Kërcënimi i Bashës, Lleshaj: Sajim i PD, s’ka asgjë të vërtetë

June 17, 2019 16:16

Kërcënimi i Bashës, Lleshaj: Sajim i PD, s’ka asgjë të vërtetë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj lajmi se ai ka thërritur në takim truprojën e kreut të PD, Lulzim Basha është i pavërtetë.

Ai ka mohuar kategorikisht që të jetë takuar me truprojën e Bashës, njëherësh pjesëtar i Gardës së Republikës, si dhe faktin që ka pasur informacione se kreut të PD i rrezikohet siguria.

“Nuk ka asgjë të vërtetë, ky është një lajm i sajuar nga Partia Demokratike.

Nuk kam asnjë informacion për kërcënime ndaj zotit Basha.

Duhet të pyesni Partinë Demokratike për lajme që sajon Partia Demokratike.

PD po tenton të prodhojë lajm, në kushte pamundësie për të prodhuar lajm sot, ka lajme të tjera sot”- tha Leshaj.

 

b.b/dita

 

 

June 17, 2019 16:16
Komento

4 Komente

 1. Alban June 17, 16:47

  OPOZITA BABALE FABRIKE RRENASH BANALE !

  Jane aq te trashe sa te bejne te qeshesh nga prapanica …..

  FAKTE … JO OPINIONE

  LULEZIM BERISHA RREJNE EDHE BABAIN E RRENAVE NASTRADININ !

  – Ka mesuar nga Beu i Partise Babale

  “ Lulezim Basha genjen edhe kur e pyet sa eshte ora”. Jozefina Topalli

  Genjeshtrat e tij jane aq te trasha sa nuk i beson as vet e megjithate i perserite cdo dite e shume here ne dite,,, Genjen edhe duke mashtruar hapur pa iu skuqur faqja e duke iu shtjerrur zeri !
  Pse !?
  A e detyroi me zor Edi Rama te fuste te zgjedhurit prej atij vete ne Qeverine Rama -Meta, ne majin e vitit 2017 !?
  Po kryetarin e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve ia dha me zor Rama !?
  Po Avokaten e Popullit nga Partia e tij ia perzgjodhi Edi Rama apo vete Lulezim Basha!?
  Nje fakt vlen me shume se nje thes me pallavra e rrena te nje genjeshtari e mashtruesi patologjik !?
  Po dhjetera e pafund fakte te tjera qe i kemi pare me sy te gjithe ne shqiptaret e nderkombetaret kudo ne Bote !?
  A mund ti besohet qeverisja e Shqiperise nje genjeshtari qe rren edhe kur e pyet sa eshte ora !?
  A mund ti besohet qeverisja e Shqiperise nje mashtruesi e hajni me cizme qe vodhi me ze e figure te kapur ne flagrance nga kamerat duke vjedhur edhe votat ne gjirin e familjes se vet politike, PD-se gjate zgjedhjeve te korrikut te vitit 2017 !?
  A mund tu besohet qeverisja e Shqiperise nje kryehajduti te 600 milione eurove nga Autostrada e Kusarise se Kombit, http://www.gazetadita.al/sharlatanizem-donkishotizem-apo/
  …… jo 230 milione sic e zvogeloi Bujar Leckaj i Vicidolit, gati gjysmen e 1.3 miliarde eurove te vleres se pergjithshme te saj dhe qe thau financat e shtetit shqiptar dhe krijoi nje borxh te brendshem prej mbi 800 milione eurosh dhe rriti me 17.5 per qind borxhin e jashtem te shtetit shqiptar !?
  A mund ti besohet qeverisja nje bashkeatdheshitesi te Sali Berishes te kapur ne flagrance nga Gjykata Kushtetuese e Shqiperise dhe atdhetari Myslim Pashai bashke me opoziten, nepermjet marreveshjes antikombetare te Otrantos!?
  A mund ti besohet jeta e shqiptareve nje bashke-kryekzekutori te 4 protestuesve paqesore e krejt te pafajshem me urdher te Sali Berishes dhe bashkepunetori te tij ne fshirjen e serverave dhe prishjen e provave te masakres se 21 janarit 2011…
  Larg qofte !
  A e nxori me dhune, me shashka, me boje te zeze, me veze e me miell, me breke te palara e cizme me “ ato “… te digjnin msndatet e braktisnin Kuvendin !?
  Me gjeni nje rast te vetem me Boten demokratike apo nje ligj demokratik qe e detyron opoziten apo qofte edhe nje qytetar te thjeshte te votoje me hir a me pahir, me zor !?
  Me gjeni nje opozite apo parti opozitare demokratike ne Boten demokratike qe ben shantazh, krijojne qeveri hije, ben presion e ushtron dhune sidtematike kunder policise de shtetit te vet, qe nxin Fahrenheit e Shtetit dhe kombit te vet ne prag vendimesh historike si celja e negociatave per anetaresimin jo te Edi Rames e depure te e te tij por te shtetit e kombit shqiptar, qe di Snje tjeter me Evropen Lindore shembi komunizmin
  E thirrjet lapidaré :
  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa !
  – E duam Shqiperine se Amerika demokratike !?
  Gjysma e se keqes!
  E keqja e madhe nje opozite qe sulmon me boje te zeze e thirrje “ gardistesh te kuq” maoiste ambasadore te BE-se dhe SHBA-se, te OSBE-se ne Tirane duke perdhunuar barbarisht ligjet shqiptare e Nderkombetare, duke perdhosur edhe Kodin e Beses dhe Mikpritjes legjendare shqiptare edhe per hasmin kur i vjen me shtepine e vet !?
  Sa per te genjyer, Saleh Brrisha dhe Lulezim Basha nuk rrene kurre pa fole ! Ky eshte virtuti me i larte i qehajait te Partise Babale dhe Havalese se Shqiperise Sali Berisha nga Qinami i Vicidolit !
  Saleh Lulezim Basha rrejne edhe babain e rrenave Nastradin Hoxhen e Anadollit …!

  Reply to this comment
 2. Shkodrani-belgjike June 17, 18:16

  Pysni salehin kush don me vra, bashk me like floririn qe therret bendon takim, sa posht keni ra si presidence

  Reply to this comment
 3. SPAK-u-drejtesi June 17, 18:50

  Nuk e pandeha te arrinin deri ketu. Thashe se e mbyllen me Babalen, por keta s’kane ane e udhe. Duan dermen nga gjithe shqiptaret dhe burgun sa me shpejjte se epidmia e tyre eshte perhapur.

  Reply to this comment
 4. betixho June 18, 08:26

  Po të jetë kështu nuk duhet të tolerohet asnjë neglizhim,prodhuesi i lajmit të gënjeshtërt duhet të përballet me një gjykim të menjëhershëm dhe të hapur.
  Nuk mund ta lëmë veten nënë presionin e këtij grupi të poshtër shpifësish dhe vrasësish në të kaluarën.Ky është fundi, është fundi që politikanë të tillë të marrin në dorë flamurin vendosjes së një qeverisje të ndershme.Jo! këtyre nuk mund tu lihet në dorë asgjë.Pas këtyre shpifëve të ndyrë të reformohet edhe qeveria socialiste menjëherë pas zgjedhjeve të ndryshohen të gjitha,që nga kodi zgjedhor deri të ligji për të mos ardhur më në pushtet të tillë politikanë.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim