Kë quan fundërrina Jozefina?

Nga Xhevdet Shehu May 26, 2014 12:00

Kë quan fundërrina Jozefina?

Në një postim të sajin në Facebook, ish-kryetarja e Kuvendit, deputetja Jozefina Topalli dje ka përcjellë një mesazh mjaft shokues. Jo vetëm se e bën fërtele qeverinë aktuale, jo vetëm se i kujton asaj etërit gjakpirës të diktaturës dhe se këta nuk janë gjë tjetër, por pinjollë të tyre. Por Jozefina shkonte shumë më përtej. E frymëzuar nga fjalimet dhe fantazitë e udhëheqësit të saj shpirtëror, pra të Sali Berishës, ajo thekson se kjo qeveri është e lidhur ngushtësisht me trafikantët e drogës. Deri këtu thuajse nuk ka asgjë të re, pasi këto akuza dhe epitete i kemi dëgjuar me miliona herë nga goja e tyre për këtë qeveri, edhe pa ardhur në pushtet Rama dhe aleatët e tij të majtë.

Por postimi i djeshëm i Jozefinës, ka nja dy elemente që nuk mund të anashkalohen. Lexoni vetëm këtë fragment dhe besoj se lexuesi do të hyjë menjëherë në temë.

“Tani nuk u mjafton pushtetit! Tani këtë duan ta garantojnë për shumë gjatë dhe për këtë duhen shuuuume lekë! Droga është zgjidhja më e shpejtë dhe nevoja e tyre më emergjente!

Ajo shpërblen dhe fundërrinat që i sollën në pushtet!

Këto nuk janë vetëm bllokmanët e ri! Këto janë bllokman dhe drugman!”

Kështu pra, shkruan Jozefina, ish-kryeparlamentarja demokrate me një shqipe korrektësisht jashtë çdo standardi. Por ajo që më tërhoqi më shumë vëmendjen ishte shprehja ‘Ajo (pra qeveria) shpërblen dhe fundërrinat që i sollën në pushtet!’ Për kë e ka fjalën Jozefina? Sepse gjithë shqiptarët e dinë, ashtu si edhe gjithë bota, se këtë qeveri e solli në pushtet vota e një milion shqiptarëve. Të jenë fundërrina këta një milionë shqiptarë që votuan për largimin e Berishës dhe Jozefinës nga pushteti dhe për ardhjen e Edi Ramës? Këtë është mirë ta sqarojë Jozefina. Sepse do të ishte e patolerueshme të quaje fundërrina shumicën e shqiptarëve. Sidomos për një ish-kryeparlamentare. Edhe demokrate, domethënë! Me këtë rast, mund të na e përkthejë edhe në shqip postimin e saj të djeshëm. Do të ishte mirë për staturën e saj prej politikaneje dhe një ish-eje të rëndësishme.

Nga Xhevdet Shehu May 26, 2014 12:00
Komento

78 Komente

 1. Pipi May 26, 12:43

  Po cfare m… demokrateje eshte kjo funderine e vertete, kjo injorante 100%, kjo zhgaravine e dordolece, qe, kur ka qene ne kolltukun e kuvendit, fitoi urrejtjen e nje populli te tere, i cili iu pergjigj me voten e tij. A mund ta quash kete lloj njeriu: femer, grua, apo nene? A ka burre ne shtepi qe t’i flase njehere te vetme dhe t’i kujtoje te shoqes se ajo nuk perfaqeson vetem veten ne bemat e saj, por edhe emrin e familjes se vet? Zot, na ruajt nga shpiferima te tilla…

  Reply to this comment
  • Raimond Vlonjati May 27, 04:56

   Femer qelbesire —-Ne fakt PS-ja duhet ta hedhi ne gjyq per fyerje qe ajo i ka bere 1 milion shqiptareve me keto qe ka thene —

   Duhet diskretituar ajo lavire e ndrye …..

   Nuk duhet lene te kaloje ashtu pa i hyre gjemb ne kembe per fyerjen qe ben

   Reply to this comment
  • Jozefinka Topallovic May 27, 05:56

   Mos u mreeni me k…t! Lerini te shprehen lirisht, Aq me shume kur jane injorante, me pucra ne faqe dhe super te konsumuara si vertikalisht, edhe ne thellesi. Forca Jozi jepi

   Reply to this comment
   • J. T. e vertete May 27, 08:50

    Ti vjedhes i nick-ut tim te Jozefinka Topalloviçit shiko te mos e perdoresh me kete nofke se nuk te perket. Ben mire te gjesh nje tjeter.

    Reply to this comment
    • Gime Qiforti May 28, 06:25

     Qenke JT e vertete ti? TI je nje kokra e trapit, nje historian i qelbet, nje hajvan me rroba. Ik ore pirdhu, mire ta kane bere qe te kane marre nick namen

     Reply to this comment
  • mira May 27, 10:32

   funderrine,je ti moj zhelefine,qe vodhe sa deshe, brodhe sa deshe ,e sot hedh sh……perpjete se nuk rrin dot pa kolltuk ,pooooooor mbaje vath ne vesh ,moj epaedukate se populli i shporri njehere e pergjithmone fuderrinat e se pushtet nuk keni per te pare me me sy,deri sa te jeni gjalle me kete sjellje qe tregoni ndaj,shumices se popullit,turp te kesh e harram ju qofte e drejta e popullit qe e lat me keq se ENVERI ,babai i udheheqesit tend shpirteror.

   Reply to this comment
 2. maloku May 26, 12:53

  putaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaana

  Reply to this comment
 3. teuta May 26, 13:44

  Moj jozefinamoj rugace si nuke te vjente turpe moje qe je pa kur fare intelekti pop je nje malsore rugace nuk je shkodrane ti dukesh si sali berisha ti duhesh te terhiqesh ashtu si terhoqem enverin moje zuske ku te ka prekur kjo qeveri qe ste pelqene se e mbushet shq

  Reply to this comment
 4. sonila May 26, 13:46

  Injorante ishte dhe do jet dhe do vdese si e till.

  Reply to this comment
 5. KOZi May 26, 13:57

  _ Perseri me Jozefinen ?! Kjo shprehje eshte e Muc Nanos perpara zgjedhjeve te 23 Qershorit! Ai therritiu qe te bashkohen edhe qelbesirat kunder Berishes – Dhe qelbesirat fituan !
  – Edhe Meta ne 21 Janar – sulmuan kokepalaret ! – dhe kokepalaret fituan !!
  -Sa shpejt harroni ,keto thenie jane Gines ! tung

  Reply to this comment
  • Pirro May 26, 17:35

   Kush njeh sadopak mjekesine e ne vecanti neuropsikiatrine, diagnoza e kesaj gruaje eshte Hysteria. Sa me shume te merreni me te, aq me teper ajo reagon, madje ne menyre agresive. Me keto veprime ajo kenaqet deri ne orgazme. Po te mos marre pergjigje, ajo vuan deri ne gjendje depressive. Sidoqofte, veprimet histerike jane te denueshme edhe penalisht.

   Reply to this comment
 6. artur May 26, 14:14

  Me kete llogjike i bie qe,kur Jozefina ishte ne pushtet,e mbante ate me para droge.

  Reply to this comment
 7. Mark uk May 26, 14:17

  Funderrimat jane ata bisnesmen qe blene votet ne gjith vendin.SI Ilir MetaTom Doshi,Kokdhima etj.Si dhe premtimet marramense te kryeministrit aktual Edi Rama.Pjestar ndoshte jeni edhe ju po nuk besoj se keni investue po keni ndihmuar me media.

  Reply to this comment
  • Rapua i varfer May 26, 18:14

   I nderuar Xhevdet! Per mua Xhozi dhe ky Mark-uku ketu larte kane shume te drejte, do te thoni juve Pse???
   Sot shqiptaret jane me te vertet qelbesira deri sa pranojne e udhehiqen nga shoket dhe shoqet e Xhozefines!? Shqiptaret sot duan ta marrin hakun e tyre nepermjet gazetave dhe jo sipas zakonit dhe tradites se shqiptareve! Ska me Hasan Prishtine dhe as Avni Rustemi! Tani shqiptaret bejne parada se si te martohen burre me burre dhe jo ti bejne te qarte “Xhozefeve” dhe gjithe botes se feja e shqiptarit eshte shqiptaria,fundrina per shqiptaret eshte tradhetia. Besimi per shqiptaret nuk eshte kurveria.

   Reply to this comment
  • babo May 27, 13:15

   edhe votuesit e majte sepse dihet nga e kane prejardhejen ata qe votojne majtas, bijte e niperit e rreckamaneve grabitqare qe moren pushtetin ne 1944.
   Nuk voton majtas ai qe iu mor toka, dyqani apo ca florinj qe kishte ne 46`.
   Voton majtas fshatari i lodhur pa toke, ai qe punonte punetor dhe kishte vetem krahet e punes, shkurt leckamanet te cilet deri ne 44 nuk arriten dot te kishin nje cope prone !

   Reply to this comment
  • iri May 27, 16:51

   Foli marku nga fundi idheut -qen besnik I salibeut!!!!!!!!!!!!!??

   Reply to this comment
 8. ALBANO May 26, 14:28

  pak a shume kjo zonja ka te drejte ::::jozefina e thote lart dhe me ze te forte ate qe i gjithe populli e mendon poshte dhe pa ze se nuk kane guximin :::::1 cfare po ben rama per korrupsionin :::gjika eshte jashte :kaunari i kamzzes miku i berishes eshte jashte perse ::sepse rama meta bejne dallavere ne kurriz te popullit :::sa vende pune ka hapur rama meta :::asnje dhe po na nxjerrin akoma foton e nje krimineli si enveri ne vend te preokupohen per popullin :::dhe Josefina ka pak a shume te drejte :::rama e beri tiranen :::qytetin me te piset ne europe :::gazetat franceze e shkruajten me germa te medha ::::vetem disa naiva ose qorra nuk i shohin gjerat ne realitet ::::por edhe berisha nuk ishte me i mire :::korrupsion pisellik :::

  Reply to this comment
 9. Ladi May 26, 14:43

  Kjo esht Shk…te

  Reply to this comment
 10. Labi -Boston May 26, 14:57

  Dhe nje prostitut rruge ka nje fjalor dhe nivel kulture me te mire se kjo gjelbesir.Mjer cmund te jen femijet e kesaj ndyresire. Ligji duhet te veproje ndaj saj.

  Reply to this comment
 11. Mark uk May 26, 15:30

  sonila:Pse fyen more breg grisur,manej je edhe femer.

  Reply to this comment
  • LORA May 26, 16:24

   Pikerisht se eshte femer dhe nuk e duron dot fyerjen qe laperdharja jote topallice i ben figures se femres normale,qe rrezaton paqe, dashuri dhe urtesi.
   Ajo qe thote Sonila eshte shume ,shume pak me c’fare meriton topallicja jote.
   Por t’ja thuash te gjitha,,,,krijohet rreziku i renjes ne gjiriz-mendjen e topallices.
   Keshtu qe, besoj e more pergjigjen qe deshe.

   Reply to this comment
  • babo May 27, 13:19

   Po ku gjeti proletariati kulturen qe te flasi ndyshe ? Aq kane ne tru, ato ia nxjerr goja………. Si tha ai italiani tek filmi gjeneral gramafoni kur ata hamejte po shanin italianet e veshur mire : edhe mizerabiliteti ka nje fare kenaqesie, kenaqesine qe te shaje e te ofendoje….

   Reply to this comment
 12. I.Troplini May 26, 15:31

  Jozefina,Saliu,Muli,Ristani,Strazimiri,,,,jane “garancia” pse kryeministri Rama ndihet i qete ne postin e tij. Arritjet apo deshtimet e kesaj qeverie, mbajtja ose deshtimi me premtimet elektorale,,,te gjitha keto dalin ne plan te dyte, sapo shqiptaret shohin dhe degjojne “shqipen” e Jozefines. Eshte “shqipja” qe ngjall neverine e cdo shqiptari dhe shqiptareje, qe nuk pranon te drejtohet nga injoranca dhe harbuterija provinciale.
  Shkodra,,,ky djep i dijes, kjo vater e shqiptarise. Kush te perfaqeson ty, moj Shkoder e lashte?? Ku eshte inteligjenca dhe humori i shkodraneve,,,qe na duhet te merremi me spiunet e sigurimit te shtetit, qe sot na shiten per te perndjekur.
  Kur do i tregoni koshin e plehrave kesaj karikature,,,,o shkodrane krenare??

  Reply to this comment
  • babo May 27, 13:22

   Ajo vjen nga familja Topalli, e degjuar dhe ” e kenduar” ne Shkoder, ata nuk kane qene leckamane……

   Reply to this comment
 13. Mark uk May 26, 15:33

  Labi Boston:Lab me gjys opinget do ngelesh nga di te shkosh.Pse kaq lire e keni fetyren o qelb..ire.

  Reply to this comment
 14. Mark uk May 26, 15:38

  teuta:Gjyshi i saj kishte piano ne shtepi kur i yti flinte bashk me bagtin mori torollake.

  Reply to this comment
  • mergimtari fv May 26, 17:16

   Mark uk. fati mu dha ne mergim te kem dy piano ne shtepi dhe dhjetera vegla te ndryshme muzikore qe perdorin femijet e jo une , kjo nuk do te thote se une nuk jam origjine puntori si nga prinderit e mi dhe une vet me gruan , brezat ndryshojne me kalimin e viteve si dhe gjendja shoqerore e kulturore , krahasimin qe tregove per J.Topallin (coba) dhe gjyshin e saj ne shqiptaret themi se: nga ferra del trandafili e nga trandafili del ferra , rasti i dyte eshte per mender zonjen Jozefine , e fundit me vjen keq por kjo femer -burr e pa edukate eshte figura me e ulet e femres shqiptare si shembelltyre e se keqes ne ambientin publik shqiptar . Mark gjyko ftohte duke u larguar nga llumi politik i çdo krahu per ate Shqiperi qe vuan akoma per buken thate te gojes siç te kam shkruar dhe here tjeter ,

   Reply to this comment
   • babo May 27, 13:32

    Shprehja ” ka pas piano ne shtepi ” ndoshta ishte figurative dhe perdoret per familjet me kulture. Ti mund te blesh nje piano sot por nje piano sot nuk te ben ” te seres”. Ndryshe eshte per ata qe “pianon” d.m.th. KULTUREN e PARANE e kane pas brez pas brezi ne shtepi. Mos harro se ne, ose gjithe bota thote edhe : Dardha nen dardhe bie ! Atehere cilin proverb te marrim ?. Mos harro se cèshte Geni, rraca……

    Reply to this comment
    • gjermani i fundit May 28, 15:15

     babo,”je njeçik si teper” cinik po vari leshte per kete veti qe s’e ndryshon dot me dije.Jo.Topalli ka doza histerizmi,siç e thote nje lexues lart,me shume do i shkonte zanati per gardiane burgu sesa mesuese muzike,por fati eshte ne vetvete nje shaka e paparashikuar dhe e beri kryetare Kuvendi,pas zanatit te laborantes ne institutin e kallamoqit.Mund te kete trasheguar kulture e aristokratllek,por sa para ben kur e flak qe ne batuten e pare dhe leshohet robinje e histerise.Historia boterore ka treguar se edhe leckamanet behen gjenij kur u krijohet mundesia,biles talenti shkon me shume tek leckamanet,sepse dihet qe Zoti(ne ekzistofte)ka dobesi per te leckamanet dhe zbaton parimin e kompensimit.,si per çdo gje ne Univers.Nuk dua te flas keq per nje grua se nuk eshte ne edukaten time,por kjo zonje u vu ne proven e nje detyre te larte dhe e diskretitoi veten(nuk po flas per”seren”,”rracen”,etj),pra individualisht ky person qe quhet Jo.Topalli nuk ben si shembull per tu ndjekur.S’ke çfare te mesosh nga ky person,veç ta shmangesh nga argumenti.Normalisht qe ajo do flase e do keshilloje,e lum ke gjen per ta keshilluar.Po deshe te frymezohesh nga kjo fare”sere”dhe”rrace”ndiqe po munde,je i lire sa te duash e kur te duash,por nese ka leckamane qe nuk u ben me pershtypje ekzistenca e kesaj zonje nuk ke pse ti paragjykosh.

     Reply to this comment
  • Damiano Damiani May 31, 02:25

   Kishte piano ne shtepi, ripte popullin fukara dhe pastaj bashkepunonte me pushtuesit per te miren e ” Shqiperise “. Eshte shume domethenes fakti qe njerez ” pa gja mas shpirtit ” dhe pa kurrfare kulture iu dalin zot milionereve si Jozit etj. keta jane Mark uk.

   Reply to this comment
 15. Labi -Boston May 26, 16:07

  Mark Uk,me vjen keq qe ke ven ate uk mbrapa emrit dhe ti ne nja vathe me lopen Jozefin je.Ju jeni ata qe keni turpruar kombin shqiptar.Faleminderit qe me thua me gjysem opinge, me mire se te jesh ne nivelin tuaj.Mark Uk te uroje shendet dhe atje ku je te mesosh ceshte kultura dhe edukata e e nje femre.

  Reply to this comment
 16. Vëzhguesi F May 26, 17:10

  Vetem nje funderine, e cila eshte servirur shitur per sojlleshe nga funderinat dhe kalbesirat e historise shqiptare, mund te flase jo vetem me nje shqipe gjysmake, por dhe me nje gjuhe rrugesh te rrugaçeve ordinere. Nese ne vitin 1992 do te ishin hapur dosjet (tashme te fshira dhe manipuluara) kjo lloj sorre nuk do fliste me kete gjuhe neperke.

  Reply to this comment
 17. psy May 26, 17:28

  Nuk ja vlen te merresh,po bej nje zbulim….paranoja qenka semundje ngjitese !!??

  Reply to this comment
 18. Rik Basha Sr. May 26, 17:56

  THYNAJAT E KURBINIT JANE LARG SHKODRES

  Ta quash kete krijese amorfe “shkodrane”, siç ben ndonje komentues adhurues I pianos se gjyshit te saj (paska patur edhe gjysh !!), eshte ofendimi me i madh qe mund ti behet Shkodres dhe banoreve te saj te vjeter. Rrepirat e thynajat e Kurbinit, nga ku e ka origjinen ky gabim human, per mentalitetin dhe kulturen shkodrane jane vite drite larg, i ngjajne nje asteroidi te deformuar qe ka rene ne kallamishtet e Ures se Dajlanit.

  Pinjolli i Topallajve qe u detyrua te martohej me kete zymezeze, ishte nje eunuk Sarreqi, tullac qe ne moshe te re, i veshur me skartet e vjedhura te tezgjaheve te Fabrikes se Sofrabezeve, ne krah te Kishes se Madhe. Gjyshit te tij, i pelqente te engletisej me çunake njomeshor….

  Dritarja e dhomes martesore te saj, ne shtepine e Topallajve, kendveshtronte nga lart halene publike te Kishes se Madhe. Ajo qendronte e ngujuar aty ne pjesen me te madhe te dites, ne pritje, e kuriozuar nga larmia e atributeve humane qe ndaleshin aty per te zbrazur veshikat e mbushura e zorret ne shperthim nga buka e misrit e qepet e njoma te konsumuara qe pa u gdhire me bollek..

  Te djelave, kur zbrisnin me gomaret e ngarkuar me presh, hudhra e lakra te zeza, kushurinjte e Nard Ndokes, per te bere pazar, per Jozefinken ishte dite feste e eksitimi shtazor te pafund.

  Shurronin me gjate se te tjeret, duke tundur e shkundur endrren e pa gjetur tek tullaci i Topallajve, per kenaqesine e te pafates Jozefinke, qe lagej duke u ferkuar ne parvazin e dritares, teksa Nokianet e defryer nga poshte e ftonin ne vallen e tyre striptiziane te Gurit te Zi.

  Qe nga ajo kohe, kurbinianja Jozefinke, mashkujt nuk i shikon asnjehere ne sy, vetem poshte, aty ku fshihen te mbuluar me stofe leshore e pambukore, misteret qe e lene pa gjume nga nje jete e tere.

  Tashme eksperienca e ka bere profesioniste peseyjore, ushtron zanatin pa duar veç me dhembe… ne mirenjohje te pafund te Levinskit te Bill Clintonit.

  Mos i ofendoni shkodranet me nje zgjyre te tille, eshte dhe mbetet pjelle e Kurbinit.

  Reply to this comment
  • Vëzhguesi F May 26, 19:39

   Hahahaha! Kam qeshur me shpirt. Nje sarkazem therrese, e denje per kete personazhe pa kurrfare vlere. Nje ese e bukur e ngarkuar me figura letrare, por …per nje realitet konkret.

   Reply to this comment
 19. Sandri May 26, 18:21

  Nuk eshte e vertete se dosjet jane fshire ne vitin 1992.Po jane fshire ato me inormata dhe informacione por dosjet personale te bashkpuntoreve te sigurimit te shtetit me emer mbiemer dhe me pseudonimi lista pra ekziston.Mos u gezo SB dhe xhozi lista me pseudonime per ju dhe shpket e tu ekziston.
  Xhoz veprimtaria jote si bashkpuntore e sigurimit te shtetit eshte e dekumentuar ty te eshte thene hapur dhe te jane paraqitur dekumenta per veprimtarine tende 13 vjete si bashkpuntore e sigurimit te shtetit.

  Xhozi as nje here nuk fole as nje here nuk u pronocove,por me dredhi dhe ne forma te peshtira qe vet ti di ti krijosh je perpjekur ti shmangesh.,Jo une jam i bindur se shkodranet tani e njofin aktivitetin tende,qe gjate vitit te ketert ne shkollen e mesme u aktivizove me detyra spiunazhi. A thua se shoqet dhe shoket e tu nuk dine menyren se si ti gjoja e perndjekura politike e shkodres shkove ne Universitete po jashte shtetit ne Vatikan,po specialiste

  Reply to this comment
  • triumfi i horrllekut May 26, 23:03

   Sander na i publiko te lutem dokumentet kompromentuese se te gjithe deshirojme te njohim informacionet qe zoteron. 13 vjet ne sherbim te sigurimit nuk jane pak dhe i bie qe te kete filluar te spiunoje qe ne shkollen tetevjecare dhe jo vitin e 4 te shkolles se mesme ndaj eshte me interes qe te na japesh te dhena per kete version te historise. Po te ndihmoj duke te thene se ka lindur me 1963.

   Reply to this comment
 20. moçalor + terùn + redneck = jugor May 26, 20:15

  Zonja Kryetare funderrina i quen te gjithe ato qe instaluen diktaturen e injorancen moçalore, te gjithe ato qe po mbrojne koleren e kuqe, funderrina i quen te gjithe komunistat moçalor.

  Reply to this comment
 21. beni May 26, 20:18

  Ne fakt Xhozi vjen nga familje e mire ,po vete eshte prish nje çike.Kur e ka mbrena bertet :HUDHE MRENA ” se nuk do asnje pike te shkoje kot.Me nje fjale eshte shume nikoqire

  Reply to this comment
 22. alfa May 26, 20:57

  Kesaj baxhelle qe ofendon nje popull te tere duhet me ja ” ba ” , ashtu sic ja bene
  spanjollet ATAHUALPA YUPANKIT. !

  Reply to this comment
 23. MARKO May 26, 22:08

  Shkine Shkodre, e perdalun, e pardorun, e shpartalluar arave me miser, bashkepunetore e felliqur e sigurimit …nuk ka lene kallamoq pa thyer ja kush eshte…

  Reply to this comment
 24. Ti May 26, 23:11

  Funderrine je ti moj bushter qe shan nje popull te tere, yttt te shperlafte nje mortje ishalla. Merre the Mark.uk-un me vehte, that piece of shit! Hope you read that you idiot.

  Reply to this comment
 25. Ilirjana May 27, 00:00

  Po mire,moj Jozi,Ty te ka hypur tmerri per :
  -Parate e droges apo
  -Ata me keto para do qendrojne shume vite ne pushtet?
  Nje e dy dilni e thoni se PS po blen deputete,po blen Elektorat!
  Po pse,ju dhe Partia juaj,NEVER Nuk ka blere?
  Mos genje!
  Ti je BASHKEFAJTORE me deputete te tjere te PD-se qe na VODHET pronat e trasheguara nga te paret tane!
  Lejuat pushtimin e tokave te pronareve te ligjshem duke I kthyer ne ISH pronare!
  Je Ti moj Jozefine qe bashke me qeverine nuk u dhate te perndjekurve politike as karten per te hypur pa para ne autobuzet urbane!
  Je Ti moj Jozi qe gjate seancave parlamentare. Talleshe me opoziten duke harruar se kryetari kuvendit e Parlamentit eshte zgjedhur nga dy forca e duhej te mbante qendrim serios ne Parlament!
  Padrejtesi te qe na keni bere junrrafshin kokes,O Zot!
  Na tradhetuat!
  Ja,mua nuk me ka blere njeri por po ta perplas fytyres tende cfarenkembere Ti !
  PS Sapo e mori pushtetin,Prisni ca,e beni me radhe per xhepat tuaj se per ne nuk po beni gje!

  Reply to this comment
 26. Pëllumb zaimi May 27, 00:23

  Kini kapur një temë të mirë Xhota? Për te parë lakuriqësinë morale,kulturore dhe atdhetare te jozefinës? Nuk cuditem me jozefinën? Çuditem me paaftesine tone dhe te shkodraneve bashkë për të zgjedhur perfaqesuesit me te denjë ne kuvendin shqiptar!? Kam njohur shume burra te mencur shkodrane por fatkeqesisht asnje nga ata nuk perfaqeson shkodranët!? Por keshtu nuk ndodh vetem me shkodranët? Ndodh pothuajse kudo? Por shkodres i ka rene ne pjese ta perfaqesoje me e padenja nder me te padenjat,harbutja nder me harbutet! Pse ndodh dukuria e zgjedhjeve tona te gabuara? Ndoshta problemi eshte dhe duhet te jete shume me i thelle. Ne nuk zgjedhim me duket? Ne na i zgjedhin!? Nderime xhota! Ke harxhuar shume djerse per “nje femer qe eshte transformuar ne mashkull pa kapercyer ylberin” !? Madje në mashkull harbut!

  Reply to this comment
 27. Shpresa May 27, 08:52

  Gjuha qe perdor ky njeri se femer nuk i them dot me kujton fyerjet,sharjet,ofendimet qe i benin coolaborazionistet popullit gjate luftes nac.clirimtare.Nuk di se per cfare ka qene e persekutuar familja e saj por nga gjuha qe perdor kjo, besoj se kane qene bashkpuntor me pushtuesit.Nje nder gabimet qe beri partia demokratike ishte dhenia e statusit te persekutuarit politik pa dallim se kush ishte e kaluara e tyre e cfar kishin bere.U quajten te persekutuar edhe bashkpuntoret me fashistet ,kaq sa nje deputet i parlamentit te legjislatures se pare pas viteve 90 (ish minister i bujqesise ,nuk me kujtohet emri) tha ne mes te parlamentit si per ti nxjerre bojen vetes me mire bashkpunimi me fashistet se sa te ishe komunist.Vetem ne kete rast pati reagime dhe e izoluan shume shpejt .Ky vetem sa e shprehu po aty ishin shume si ai me prejardhje te tilla.Dhe sot qe jemi me gjak me te ftohte se na ishin errur syte nga urrejtja qe kishim per regjimin diktatorial mendoj qe duhet te caktohen kritere per perkatesine e statusit te persekutuarit politik.Eshte vleresuar njesoj si Pjeter Abnori qe kishte ideale per liri e demokraci te vertete me nje qe kerkonte te aratisej dhe qe te dy keto ne llojin e vet hapin gazeten se sa lemoshe do tu japin per ditet e burgut.Po a mund te vleresohen me para idealet per demokraci?Ndersa bashkpuntoret para duan se per para shiten vendin dhe u ngrejme dhe buste ne mes te Tiranes.

  Reply to this comment
  • LORA May 27, 09:57

   pjeter toma (arbnori) me ideal demokratik?????
   Per kete ideal i vrau kater djemte
   e SHkodres me 2 prill 1991 !!!!!!!!!
   Duhet te lexosh ca me shume qe te marresh vesh se eshte pinjoll i nje krimineli,kolaboracionist ,qe ka sherbyer ne Korce.Nga ky hall e nderroi edhe mbiemrin.TUNG.

   Reply to this comment
   • Vëzhguesi F May 27, 11:25

    Sakte Lora! Pjeter (Koromanja), ka qene i biri i kapitenit fashist Filip Toma. Duke qene se tashme, sipas gjykimit , ka zene vendin qe i ka takuar qe prej se gjalli, ku eshte takuar dhe me te jatin dhe padronet e tij, duke u perpelitur ne flaket e ferrit per bemat e kryera, nuk po e zgjas me tej. Aty eshte ne pritje te Sales dhe gjithe lakenjeve qe shkaterruan kete vend dhe kete popull.

    Reply to this comment
 28. Enver Dauti May 27, 09:11

  E.Dauti. Jozefina eshte turpi i politikes shqiptare me mediokritetin klasik qe ,nder te tjera,ben edhe gabime trashanike ne drejteshkrim. Sa per funderinat qe i dhane te majtes 1 milion vota,asaj ti vije turp qe fut ne kallepin e vet nje popull te tere. E gjithe Shkodra i din mire lojrat e saj ne institutin e misrit,qe aq mire i ka shkruar opinionisti Kastriot Myftaraj ne nje nga shkrimet e tij brilante , dhe kjo “jo funderine” duke qene kryeparlamentare, nuk guxoi t’a pergenjeshtroje a po t’a hidhte ne gjygj z. Myftaraj. Kur shkruan per te tjeret eshte mire te shohesh veten ne pasqyre me pare , sepse edhe karjeren politike e ka care me djersen ……….

  Reply to this comment
 29. Lombardezi May 27, 09:39

  Ah Shkoder moj Shkoder zoti ti falte gjynahet e 23 viteve.
  Kthjellohu, zgjou e jepi fund dallavereve e aventures.
  Ndaje te pakten nje here e prgjithmone himet nga krundet se gjithmone je rreshtuar ne fund .

  Reply to this comment
 30. Jimi May 27, 11:59

  Se kush eshye pleher dhe funderine kete e tregoj 23 qershori. Zoti ju lente me kete mendje
  se do te vijne 23 qershore te tjere.

  Reply to this comment
 31. cakalli May 27, 12:26

  moj qelbesire ti je turpi i kombit bashke me ate shimpazene plakun mere dhe ata qe ju votojne juve .

  Reply to this comment
 32. azem May 27, 12:43

  O bythelepires mos u merr me zonjat, merru me burra po ta mbajti. Jeni qeveria e ylberit

  Reply to this comment
 33. babo May 27, 13:34

  Votuesit e majte dihet nga e kane prejardhejen , bijte e niperit e rreckamaneve grabitqare qe moren pushtetin ne 1944.
  Nuk voton majtas ai qe iu mor toka, dyqani apo ca florinj qe kishte ne 46`.
  Voton majtas fshatari i lodhur pa toke, ai qe punonte punetor dhe kishte vetem krahet e punes, shkurt leckamanet te cilet deri ne 44 nuk arriten dot te kishin nje cope prone !

  Reply to this comment
 34. info analitike May 27, 15:47

  Ketu ka syresh qe i duket vetja qytetare dhe shajne me keq se horrat e rruges. Shajne Jozefinen duke perdorur nje gjuhe akoma edhe me te rende. Ka ne keto komente nje urrejtje primitive te ngjashme me ate te shume partizaneve gdhe qe i moren jeten sa e sa njerezve te pafajshem, viktima te nje hakmarrje te verber te injorances mbi eliten intelektuale. Nje lufte e pabarabarte ku dhuna e padijes u turr kunder njerezve te iluminuar per ti zhdukur nga faqja e dheut per te vetmin faj se ishin “te armatosur” me kulturen perendimore te arsyes e te tolerances.
  Emblematike per nivelin eshte kjo shprehje e Shpreses qe shkruan:
  “Nuk di se per cfare ka qene e persekutuar familja e saj por nga gjuha qe perdor kjo, besoj se kane qene bashkpuntor me pushtuesit”.
  Keta njerez nuk kane asgje te perbashket me Rilindjen, keta jane lubi te etur per urrejtje dhe hakmarrje.

  Reply to this comment
  • Po,Po May 27, 17:30

   Ti qe e quan veten Infoanalitik,mund te kesh shume te keqia,por dy i ke me te rendat e te pafaleshmet :- Te futesh ne rangun e njerezve e iluminuar Zhozefinen,do te thote te mos kesh haber fare se c`eshte iluminizmi dhe perpiqesh te besh avokaturen per nje njeri te eger e primitiv si monstra (jo femra) Jozefine,dhe…,se dyti,ajo qe te rendon me shume (si pinjoll i kolaboracionisteve qe duket se je) eshte urrejtja patologjike per partizanet tane te lavdishem qe pa marre parasysh as jeten e tyre,i dualen per zot vatanit ne deitet me te veshtira,qe ju,si felliqesira po i thithnit gjakun deri ne palce.Kjo urrejtje,duket se eshte ne genin tuaj te antishqiptarizmit. dhe arrini deri atje sa ti drejtoheni me fjalet :”funderina” popullit qe iu rrezoi nga pushteti.l MALLKUAR QOFTE KJO RACA E JUAJ ANTISHQIPTARE !

   Reply to this comment
   • info analitike May 27, 19:12

    “Te futesh ne rangun e njerezve e iluminuar Zhozefinen”

    Po po,
    Rilexoje edhe njehere me vemendje postimin tim!
    Alegoria nuk i referohet specifikisht Jozefines por menyres qe kane komentuesit e Dites per t’iu turrur perfaqesueseve femra te PD-se. Kam bere te njejtat verejtje edhe kur sulmonin Grida Dumen, Vorpsin etj sepse jo vetem qe tejkalohen kufijte e etikes por arrijme ne nje gjuhe kafsherore.

    Te lutem mi kurse ato genjeshtrat propagandistike te lexuara nga koha e Enverit se i ka dale boja.
    Verej se edhe ti vuan nga patologjia e Shpreses ku kushdo kritikon qendrimet tuaja eshte medoemos kolaboracionist.
    Nuk mjaftohesh me kaq por e mbyll postimin duke cituar konceptin hitlerian te races ose te luftes se “kllasave” sic i pelqente atij tonit.
    Ekstremistet qe vjellin vetem vrer e urrejtje si ti dallohen pavaresisht nga ngjyra e kuqe apo e zeze.
    Ndoshta ty nuk te pelqen por une jam me shqiptar se ti dhe e dua Shqiperine me shume se ti e keta te tjeret qe mbeten duke share forumeve. Por ajo qe ka me rendesi e qe me dallon nga ti eshte se une nuk te urrej e as te shaj sepse ti ke mendim te kundert me mua.

    Reply to this comment
   • info analitike May 28, 08:00

    Perpara se te me akuzosh si kolaboracionist fillo te lexosh edhe dicka nga ato qe nuk te ka thene Enver Hoxha:
    http://m.gazetaexpress.com/lajme/raporti-britanik-partizanet-terroriste-ndaj-shqiptareve-burracake-ndaj-fashisteve-12828/

    Reply to this comment
 35. Jozi May 27, 16:33

  Mjafton qe ka qene sigurimse dhe kjo u ve kapak te gjithave

  Reply to this comment
  • babo May 27, 17:46

   Edhe ne qofte se eshte ne listat e “spiuneve” duhet ta dini se sigurimi i bente me presion shume te madh e shantazhe “spiune ” disa nga te persekutuarit, pra ishin metodat cnjerezore te rreckamaneve qe moren pushtetin ne 44 dhe e ngordhen popullin urije deri ne 90`. Tani i lepijne by……. ShBA e EU sepse nuk i jep borxh me Rusi e Kina……

   Reply to this comment
 36. babo May 27, 17:48

  Shumica e komenteve tregon se ciles shtrese i perkasin komentuesit…………. edhe pse e kishin mundesine e shkollimit qe nga 44, por gdheja mbetet gdhe, nuk behet rraca ne 50 vjet, duhen qindra vite……..

  Reply to this comment
 37. Mark uk May 27, 17:51

  Marku:Jozefina Topalli asht katolike pre Shkodret. e jo serbe more zok gamarit.E till mund te ket qene motra jote more i pa moral.Nuk mendoj se mbani ket emer po me siguri do jesh ndonje turk Stamollet more qelbesir.

  Reply to this comment
 38. tironsi May 27, 21:09

  ..njeri i mbaruar, i marre fund, qe nuk ja vlen te shkruash me shume per te!

  Reply to this comment
 39. Dike Mullai thote- May 27, 21:53

  Nje korigjim ne komentin e ‘mires’:- Zhelefina NUK e hedh shurren Perpjete. Zhelefines i merr Shurra SHALET!!! (Sa do aromatike te perdore)!

  Reply to this comment
 40. KOZi May 27, 22:09

  -Qelbesirat
  – Kokepalaret
  – Fshataret pa toke.
  nuk duhet te komentojne!!

  Reply to this comment
 41. shqip hesapi May 27, 23:11

  Funderrina Zhele kerkon te ngushelloje veten

  Reply to this comment
 42. Baca May 28, 02:42

  Info analitike
  E di qe jam me vonese ne debatin qe ju po mundoheni te beni dhe te mbroni si thoni edhe vete pa ofendime dhe sharrje per nje femer me fal se une emrin nuk ja kujtoj por bemat ja kam ndier ketu larg ne emigrim,a mund te me thoni mendimin tuaj te paster si e mendoni vertete kete femer per ate cka ajo prezonton dhe a duhet te jete kjo perfaqsuesja e femres ne PD vetem te lutem zhvishe veten nga recitimet pasionante per femren ,por thjesht ne rafshin ku ajo me bema shume po operon me sukses te plote duke ja ngritur lart vlerat familjes se saj nga vjen asaj qe ka krijuar ,me bacen fol hapur se nuk te gjen gja,dhe mos bier ne nivelin e disa njerezve te paguar me emra filmash te “realizmit real”fol se pastron edhe shpirtin kur thua te verteten qe ajo e ban ti je mohon.

  Reply to this comment
  • info analitike May 28, 09:46

   Baca,
   Une kam shkruar gjithnje hapur duke shprehur mendimin tim ketu ne forum.
   Kete bindjen e njeriut te paguar e paske te veshtire ta shkulesh nga mendja bre Bace. E pra ne emigracion duhet te te kete degjuar veshi se si debatojne njerezit me opinione te kunderta.

   Jozefina ka bere kohen e vet ne PD, pati rastin te linte dicka pozitive ne politikeberje por spikati me shume per keq se sa per mire duke zhgenjyer pritshmerite e njerezve qe perfaqesonte. Sigurisht nuk pajtohem me gjuhen e ashper qe perdor.
   Eshte e vertete qe vjen nga nje familje e njohur shkodrane (familja çoba) dhe jo sic shkruajne disa, nga Kurbini e ku e di se cfare. Nuk i mungon pergatitja kulturore ne te cilen ka pasur ndihmen e xhaxhait te saj por gjithashtu ka qene e shkelqyer ne matematike. Ndryshe nga sa shkruajne disa komentues nuk i ka dale e drejta e studimit ne kohen e diktatures dhe jo me te kete udhetuar jashte shtetit asokohe.
   Persa i perket akuzave te bashkepunimit me sigurimin nga keto qe lexoj me e shumta me duken thashetheme te stisura sesa fakte e prova. Deri me sot nuk kam lexuar se ke ka spiunuar e kujt i ka bere keq. Po te ndiqja logjiken e komentuesve, miltanteve dhe thashethemixhnjve te forumeve edhe mua me bene “te paguar”, “familje kolaboracionistesh” etj.
   Besoj te kesh mbetur i kenaqur!
   Tani ndoshta kam te drejte te te kerkoj qe edhe ti te me thuash: a te duket normale kjo vale fyerjesh ndaj perfaqesueseve femra te opozites ne çdo artikull ku flitet per to?
   Misogjinia qe del ne pah le pak shteg per dyshime se si mund te sillen keta njerez me femrat. Sipas teje kjo eshte rilindja apo e keqja qe duhet luftuar?

   Reply to this comment
  • Rik Balsha Sr. May 28, 12:24

   DIZINFORMIM ANALITIK

   Qe Zhelefina eshte nga Kurbini, e ka deklaruar vete e mbrojtura nga ti.
   Ato qe shkruaj, duke i zhveshur pak nga stilizimi i nevojshem jane tera te verteta. Shtoj gjithashtu se e adhuruara yte, e kam thene edhe here te tjera, kur largoi nga puna shumicen e punonjesve te Policise se Shkodres u motivua haptazi me kete mutgojedalje:
   “Ka shume musulmane ne Policine e Shkodres…”
   Pastrimin e te kaluares se saj, e ka bere si shume te tjere tip Kadare, Agolli e sultjashe te tjere, me zhdukjen e dosjeve te tyre, duke harruar qe gjurmet ne mijera dosje e materiale qe nuk lidhen direkt me ta jane aty per te deshmuar kriminalitetin e tyre.
   Ndaj seksit te dobet kemi gjithnje respekt, e adhurojme ate, ndaj krimineleve, llafazaneve, mashtrueseve, gojendyrave ka vetem nje gjuhe: ti pergjigjemi me te njejten monedhe.
   Hipokrizia e komentit tend le kohe per te desheruar. Fillo te ecesh me kembe mbi tabanin e tokes, se ndryshe mund te etiketohesh si fluturues me….

   Reply to this comment
   • info analitike May 28, 13:33

    Thashethemixhija e forumeve,

    Une nuk e di se cfare problemesh ke dhe se kush je por ato qe thua jane te pabaza e deshmojne se ti keto gjera i ke me te degjuar.
    Nuk mund te pres lajme te sakta nga dikush qe shikon adhurim ndaj Jozefines ne shkrimin tim.
    Ti jo vetem qe nuk di cfare eshte respekti por nuk respekton as veten me keto qe shkruan.

    Reply to this comment
   • Rik Balsha Sr. May 28, 16:19

    DIZINFORMIM ANALITIK

    Nuk eshte ne stilin tim te nderhyj ne komentet e te tjereve, veçanerisht kur duken si ai mullari i kashtes qe nuk do kallauz, se kush jane.
    Ja te tregoj nje histori te femijerise, kur Zhelefina, e adhuruara yte nuk ishte larguar akoma nga … e Filipit.
    Per te shkuar ne shkollen 11 Janari – ish kolegji i Jezuiteve, duhej te kalonim ne rrugicen ku deroheshin Çobajt: duhej te mbyllje hundet nga era e qelbur e gjirizeve te shkarkuara ne kanalin bri murit te tyre.
    Dhe sikur te mos mungonte kjo, duke qenese gjithe gomaret e fshatareve te Gurit te Zi, parkoheshin me pagese ne shtepine e tyre, bajgat zevendesonin kalldremin tashme te humbur te asaj rrugice.
    Jo vetem shpreh injorancen tende kur nderhyn ne komentet e te tjereve, por edhe i provokon, se me sa duket ke deshiren goje-leng-leshuese per te marre pergjigjen qe te vete mire per shtat. Dhe po ndalem ketu… tani per tani, sepse perveç te tjerave ke edhe ndihmen e moderatorit Erjon.

    Reply to this comment
    • info analitike May 29, 01:43

     Ne stilin tend eshte te pergojosh, te shash e te fyesh kedo qe te kundervihet edhe kur gjerat qe shkruan jane budallalleqe me oke.
     Ja qe edhe kete histori te femijerise tende e tregon sipas qejfit:
     Gjirizat ishin plaga e Shkodres dhe “dhurata e Enverit” qe i gjeje ne cdo rrugice te Shkodres e qe femijet qe luanin me top ketyre rrugicave duhet te kishin kujdes qe topi te mos perfundonte ne ato kanale kuterbuese. Cuditerisht ty te paska terhequr vemendjen vetem era e gjirizit tek rrugica ku banonin Cobejt!
     Historine me gomere e ke shpikur nga mendja jote e semure sepse oborri i Cobejve ka pasur nje kopesht shume te bukur me kalldrem e me lule dhe ato nuk lejonin qe te hynin te huaj aty brenda.
     Mund te besh “te dituren” me te tjeret por me mua bie shume keq sepse Shkodren dhe shkodranet i njoh shume mire.
     Po e le me kaq sepse debati me ty nuk ka asnje kuptim, ti kerkon grindje per te shryre inate e frustracione dhe jo per te debatuar qetesisht.

     Reply to this comment
 43. Jozefinka Topallovic May 28, 06:26

  Hahahaha, pune kurvash.

  Reply to this comment
 44. Teli May 28, 15:55

  Persa i perket qenies se Topallit bashkpuntore e sigurimit,.
  Dekumentat dhe informacionet e paraqitura ne shkrimet shume serioze dhe te dekumentuara te K>Myftaraj dhe te gazetarit me mirenjohur B/Islami si dhe dekumentat e paraqitura nga komisioni i verifikimit te figurave te larta shteterore ka rezultuar se Xh.Topalli ka qene bashkepuntore e sigurimit te shtetit me pseudonimin Dizinjatoria .Kjo eshte konfirmuar dhe nga ish shefi i sigurimit te DP Brendeshme Shkoder.Vetem me nje fakte per argumentin tim.Familja Cobo ishte familje me te kaluar te keqe politike ne Shkoder sipas percaktimit te regjimit para vitit 1990 me rregullat e atij regjimi femijet dhe pjestaret e familjeve te medha dhe te prekura nga regjimi komunist nuk kishte te drejte te vazhdonin shkollen e larte,aq me teper te shkjonte ne nje fakultet sic isht ai matematik fizikes,pa i sherbyer ne kete raste me pare Partise.Kete e ka argumentuar e ka vertetuar edhe Profesor S.Gjinushi ne nje emision televiziv te C.Peka.
  Keto dhe fakte te tjera te vertetura me kane bindur mua dhe shume miqe te mi se Xhozi ka qene bashkpuntore e sigurimit te shtetit.Le te kete kurajon dhe te flase edhe per nje fakte a ka shkuar ne Itali ne Vatikan para 1990 Xhozi si vizitore e kamufluar per te realizuar detyra te sigurimit te shtetit.Kjo tashme dihet dhe eshte e verifikueshme si eshte e mundur mosha re femer palidhje te aferta familjare shkoi vizitore ne Vatikan.Ky eshte fakt .Si studente eshte mbajtur afer…. bile per nje periudhe e pervilegjuar… mbaroi specialiste e Institut ….etj Fakte te pa kundershtueshme.Le te beje nje kundershtim te jap nje argumente tjeter dhe une do ta besoj.Djali im nuk arriti te shkoje ne Univesitete edhe pse bigorafine kisha me te mire se Xhozefina,vetem se nga rrethi im familjar kisha nje xhaxha me ballin mbas clirimit ishte denuar si ballist.Beje krahasimin jo vetem qe jam i bindur por flasin faktet.
  Cfare morali shet kjo dhe i jep rinise sot per demokracione pere cfare morali….flte dhe per cilen demokraci predikon tek rinjte..

  Reply to this comment
 45. Baca May 28, 18:37

  Info analitike
  U tregove correct me ate cfare shkruan si pergjigje ndaj meje por nuk je I besueshem per ate qe mbron kur debaton duke mare ne mbrojtje kete zonje dhe duke e lartesuar me shume se ajo eshte ne te vertete dhe me pak nga se e mendon ne te ftohte,per mua personalisht nuk asht normale te pergojohet asnjeri dhe aq me teper nje femer kushdo qofte ajo,por ne konteksin shqiptar cdo gja asht e mundur edhe pse vete zonja ne fjale e fut veten ne ate cep te ringut per tu bere tabele sulmesh dhe per te qene ne qender te “politikes” se madhe opinion im personal asht se ajo asht e mire per nivelin militant por jo per njerzit normale,pavarsisht nga familja qe vjen dhe une nuk e njoh por e marre te mirreqene ajo nuk rezaton njeriun dhe aq me shume si femren model per tu marre,si perfundim po hodhe gurre mos prit te te hedhin mirenjohje te pacten ata qe mendojne ndryshe me respect baca

  Reply to this comment
 46. info analitike May 29, 10:54

  Baca,

  Pavaresisht temes ne diskutim, dhe opinioneve te kunderta, vleresoj tonet qytetare ne kete shkembim opinionesh si dicka te rralle ne kete forum.
  Respekte

  Reply to this comment
 47. kujjtimi itali May 31, 21:14

  nuk dua ta zgjas shume por dua te them vetem dy fjale: ne rast se dote kete njeri me funderrin
  se kjo lavire dhe padroni i saj shpirterore berisha, nuka per te patur njeri ne bote. keta jane dy personat qe e bene shqiperine per tete vite me radhe te jete vendi ku gjithcka trafikohej,shitej blihej dhe shkerdhehej vetem me lejen e tyre. sigurisht e kane te veshtire te pranojne faktin se dote kthehen te jene skeverit e ketij populli,me e pakta qe mund te ndodhe. dhe kjo lavire nuk mund te kete me mundesi te vere ne zbatim teorite e saj te ndyra. eshte e veshtire per keta njerez te pa shpirt, ku per gjithe karrieren e tyre kriminale hodhen ne ere xhdo enderr te shqiptareve, eshte e veshtire per kete prostitute politike
  te pranoje faktin qe shqiperia po kthehet ne normalitet,kjo prostitute politike dhe ushtaret e tjere te saj politike bene dhe po bejne te pamunduren qe shqiperia te ngele ne injorancen e tyre, pa menduar per askend pervec rraces se tyre te ndyre. dhe tani ata qe deri tani i mbajti, dhe i trajtoi si funderrina e cuan ne gop te semes, sigurisht qe per te jane akoma funderrina sepse ajo ashtu i trajtoi gjithmone. asnjehere si qytetare republikes se shqiperise.SKLLAVOPRONARI NUK I QUAJTI SKLLEVERITasnjehere PUNTORE. POR I TRAJTOI SI JOZEFINKA. duket sa shqiptare qe eshte sa 8 vjet drejtuese parlamenti nuk mesoi nj here te flas gjuhen shqipe letrare…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*