Këngëtarja serbe fyen shqiptarët në Eurosong

Redaksia Online May 18, 2013 08:59

Këngëtarja serbe fyen shqiptarët në Eurosong

Këngëtarja serbe, Marija Sherifoviç, e cila ka ftuar festivalin e Eurosong-ut në vitin 2007 ka ofenduar gazetarët shqiptarë dhe dyshen e përfaqësueses tonë.

E pranishme në konferencën për mediat, ajo i ka ofenduar gazetarët shqiptarë, pasi ia kanë drejtuar disa pyetje që e kanë nervozuar. Kur i kanë pyetur përfaqësuesit e Serbisë në “Eurosong” se kush ua ka përgatitur kostumet dhe pse personin përgjegjës nuk e kanë dërguar menjëherë në shtëpi, këngëtarja dhe fituesja e festivalit të 2007-ës, Marija Sherifoviç, ka reaguar me nervozizëm, shkruan portali serb, “Kurir”.

“Shihni se si dukeni ju”,- ka thënë Marija. Ky reagim i saj ka ngjallur pakënaqësi tek gazetarët shqiptarë, për sjelljen e saj.

Marija Sherifoviç e ka ndjekur edhe natën e dytë të “Eurosong”-ut. Asaj nuk i ka mjaftuar ofendimi i gazetarëve shqiptarë, por i ka komentuar edhe përfaqësuesit e Shqipërisë, Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko, duke shkruar në profilin e saj në Twitter: “O i idiot i shprishur, pse po bërtet!”. / Zëri.info

 

Redaksia Online May 18, 2013 08:59
Komento

5 Komente

 1. Gramoz May 18, 14:43

  qeni qen mbetet se kur leh nuk te kafshon

  Reply to this comment
 2. Vëzhguesi F May 18, 15:48

  Pse femer eshte ky dauni serb ketu ne fotografi?!!! Mos me thoni qe eshte kengetaja qe ka fituar eurosongun! Ngjaka shume me ate gjytrymin serb qe e kane çuar ne okb, Jeremiç kerriçin.

  Reply to this comment
 3. era May 18, 18:13

  Sakte. Nuk mund te ndodhe ndryshe. Shenje e inferioritetit e ardhacakeve te uraleve.
  Sa te qerojme salqelbesiren, vendi do perparoje dhe qenet serbe do na lepijne prapanicen.

  Reply to this comment
 4. elio May 19, 06:52

  Mendoj se po ta lexosh te gjithe artikullin kuptohet se kjo eshte provokuar ” kush ua ka përgatitur kostumet dhe pse personin përgjegjës nuk e kanë dërguar menjëherë në shtëpi”…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*