Këmbenin dollarë fals, arrestohen 3 “agjentë” sekretë

Klodiana Kotorri July 20, 2014 08:45

Këmbenin dollarë fals, arrestohen 3 “agjentë” sekretë

Antikrimi ekonomik-financiar i Policisë së Tiranës organizoi një operacion të koduar “Distinktivi” i cili u finalizua me arrestimin e tre personave dhe sekuestrimin e 5 mijë dollarëve fals. I. Nasufi, H. Taka dhe E. Piraçi u arrestuan ditën e djeshme nga policia teksa tentonin të këmbenin kartmonedha të falsifikuara. Në momentin e kapjes tre të rinjve ju sekuestruan 5 mijë dollarë, prerje 100 të cilat dyshohet se janë të falsifikuara.  Burime nga policia thanë se Nasufi, Taka dhe Piraçi prezantoheshin si agjent sekret për të krijuar besueshmëri tek njerëzit dhe më pas u kërkonin atyre tu këmbenin dollarët të cilat ishin të falsifikuara.

Shkrimin e plotë mund ta lexoni sot në versionin print të gazetës DITA.

Klodiana Kotorri July 20, 2014 08:45
Komento

1 Koment

  1. pro dhe kunder July 20, 08:51

    -Eshte perhapur vjedhja si grami dikur.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*