“Kemi datë për negociatat”, Rama: Me këtë opozitë s’debatohet

June 28, 2018 13:04

“Kemi datë për negociatat”, Rama: Me këtë opozitë s’debatohet

 

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ,kërkoi në fillim të seancës së sotme në Parlament që i pranishëm të ishte edhe kryeministri Edi Rama për të diskutuar në lidhje me negociatat.

Pas dy ndërprerjeve të parlamentit seancës iu bashkua edhe kryeministri, i cili e nisi fjalën e tij, duke renditur disa arsye për të cilat, sipas tij, me këtë opozitë nuk mund të debatohet.

“Çfarë mund të debatojmë ne këtu me këta?

Të debatosh që Shqipëria ka këtë opozitë, e cila është vetmja në historinë e integrimit në BE që është kundër këtij integrimi. Këtë do të debatojmë ne këtu?

Këtë e thonë të gjithë miqtë e Shqipërisë që ne takojmë dhe që u angazhuan për Shqipërinë dhe Maqedoninë, duke bërë më shumë se këta. Të debatosh pse opozita jonë është e vetmja që thotë Shqipëria dështoi, ndërsa Këshilli Europian ka edhe një kartolinë urimi për shqiptarët dhe maqedonasit.

Që KE përshëndet vendimin që miqtë dhe partnerët tanë na urojnë dhe vazhdojnë edhe sot të na komunikojnë për të uruar. Është njësoj si të debatosh pse keni rënë në prerin e Esad Pashë Toptanit?

Sinqerisht ne nuk kemi fare punë me këta, se kemi mjaft punë për të bërë dhe në këtë stad të ri, barra jonë është plotësisht e rëndë dhe nuk mund t’i mbajë këta në kurriz”, tha Rama.

“Kam marrë ftesën me kryeministrin e Maqedonisë për të shkuar në Bruksel për të filluar diskutimin për punën përgatiture, e cila është puna e gjithë procesit analitik për hapjen e negociatave. Këta thonë jepni dorëheqjen”, theksoi më tej Rama.

a.s/dita

June 28, 2018 13:04
Komento

7 Komente

 1. Besniku June 28, 13:23

  Sh e vertete. Eshte e tmershme qe ne , populli I thjeshte, nuk mund te kemi organizem tjeter , perveç qeverise, qe me votim te drejtperdrejte ta çojme ne djall kete opozite antishqiptare, thellesisht tradhetare.
  Kryeministri ka shume te drejte qe I quan pasardhes te drejtperdrejte te Esad Pashes.
  Njelloj si ai , dhe keta, morren rruget e Europes per ta turperuar Shqiperine e shqiptaret, per te minuar deshiren dhe perpjekjet e 28 viteve, vetem te popullit, per te realizuar endren Europiane.
  Prandaj enderoj nje grusht te fuqishem , si ai qe I kendon Migjeni revolucionar, qe tu bjere furishem ketyre armiqve te betuar, qe edhe se jane kthyer ne klloune, vazhdojne te na helmojne e bejne keq.
  Edhe sa kohe valle do ti durojme akoma keta felliqsira???!!!!!

  Reply to this comment
  • Lili June 29, 14:09

   Nuk te turperon opozita po mija e mina shqipare qe po marrin rruget e botrs edhe pse dihet se sa pak shans kane per letra…kjo tregon deshtimin e qeverise ne cdo aspekt si ne kontrol te shtetit,si ne ofrimin e nje ardhemeri ne vend.
   E pse,sepse ketu vetem nje grusht oligarke me nje grusht politikane,pa te cilet nuk do mbijetojshin,ka zaptuar cdo gje,prej lumenjve tek deti,prej mallit tek gurret…e nuk le te tjeret as me marr fryme. Sklaveruese eshte kjo qeverisje ne favor te Fusha shpk and Co…

   Reply to this comment
 2. Tarrasi June 28, 13:27

  Ik o pederast se deshtove, mos na e shit sapunin per djath

  Reply to this comment
 3. JETIMET E 21 JANARIT June 28, 13:29

  JE SKUTH!
  KETA NUK KERKOJNE DOREHEQJE POR KERKOJNE QE TI TE VAZHDOSH TE TREGOSH PERRALLA E BESH BATUTA ME OPOZITE E LOZESH NUSE DAJASH!
  KUSH TE PENGOI ZOTERINE TENDE NJE LEGJISLATURE TE TERE ME SHUMICE ABSOLUTE TE BEJE VETEM NJE GJE:LIGJIN ELEKTORAL E ME LIGJ KETA KRRIMINELE BASHKE ME ATA TE TUTE PO NUK JE EDHE TI TI SHPIJE NE SHTEPI ME LIGJIN E DEKRIMINALIZIMIT!?
  KUSH TE PENGOI TA BEJE LIGJIN E TANI TUA TUNDJE TEK HUNDET E TI KERCENOJE ME ZGJEDHJE TE PARAKOHESHME E TA SHIHJE SI SALINJANET TE FSHININ KOQET E SHQINAT LOQET?KUSH TE PENGOI SORROSI ,KORRUPSIONI APO ANTIKOMUNIZMI JOT DILERANT!?JEP DOREHEQJE SE PO SHKATERRON PS TE ARDHMEN HISTORINE E INDETITETIN E POPULLIT SHQIPETAR NUK MEREMI ME ME LULASHE QURRASHE E BOJAXHINJ ….

  Reply to this comment
 4. Fidel Kastro June 28, 15:32

  Nuk ke mare ftesen jo, ke marre ate mikun e Noc Rroges!!

  Reply to this comment
 5. lili June 29, 14:11

  Scdebatohet me ju…se nuk jeni per demokraci .Ju sundoni,prandaj nuk jeni per evrope e kete evropa va tha prere.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim