kundër tyre, duke parandaluar hyrjen në ndërtesë, për momentin. Por gardhi rrethues i ndërtesës tashmë është shkatërruar.

Si edhe në qytetet e tjera, militantët e opozitës kërkojnë lirimin e ambienteve të KZAZ-së. Ata kanë shkatërruar gardhin rrethues të ndërtesës.

Protestuesit po hedhin gurë dhe sende të forta në drejtim të forcave të rendit.

Ndërkohë, edhe zjarrfikëset janë përfshirë në këtë përplasje dhe po hedhin ujë mbi forcat e rendit.

e.ll./dita

June 19, 2019 20:35
Komento

6 Komente

 1. Baftiari nga Gjiri i Lalezit June 19, 20:45

  Perse quhen protestues dhe jo bandite te Salehut?
  Keta te kavajes ashtu si edhe ata te zonave veriore te Shqiperise jane tjesht bandite.

  Ne kohen e komunizmit banda te tilla regjiimi i azgjesoi brenda 4-5 vjetesh…Shume i pa afte ky kapitalizmi!!

  Reply to this comment
 2. Arben June 19, 22:09

  Rrofte edroga

  Reply to this comment
  • prizem June 19, 23:25

   Talebanet bandite te rrugeve do te perfundojne ne burg duke i lene me gisht ne sum talebanet trushplare te blogjeve, ligji do te veproje me gjithe forcen e tij.

   Reply to this comment
 3. alphade June 20, 03:04

  Zoterinj te Kavajes se Haxhi Qamilit ! Vandal Qamili u ka
  lene trashegim injorancen, idiotizmin pa fre, qorrllekun,
  fluturoni me preshe ne prapanice,jeni dru me pre,kujtoni
  se duke ndermarre agresione te tilla do ju hedhi ndonje
  kocke per ta lepire. Edhe ate sumqirin qe e kane vene si
  sekretar te pergjitheshem eshte thjeshte nje marionete qe
  po e shfrytezojne per qellimet e tyre sa te hedhin lumin
  dhe pastaj pederastin do ta hedhin si limon i shtrydhur ne
  Lanen e mutesise….!

  Reply to this comment
 4. Tori June 20, 07:45

  I lumte Kavajes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim