Kë nderon në Varrezat e Dëshmorëve Lulzim Basha?

May 5, 2018 13:28

Kë nderon në Varrezat e Dëshmorëve Lulzim Basha?

Nga Erion Braçe

E kam pyetur veten shpesh;

Ke nderon ne Varrezat e Deshmoreve te Kombit, Lulzim Basha?! ai nuk e njeh luften me te madhe te popullit shqiptar-Luften Antifashiste Nacional Cririmtare, per pasoje as deshmoret e saj!

Ai e quan kete lufte, Lufte Civile, beteje per pushtet etj,

duke mohuar nga fillimi ne fund, betejen per liri te nje populli te tere.

Ai nuk e njeh Clirimin e ketij vendi nga pushtuesit, ka shpikur nje date te veten te clirimit e vendit, ate nderon, por si dite ripushtimi;

Madje ka idiote rreth vetes qe kete e quajne dite te pushtimit te veriut nga jugu!!!! Atehere ke nderon Lulzim Basha ne varrezat e Deshmoreve te Kombit ku shumica, shumica, jane luftetare te asaj lufte epike.

Luftes Antifashiste Nacional Clirimtare?! Kerkend!

Lulzim Basha nuk ka respekt per kerkend e asgje ne kete vend!

Lulzim Basha eshte bosh, shtiret nga nevoja, genjen kurdo e kedo me shfaqjet e tij, si kur shkon ne ato varreza dhe dhunon, ashtu edhe kur hyn ne kishe apo xhami dhe ben sikur beson!

Ai ka vec nje besim;

Besimin tek paraja!

Kjo eshte e verteta!

Ndaj, sot ne 5 Maj, gjithe ne te tjeret te respektojme ndershmerisht Deshmoret e Kombit!

Poshte fashizmi!

 

 

o.j/dita

May 5, 2018 13:28
Komento

11 Komente

 1. intelektuali May 5, 14:31

  O Erion Brace, Mistreci nga Berati

  PO THE POSHTE FASHIZMI DUHET TE THUASH ME PARE: “POSHTE NEXHMIJA!” SI ANTARE E FASHIZMIT DHE “POSHTE ENVER!” SI KUNAT I KRYEFASHISTIT BAHRI OMARI QE SIUNOI QEMAL STAFEN ME 5 MAJ DHE SHUME ANTIFASHISTE TE TJERE PAS TIJ,

  por:

  Pyetjen e ke te sakte, sepse:

  PER KE BEN HOMAZHE LULZIM BASHA?

  Mesiguri nuk ben homazhe per xhelatet e Enverit qe jane varrosur tek Kodrat e Saukut, qe mbushen lumenj me gjak njeriu ne vendin tone, qe mbollen MURTAJEN bolshevike pas Luftes, qe e bene Shqypnine si nje Kamp Perqendrimi te rrethuar me tela me gjemba anembane dhe e izoluan nga Bota duke falimentuar ekonomine dhe renuar shtetin si kurre me pare ne histori,

  MESIGURI LULZIM BASHA NUK BEN HOMAZHE PER KETA “DESHMORE-XHELATE” TE ENVERIT QE IMPLEMENTUAN ZINE BOLSHEVIKE NE SHQYPNI,

  sepse:

  Sali Berisha, UJK i vjeter qe ka hedhur lekuren e deles persiper dhe nga Sekretar Partie tani eshte Antikomunist i Perbetuar mesiguri ne cast do te hiqte nga posti ku e ka hedhur me fintet e tij enveriste ne krye te PD-se, dhe Lul Basha ose do te duhej te kthehej ne Hollande po te gjente ndonje dallkauk qe ta merte ne pune ne vendin e tulipaneve, ose do t’i lutej Edi Rames qe t’i gjente nje pune si bamiresi per mareveshjet ne terrin e nates qe pati bere me te,

  atehere:

  KUJT I BEN HOMAZHE LULZIM BASHA I SALIUT?

  Une per vete them se i ben homazhe atyre qe e emeruan kamarier ne Rinas ne Kohen e Qepes te Partise se Punes.

  Reply to this comment
 2. Alban Dega May 5, 17:36

  VDEKJE FASHIZMIT !
  LIRI POPULLIT !

  Ne vend te hyrjes ,,,

  KAPEN NE FLAGRANCE NEONAZISTET E SHQUP- IT DHE SALI LUL HITLERIT !

  A doni me per fytyren vertete e nazi-fashisteve te Sali Lul … Hitlerit , te Bujar Karaosmanit, Alizoteve dhe Alibeajve !?
  Cfare rastesie !?
  Ne kohen qe po shkruan a analize ne meposhteme vjen ku lajm i turpshem, trondites, kobezi per terroriste 24 karat nazi-fashist ! Kapen ne flagrance neinazistet e SHQUP-it
  Fjalen e ka Arta Marku !

  VDEKJE FASHIZMIT
  LIRI POPULLIT !

  – Nder e lavdi deshmoreve dhe heronjve te Atdheut e Kombit shqiptar !

  – Lavdi e pavdekesi !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  A ka parulle me demokratike, me qytetare, me atdhetare ne Bote se kjo !
  Ne populli, me popullin, per popullin eshte shpirti, zemra dhe mesazhi madhor i Kushtetutes se Nenes Boterore te demokracise amerikane
  Ata ishin ne populli, me popullin, qe dhane jeten si me le per lirine e popullit dhe Atdheut e vet !
  Shumica e tyre nuk e dinin as se cfare do te thoshte fjala parti aq me pak komuniste !
  Nuk e dinin as kishin degjuar se kush ishte Enver Hoxha as Tarrasi, as Shpati, as Abaz Kupi, as Mehdi Baj Frasheri, as Mustafa Merlika as… te shkruanin emri e vet !
  Po e dinin mire se kush ishte e cfare ishte Atdheu, Shqiperia, Kombi… Dheu e Toka ku u kishte rene koka !
  E dinin dhe e kishin ne zemer e shpirt me dhane jeten si me le per liri e per Atdhe !
  E dinin po ashtu fare mire se kush ishin bajraktaret, bejleret e agallaret, cufligaret … te gjithe tituj te pushtuesit gati 500 vjecar turk per sherbimet, spiunimet ne dobi te Portes se Karte, te Stambollit, Beigradit, Athines, Romes… dreqit e te birit !
  E dinin sepse i kishin ne mishin e ne trupin e tyre, ne kurrizin e tyre e femijeve te tyre vrangat e kamxhikeve dhe vuajtjeve te tyre prej skllavi te tyre!
  E dinin se pasuria e tyre, kullat sarajet e tyre, se bolleku I tyre ishte ngritur mbi skamjen e varferine e vet, mbi skllaverine e analfabetizmin e tyre !
  E shihnin DHE beje in se mbas cdo pushtimi e zaptimi pasurite e a tij grushti shaiptaresh antishqiptare shtohehshin edhe me shume ndersa thika e tyre shkonte deri ne palcen e fakirave !
  E shihnin se pashallaret e bejleret, agallaret e Sulltaneve ktheheshin ne Vovodet e Nacallniket e Beogradit, ne Zervistet e Athines, ne karabineret dhe nareshallet e Musolinit, ne kapitenet e Feldmarreshallet e Hitlerit …
  E kutpuan se cilido qe i sherbeu pushtuesit te trojeve shqiptare, cilido qe bashkepunoi, spiunoi, perfitoi tituj, grada, pasuri nga zaptuesi ottoman, serb, grek, Italian, gjerman a kushdo qofte ai, vecanarisht ndaj armikut te perbotshem nazi- fashist eshte armik i popullit dhe demokracise, tradhetar e vrases i Shqiperise e kombit shqiptar !
  E kuptuan se nuk kishin cte humbnin me pervec prangave te skllaverise dhe zinxhireve te skamjes dhe mjerimit !
  Ndaj u ngriten ne kembe e rroken armet per liri !
  Cdo qindarke e grabitur , perfituar me sherbime ndaj pushtuesve apo armiqeve, spiuneve e tradhetareve te Atdheut e popullit te vet, me hajni, me korrupsion, mashtrim, padrejtesi popullit apo shtetit te vet duhet ti kthehet pronarit te ligjshem te tyre, popullit dhe shtetit shtetit !
  Pa perjashtim, me tere fuqine e ligjit !
  Shteti e ka zemren prej guri thoshin greket dhe romaket e lashte!
  Shteti i se drejtes, shteti ligjor e ka zemren prej pushtuesve apo armiqeve, spiuneve e tradhetareve te Atdheut e popullit te vet, me hajni, me korrupsion, mashtrim, padrejtesi popullit apo shtetit te vet duhet ti kthehet pronarit te ligjshem te tyre, popullit dhe shtetit shtetit !
  Pa perjashtim, me tere fuqine e ligjit !
  Shteti e ka zemren prej guri thoshin greket dhe romaket e lashte!
  Shteti i se drejtes, shteti ligjor e ka zemren prej ligji e prej drejtesie !
  Vdekje fashiizmit !
  Liri Popullit !
  Lavdi te perjetshme atyre qe dhane gjene me te shtrenjte, gjakun dhe jeten per lirine e Atdheut e vet, deshmoreve dhe heronjve te te gjithe koherave nga Iliret e lashte e deri sot !
  Nuk ka komunist me te keq se komunisti antikomunist, ka thene Vaclav Havel !
  Nese kini dyshim shihni Sali Berishen e Bujar Nishanin qe nuk lane tradhetar e spiun, terrorist e rankovicist, Karaosman e Toptan pa dekoruar, shperblyer e nderuar …
  Nuk ka fashist as nazist me te keq e me te rrezikshem se fashistI apo nazisti antifashist a antinazist !
  Nese kini medyshje shihni Aluzotet dhe Alibeajt e djeshem dhe te sotem qe me gjuhen e mllefin e tyre nazifashist ua kalojne edhe parardhesve te tyre !
  Vdekje fashizmit !
  Liri Popullit !
  Lavdi e Nderim ne pavdekesi ne Altarin e Kombit !

  Reply to this comment
  • intelektuali May 5, 18:24

   Dole nga brima e miut o Spiuni i Sigurimit te Enverit?

   PO C’DO NE NEW YORK MORE MAVRI SPIUNESH, SHKO NE MOSKE SE PO AFRON 9 MAJI BOLSHEVIK DHE ATJE KENDO SA TE DUASH HYMNE KOMUNISTE PERPARA PUTINIT SE NE GAZETEN DITA TE KA DALE BOJA TOTALISHT!

   Reply to this comment
 3. Ylli May 5, 18:02

  Po ju o Brace ke nderoni …..luftetarin antifashist ,komandantin e brigadave ne Spanje ,Heroin e Popullit ,Mehmet Shehun apo poliagjentin ,armikun e popullit dhe te partise Mehmet Shehun ???. Ke o Braçe ????
  Nako Spirun ,komunist i oreve te para ,organizator i shkelqyer ,minister i suksesshem apo Nako Spirun antijugosllav ,prishes i vellazerise shqiptaro-jugosllave ,here me varr e here pa varr ??.Ke o Braçe ???
  Sekretaren e Rinise Antifashiste ,komuniste e vendosur ,partizane e paepur Liri Belishova apo agjenten e Bashkimit Sovjetik ,shkelesen e vijes se Partise dhe devijuesen e programit te saj Liri Belishoven ??.Cilen o Braçe ??
  Heronjt e Popullit ,Komandantet legjendar ,Komisaret e Partise Bedri Spahiu ,Tuk Jakova ,Panajot Plaku ,Petrit Dume ,Hito Çako ,Dali Ndreu ,Liri Gega Fadil Paçrami ,Todi Lubonja e qindra te tjere ,apo agjentet e CIA ,KGB ,UDB
  ,tradhetaret dhe sabotatoret e Partise dhe pushtetit popullor Bedri Spahiu ,Tuk Jakova ,Panajot Plaku ,Petrit Dume ,Hito Çako ,Dali Ndreu ,Liri Gega ,Fadil Paçrami ,Todi Lubonja e qindra te tjere ??.Cilet o Braçe ???
  Ke nderoni o Braçe ….Heroin e Popullit Shqiptar Enver Hoxha apo Heroin e Popujve te Jugosllavise Enver Hoxha ???
  Poshte fashizmi dakort o Braçe po kush fashizem ,ai gjerman qe ishte Rama para ca ditesh ne Berlin.Po eshte me ju o Braçe ….sipash jush.
  Nese do te ledhatosh xhaxhi veteranet dakort ,vetem se prej jush kane 28 vjet qe e hane sa krahu.

  Reply to this comment
  • intelektuali May 5, 18:41

   LERE MOS E NGA, SE KETA DALLKAUKE E KANE BERE POPULLIN CARAP:

   Nga njera ane kelthasin me gjithe frymen e fytit:

   POSHTE FASHIZMI! RROFTE BOLSHEVIZMI

   dhe:

   Nga ana tjeter shkojne ne Berlin dhe i puthin BYTHEN Merkelit per leka dhe per antarsim ne BE.

   SI T’I KUPTOSH KETA KAMELEONE?

   Qe tere diten udhetojne me Benz-at e gjermanit dhe naten enderrojne bolsheviket e Rusise.

   Te pakten te jene me korrekte me elektoratin e majte dhe te levizin BYTHEN e tyre komuniste me Pobedat apo Vollgat e Putinit

   Reply to this comment
 4. DETARI @tlantides May 5, 18:21

  Enver Hoxha ,Legjendari Ilirik !
  Poshte bythlepiresat e armiqve tane !

  Reply to this comment
 5. alphade May 5, 21:15

  Brace ! Pse pak detyre ka qe shkon te varrezat e desh-
  moreve,Bashici i Berishovicit ?! TE PROVOKOJE ! Te
  betmin qe i kane vene vetes banditet e Sali Qoftelar-
  gut, Monstres se Vicidolit ..!!!

  Reply to this comment
 6. Jimi May 5, 21:24

  Jo vetem Basha por gjithe skota e tyre, te pakten te tregohen ashtu sic jane! Por ata e dine shume mire, qe ti kundervihesh hapur LANC do te thote qe me kete popull ti kesh lare duart nje here e pergjithmon. Jane thjesht hipokrite.

  Reply to this comment
 7. shqiptari May 6, 00:11

  O intelektul , PO TY kush te beri intelektual koha zogut o rrumbythje o pjell antishqiptare , ku ke surrat ti te diskutosh fatet e kombit kur te paret e tu ishin ortak te pushtusit o zgjyr ,nese ALBAN DEGA esht ne amerik ,partizanete ushtris nacional çliritare ishin aleat me shtetet e bashkuara ne kohen e luftes , kur sorollopi jot ishte kunder amerikes , kunder vendit te vet dhe ter botes , na shitesh edhe per intelektual njeri qesharak ,po te kishe shkoll do te vinte turp per prejardhjen tende dhe nuk do i hyje ktyre diskutimeve me pasardhesit e atyre qe u vran per lirin e kti vendi , por dhe Enveri dhe ne se i vrau tradhtaret dhe bashkepuntoret e nazifashizmit mbas luftes , beri thjesht ate qe beri e ter bota e qytetruar me tradhtaret e vendeve te tyre , te ter si qent rrugve i vran seren e te parve te tu , po kta mos vall ishin diktator jo , por tradhtia qe kur ka lindur njerzimi ka patur çmimin e vet , te keqen mos e kerkoni tek bota por kerkojani te parve tuaj qe ju lan trashegim vulen e turpit .mos bej heroin kur je pjell e tradhtis komtare .

  Reply to this comment
 8. shqiptari May 6, 00:12

  O intelektul , PO TY kush te beri intelektual koha zogut o rrumbythje , o pjell antishqiptare , ku ke surrat ti te diskutosh fatet e kombit kur te paret e tu ishin ortak te pushtusit o zgjyr ,per fatet e kombit vendisin fitimtaret kudo , nese ALBAN DEGA esht ne amerik ,partizanete ushtris nacional çliritare ishin aleat me shtetet e bashkuara ne kohen e luftes , kur sorollopi jot ishte kunder amerikes , kunder vendit te vet dhe ter botes , na shitesh edhe per intelektual njeri qesharak ,po te kishe shkoll do te vinte turp per prejardhjen tende dhe nuk do i hyje ktyre diskutimeve me pasardhesit e atyre qe u vran per lirin e kti vendi , por dhe Enveri dhe ne se i vrau tradhtaret dhe bashkepuntoret e nazifashizmit mbas luftes , beri thjesht ate qe beri e ter bota e qytetruar me tradhtaret e vendeve te tyre , te ter si qent rrugve i vran seren e te parve te tu , po kta mos vall ishin diktator jo , por tradhtia qe kur ka lindur njerzimi ka patur çmimin e vet , te keqen mos e kerkoni tek bota por kerkojani te parve tuaj qe ju lan trashegim vulen e turpit .mos bej heroin kur je pjell e tradhtis komtare .

  Reply to this comment
 9. Paci May 6, 11:59

  Basha kur te shkoje ne varreza te desbmoreve duhet te nderoje me grushtin lart bijet e bijat qe dhane jeten ne moshen e re te bashkuar per LIRI E PER ÇLIRIMIN E ATDHEUT duhet ne heshtje te u kerkoje ndjese per zhvarrimin çnjerzor te ish komandantit legjendar te tyre .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim