Kë votoi Topalli për kryetar të PD-së? Demokratja tregon pse nuk firmosi për…

October 9, 2017 21:56

Kë votoi Topalli për kryetar të PD-së? Demokratja tregon pse nuk firmosi për…

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli e ftuar në emisionin “5 Pyetjet nga Babaramo”, në Rreport TV, nga ku u shpreh se ka marrë pjesë në zgjedhjet e kryetarit të partisë Demokratike me 22 korrik dhe ka treguar se për kë ka votuar.

Keni votuar për Bashën?

Topalli: Jo.

Për Selamin?

Topalli: Jo.

Ishte fletë e bardhë?

Topalli: Jo ishte një kryq i madh.

Pse nuk firmosët te lista e kritikëve të Bashës për ringritjen e PD-së?

Jo s’ke për ta parë ndonjëherë emrin tim në firma dhe në gjëra të tilla. Unë kam pasur rezerva për mënyrën e ushtrimit të pushtetit. Nuk e kam fshehur kurrë. Unë kam reaguar publikisht kundër mënyrës se si Basha bënte opozitë.  Ai është i rremë në paraqitje. Është i rremë, kur tha që me Edi Ramën nuk hyhet në zgjedhje

October 9, 2017 21:56
Komento

4 Komente

 1. alphade October 9, 22:07

  Thjeshte: nje kerrme politike ! Nese ka bere ndonje gje
  te mire Luli eshte heqja qafe keto kerrma qe bejne gjithe
  kete kaos e zallamahi vetem se donin poste,privilegje .
  Nuk e kuptojne se ne demokraci nuk ka perjetesim push-
  teti !!!

  Reply to this comment
 2. Jim October 10, 00:02

  I harrove firmat qe hidhje me peticione intelektualesh gjoja matherfacher per Berishen

  Reply to this comment
 3. tom October 10, 07:21

  Zorraxhije i thone ne Shkoder kesaj lloj femre

  Reply to this comment
 4. disenjatorja October 10, 09:00

  Po heren e pare kur e kapi per zhelesh saliberisha dhe e vuni kryetar partie bimbashin lulush,per ke votove ti moj zhelezfin,pse atehere nuk dole kunder zgjedhjes se pandershme dhe qe nuk kishte gare midis lulushit dhe te ndjerit qe e hoqet qafe ne Krrabe.
  po gjate kohes qe ti kapje njerezit prej zhelesh ne pallavrament,pse nuk the nje fjale per lulushin ose per idhullin ten komunist sali qe ve dhe heq ke ti doj menderja.
  ti e di me mire nga te gjithe kush e ben ligjin ne ate parti ,por servilizmi jot dhe deshira per kariere nuk te le te thuash ndonje fjale per njeriun me te keq te Shqiperis.
  Po me ato pronat qe te binte gjithmon zari ty,pse nuk thua ndonje fjale,po per ato dietat qe merje sikur vije me sherbim ne Tirane,po per ata njerezit e tu neper ambasada nuk na the ndonje fjale.
  eh sa gjynahe keni ju ndaj ketij populli.
  sa padrejtesi keni bere ju qe kerkoni drejtesi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim