“Kë besoni?”, Rama publikon videon e Metës dhe Juncker

June 12, 2019 15:01

“Kë besoni?”, Rama publikon videon e Metës dhe Juncker

Rama ka postuar në profilin e tij në Instagram një video ku ka vënë përballë Presidentin e Shqipërisë Ilir Meta dhe Presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker.

Në njërën anë është Presidenti Meta që thotë se “zhvillimi i zgjedhjeve të 30 qershorit do të dëmtojnë integrimin e vendit në BE.”

Ndërsa në anën tjetër Juncker thotë se “zgjedhjet e 30 qershorit duhet të zhvillohen, në të kundërt moszhvillimi i tyre do të dëmtojë prespektivën europiane.”

Janë në fakt dy deklarata të kundërta me njëra-tjetrën. E në videon e ndarë përgjysmë shkruhet: “Kë besoni”.

Ndërsa kryeministri Rama shkruan thjesht se nuk ka koment për të.

 

View this post on Instagram

 

Pa Koment

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on

l.h/ dita

June 12, 2019 15:01
Komento

14 Komente

 1. intelektuali June 12, 15:14

  Pijanecit Juncker jepi nje teke raki skrapari qe te kendoje gjithe diten si gjel per integrimin,

  por:

  KUJT T’I BESOJME?

  Like Floririt qe e pa gjithe Bota me ze dhe figure si vidhte me tefter ne dore rushfetin pushtetar dhe qe Edvin Droga e hodhi me parashyte enveriste ne postin e Presidentit,

  apo:

  Pijanecin Jean-Claude Juncker qe nuk mbahet dot ne kembe dhe qe hodhi me parashyte ne Tirane hajduten e tij ambasadore, Vllahutini qe me bekimin po perseri te Edvin Droges vodhi nga taksapaguesit evropiane 5 milione euro nga vila e Samir Nane albanezit ne Farke dhe u largua nga Shqypnia me bisht ne shale.

  HE MO EDVIN DROGA CILEN ALTERNATIVE TE ZGJEDHIN SOT SHQYPTARET?

  sepse:

  Une per vete them qe te zgjedhin ate te Avdylajve te durrsit, apo Habilajve te Vlores,

  apo:

  Me mire alternativen e Bashkim Ulajt&Lukuni qe nuk ka asnje perkatesi politike dhe HA nga te gjitha anet e ylberit.

  Reply to this comment
  • Pi pipiiiiii bie buria... June 12, 15:40

   Ne provimin e marrjes se patentes:
   Pyetje:ne se pasi ke pire nje gote raki gjate udhetimit te duken dy rruge,nga do te shkosh?majtas apo djathtas?
   Pergjigje:Do ti kepuse edhe nje teke qe te me duken tre rruge dhe une te vazhdoj rrugen e mezit..

   Reply to this comment
  • Maksim Braho June 12, 15:58

   O hale fshati e palare prej shekujsh. Si mund te prononcohesh keshtu more kokra e idiotit. Z. Junker eshte nje personalitet i shquar. 10 vjet Kryeminister dhe Minister i Financave te Louxembourgut, drejtes I Parlamentit Europian prej 2014. Ndersa ti je nje idiot 24 karat qe vetem ndot blogjet me paditurine tende proverbiale dhe me perroin psiqik qe ne cdo rresht ka Enverin qe te paska shkerdhyer sojin dhe serselene dhe ta paska bere mire o plehre e paricklueshme.

   Reply to this comment
   • Artemisa June 12, 16:46

    O Maksim ( Gorki)., n’a hengersh ate qe s’thuhet kur qenke merzitur kaq shume sepse paskan ofenduar nje Shurranjos nga Luksemburgu.
    Gjej dhe shiko videon e plote dhe te siguroj qe do te te vije turp per komentin qe ke shkruar.

    Reply to this comment
    • Maksim Braho June 12, 21:52

     Ua moj Artepidhi,
     Po pse e humbet edukaten keshtu o “nderi” kurverise vicidoliste. Ti moj Artepidhi i ben “blow job” shurraqit te Qoftelargut qe I ka breket palare qe kur zbriti nga Gopi Arushes. Pak me shume respekt o shpellare padomestikuar. Vazhdo llulloret ne stanin e kafsheve. Lerja komentet ne blog IntelektuaLOQES.

     Reply to this comment
 2. Ne i bindemi Presidentit jo kryeministrit: June 12, 15:20

  Meshire per protestuesit e tete protestave kombetare dhe dhjetrave provinciale.Pra do te hyjne ne zgjedhje ne nje date tjeter…
  Keshtu ja kane dhier Edit 30 Qershorin.!!!
  hajde fitore , hajde!
  Po kjo ishte lojaaaaaaa!

  Reply to this comment
 3. Zigur Qarri June 12, 15:40

  Flet per besim,ai qe eshte 24 ore nen efektin e kokaines,Kryeministri i vetem ne Bote perdorues droge!
  Leria Endri Fuges makinacionet alla mafioze o drogaxhi,se je bere jo vetem turpi i Shqiperise,por i gjith Europes.

  Reply to this comment
 4. mirel June 12, 15:43

  Ke te besojme?
  He, horri..si puna e qeskave me ngjyra qe vinin nga jashte..qe i ruanim si te cmuara
  Apo si shishet plastike te Coca-Coles qe i mbanim per zbukurim.
  Keshtu dhe Ramuti na sjell Junker, qe ti besojme atij.
  Ramuto, ta them une kujt i besoj vetem bej nje ndryshim te vogel, nga Meta kthehe ne Merkel.
  E gjen vete ti pastaj, nuk je nevohe te pyesesh, e as te besh retorika te tilla palacosh

  Reply to this comment
 5. Amerikani June 12, 16:32

  Une them ti besojme Kananit nga Skrapari. Atij te vertetit se ai prej genjeshtere u kam duke pire raki ne shtepine e nje fshatari dhe do te na perçaje luften tone per integrim.

  Reply to this comment
 6. XXXL June 12, 17:14

  “Intelekt-kari” dhe po ashtu ti Zigur Koqja beni pa pak pushim se po ju ze fytin muti qe po hani, gra e moter – qire.
  Rrota karri per rob si puna jauj me i besueshem eshte hajduti me bllok ne dore, gjob-venesi i DOSJES 978, bashke-autori i pushkatimit te “kokepalareve” me 21 Janar dhe buri i baxhelles Monika Kokemadhja se PRESIDENTI i Komisionit Evropian, Juncker.

  Reply to this comment
  • Zigur Qarri June 12, 18:16

   XXXL,dobiçi ferres,pa profil,pa indetitet,doli per perseri per te treguar kurvllikun e familjes se tij ne masen XXXL,Vazhdo çuni kurves!

   Reply to this comment
 7. Konti Sbalta June 12, 17:55

  Arbitri vendos ! dhe ai eshte caktuar per fillimin dhe mbarimin e lojes(zgjedhjeve)Bindjuni arbitrit !Ne fushe nuk vendosin tifozet,qofshin edhe ata ne tribune!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*