Këmbimi valutor: Euro e nis javën në rënie

June 25, 2018 10:26

Këmbimi valutor: Euro e nis javën në rënie

 

Në tregun valutor vendas euro e ka nisur këtë javë në rënie.

Euro blihet sot me 125.50 lekë dhe shitet me 126.50 lekë.

Euro gradualisht po humbet fuqinë, ndërsa parashikohet ulje e mëtejshme.

Dollari amerikan blihet me 107.70 lekë dhe shitet me 108.50 lekë.

Priten nivele edhe më të ulta, në 107 lekë.

Paundi britanik ka humbur 1 lekë nga java e kaluar, blihet me 142.50 lekë dhe shitet me 143.50 lekë.

a.s/dita

June 25, 2018 10:26
Komento

1 Koment

  1. Arben June 25, 11:41

    Eshte NGA rritja ekonomike, Jo nga eurot qe futen

    Rregullisht ne portin e durresit.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*