“Ke 3 shqiptarë pas qafe”, kërcënohet ministri i brendshëm italian

December 1, 2018 20:26

“Ke 3 shqiptarë pas qafe”, kërcënohet ministri i brendshëm italian

Ministri i Brendshëm italian njëkohësisht zv/kryeministër, Matteo Salvini është kërcënuar me jetë nga tre shqiptarë.

Kërcënimi është bërë përmes një letre anonime, e cila ka mbërritur mëngjesin e sotëm në godinën e ministrisë që ai drejton.

Ke 3 shqiptarë pas qafe, do ekzekutohesh, je derr, gay”-shkruhej në letër.

Salvini ka zgjedhur ta ndajë  letrën në rrjetet sociale, duke ironizuar edhe gramatikën e keqe. Krahas letrës së publikuar nuk ngurron t’i dërgojë puthje e përqafime.

Letra e kërcënimeve, veçanërisht gramatika italiane erdhi në Ministri. Ajo tërheq drejt, puthjet dhe përqafimet!  Të shtunën e ardhshme, më 8 dhjetor në 11 në Romë në Piazza del Popolo, ne do të përgjigjemi me buzëqeshjet e një deti italianësh të respektuar!”, -shkruan Salvini në Instagram.

v.l/ Dita

December 1, 2018 20:26
Komento

7 Komente

 1. intelektuali December 1, 20:40

  JANE BANDITET E DROGES TE SAJE QORRIT DHE TE RILINDJES ENVERISTE

  Po pse nuk ja dergojne kercenimin Kryeministrit te tyre Edvin Droges, keta kaqola injorante, dallkauke dhe drogaxhinj alla sipas filmit Marko nga Tropoja?

  Reply to this comment
  • ! December 1, 21:57

   hik mer rrac kurve ,
   ta shkerdhefsha faren greke .

   Shkrimi eshte i bythqimave Grek e pse jo ,
   i janullatos

   Reply to this comment
 2. Dash December 1, 21:09

  Ik ore lango mos genje,figure e qelbur, bile shqiptaret te votojne me shume…ky eshte nje mashtrim banal dhe ky do te perfitoje ne elektorat me kete,se nuk ka kuptim nje gje e tille,jetoj ne Itali dhe nuk ka shanc te ndodhe nje gje e tille sepse e perseris nuk ka kuptim…shqiptaret nuk kane asnje pakenaqesi ndaj ketij apo Italise,sot u votua nje ligj ne parlament per sigurine qe eshte kundeshtuar shume nga opozita dhe kjo gje mban era propogande,por ka gjetur subiekt te gabuar…

  Reply to this comment
 3. olimpia December 1, 21:17

  Kercenimi nuk eshte shkruar nga shqiptare.Duke analizuar format ortografike te germave ,sidomos te…s…dhe te ..m.. duket shkrimi i nje injoranti por italian .SI RREGULL PJESTARET E GRUPEVE KRIMINELE SHQIPTARE NUK KERCENOJNE DHE I QENDROJNE LARG PERPLASJEVE ME FORCAT POLICORE.I VEMI POLITIKAN I VRARE NE SHQIPERI PAS 90 S HAJDARI U VRA PER MOTIVE KRIMINALE NGA BASHKEQYTETARET E TIJ .ESHTE E PAMENDUESHME QE KRIMI SHQIPTAR TE SYNOJE NJE POLITIKAN ITALIAN ,AQ ME E PAMUNDUR MINISTRIN E BRENDESHEM .MJAFT BOTUAT KETO PACAVURE.

  Reply to this comment
 4. N.VJOSA December 1, 21:58

  I paska mbushur breket Pipinoja…
  Zakonisht keta qe kercenojne te hane Mune…
  Ruhu nga ata qe bejne sikur flene…!
  Mero Baze ka nje fejton shume me humor per nje leter qe vlonjatet i dergojne ketij Djalit te Musolinit…!

  Reply to this comment
 5. Dash December 2, 09:28

  Sakte “Olimpia”….

  Reply to this comment
 6. Hahaha December 2, 11:17

  DO JETE KONSULTUAR ME LUL BASHEN DHE SALIHANJA,,PER TE BERE SERINE E RRADHES BABALE 3 NE ITALI,,,,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*