“Kemi vuajtur nga një i gjatë që vjen nga Franca”

March 20, 2016 12:17

“Kemi vuajtur nga një i gjatë që vjen nga Franca”

Në mbledhjen e të rinjve socialistë ku kryeministri Rama tha se të gjithë ata që duan të bëhen pjesë e këtij procesi duhet të përballen fillimisht me një juri që është e pakorruptuar dhe në krye të saj qëndron Pandeli Majko.

Ky i fundit e pyeti përmes batutave Ramën se pse ai është i pakorruptuar dhe kryeministri u përgjigj duke thënë se ai nuk kishte mundur ta korruptonte deputetin e tij.

Por kur Rama tha se do të provojë vetë njëherë nëse mund të bëhet pjesë e socialistëve të rinj duke u përballur me këtë juri, mori një thumb nga Pandeli Majko “Që tani e kemi ndarë hesapin, i gjatë e që vjen nga Franca, e ka studiuar në Francë, ta harrojë, nuk duhet të shkelë përballë nesh, kemi vuajtur shumë nga këto dy karakteristika si parti”.

Diskutimi

Edi Rama: Të rinjtë pa asnjë limit dhe pa asnjë diskriminim mund të regjistrohen në këto audicione. Juria jonë jo rastësisht përfshin një njeri me figurë të padiskutueshme në politikën shqiptare të këtyre 20 e kurus viteve, edhe një politikane të re si Elisa, por edhe dy të tjerë që nuk janë në fushën e politikës, por janë qytetarë aktivë, Arlinda nga bota e letrave dhe Gazi nga bota e gallatës. Jam shumë i intriguar nga kjo eksperiencë e re. Gjithsecili do hyjë në konkurs me këtë siguri: kjo juri është e pakorruptueshme. Kjo juri nuk korruptohet as nga tarafet, as nga kushërinjtë, as nga të njohurit, dhe jo e jo me ato mënyrat e tjera se si korruptohen ndonjëherë juritë në këtë vend.

Pandeli Majko: Zoti Rama prit pak, nga e nxorët konkluzionin që jemi të pakorruptuar?

Edi Rama: E kam nga eksperienca që nuk të kam korruptuar asnjëherë. Nëse më lejohet do kisha shumë dëshirë që në audicionin e parë të bëja edhe unë një provë, nëse jam apo nuk jam mes liderëve të rinj.

Gaz Paja: Ky djali për mua nuk kalon.

Pandeli Majko: Që tani e kemi ndarë hesapin, i gjatë e që vjen nga Franca, e ka studiuar në Francë, ta harrojë, nuk duhet të shkelë përballë nesh, kemi vuajtur shumë nga këto dy karakteristika si parti.

Një ditë pas Kongresit, që nuk kaloi pa debate, Partia Socialiste nis fushatën e anëtarësimeve të reja në organizatën rinore të saj, FRESSH.

Nisma u prezantua nga kryeministri Edi Rama.

Juria që do të vlerësojë pjesëmarrësit përbëhet nga Elisa Spiropali, Pandeli Majko dhe dy emra surprizë; Gazmend Paja dhe Arlinda Dudaj.

4

5

Pandeli Majko

6

Arlinda Dudaj

7

Elisa Spiropali

8

Gaz Paja

March 20, 2016 12:17
Komento

9 Komente

 1. spartaku March 20, 13:02

  Jane te mire shume,dhe me perespektiv.I uroje ketyre,nje te ardheme te mire,larte e me larte,per te miren e shqiperise,dhe te ps-te.

  Reply to this comment
  • ganiu March 21, 13:54

   eshte katastrofe qe ky nivel ka qene kryeminister i vendit. Ky nuk eshte vecse nje b…l…. i radhes kesaj radhe i te gjatit dhe te hollit para disa vitesh i te shkurtit dhe tr trashit

   Reply to this comment
 2. RREVOLUCIONI March 20, 13:30

  KOMEDIJA ’14 VJEÇ DHENDERRì—PO NA VJEN NE SKENE SI TRAGJEDI.Populli 25 vjet mungon,spektatoret jane te droguar —elektorati i majte ka vetem nje rruge.Te ndjeke shembullin e ELBASANLLINJVE:Te çlirohet PS nga krimi e korrupsioni 25 vjet e te shperbehet parlamenti WIKILLIKS KU VEGJETON 3 GRUPIMET E KRRIMINELEVE ME IMUNITET BE NA ME-Berisha-Nano-Meta!

  Reply to this comment
 3. info analitike March 20, 15:39

  Spiropali, super hajdutja e doganave e pakorruptuar!!!

  Reply to this comment
 4. ganiu March 20, 16:30

  Fantastike dacibaot e Maos po zbatohen në Shqipëri.
  Ky shkrim ja kalon atyre me Lej Fen që kemi lexuar në shkollë.
  Paneli Majko na qeka bo gallatator(gallataxhi është turqisht ).
  E turp e faqe e zezë.
  Ta bëjmë Shqipërinë PS. Ose ER, Ed Rilindje.

  Reply to this comment
 5. demo March 20, 18:29

  Majko qoka,si minister i puneve te kota,po ha pershesh,ndersa PS e vlerave demokratike nepermes batutave po degjenerohet ne “toke e xanun”.Qesh Majko qesh,por ke per te qare dhe do te thone Plac!

  Reply to this comment
 6. Emigrant March 20, 23:45

  Sa per Pandin sa ishte Minister Mbrojtje kam shume dyshime se se bashku me shoqerusin kuqon bene shume leke

  Reply to this comment
 7. anticensurë 25642654 March 21, 09:16

  ky shkrim tregon vetëm legenizimin e xhaketave të reja!!
  hale ndyrësira pa shtyllë kurrizore!!
  qënje të neveritshme!!
  në krah të gramoz këmbështrëmbërit po na bashkohet dhe pand urtësia!!jo gjithnjë flokët e bardha tregojnë urtësi!!ndonjëherë dhe një gomarllëk të theksuar!
  koqe gomari je bërë o pandeli majko!!

  Reply to this comment
 8. anticensurë 25642654 March 21, 12:23

  ky shkrim tregon vetëm legenizimin e xhaketave të reja!!
  hale ndyrësira pa shtyllë kurrizore!!
  qënje të neveritshme!!
  në krah të gramoz këmbështrëmbërit po na bashkohet dhe pand urtësia!!jo gjithnjë flokët e bardha tregojnë urtësi!!ndonjëherë dhe një gomarllëk të theksuar!
  koqe gomari je bërë o pandeli majko!!
  “Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!”
  ka që në pikë të mëngjezit që e kam nisur!përse nuk e botoni??ju vjen keq që kam përmëndur bukurinë e këmbëve të gramozit,apo që i kam vënë një mbiemër tjetër pandit??

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim