Kërcënohet gazetari Hoxha, i tregon live në TV mesazhet Ramës

February 13, 2020 23:54

Kërcënohet gazetari Hoxha, i tregon live në TV mesazhet Ramës

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka denoncuar mbrëmjen e së enjtes në emisionin Opinion me foto dhe me një mesazh se është ndjekur dhe është fotografuar kur ka dalë nga shtëpia.

Denoncimin gazetari ia ka drejtuar live kryeministrit Rama.

Sipas gazetarit Artan Hoxha, kërcënimi i ka ardhur nga nga persona të botës së krimit ndaj ai ka shkuar në Policia dhe ka bërë denoncim.

“Më kishin fotografuar kur kam dalë nga shtëpia. Kam vajtur në Polici. Ky nuk është krimi i organizuar. Me ata kam mbaruar punë unë…

Me ato që dëgjoj unë këtu jam me ty kokë e këmbë, por me ato që shikoj…”, u shpreh Hoxha.

Më poshtë është foto që i është bërë në rrugë Artan Hoxhës dhe mesazhi që ka mbërritur në redaksinë e televizionit për të:

d.a. / dita

February 13, 2020 23:54
Komento

9 Komente

 1. Nje aresye me shume perse krimi i organizuar duhet luftuar fort February 14, 00:23

  Krimi ekziston dhe gazetaret qe merren me krimin edhe do te kercenohen. Ja perse KM po lufton me krimin. Kjo eshte nje aresye me shume qe te mbeshtetet fuqimisht anti-KCK-ja. Argumenti qe solli Artan Hoxha ishte ne mbeshtetje te KM dhe jo kunder tij. Kush mendon se nje vend i vetem ne sferen perendimore eshte i paster nga krimi eshte naiv apo i paditur. Edhe Shqiperia qe u la per 25 vjet ne kaos me krimin qe i sherbente qeverive te PD-se, eshte e mbushur me krim te organizuar qe duhet luftuar. I pari qe po e ben kete eshte z. Rama dhe qeveria e tij. Prandaj BRAVO dhe ju urojme suksese z. KM.

  Reply to this comment
 2. Andi February 14, 01:02

  Sa mire ja kane bere.Vetem ne shqiperi me nder me thene gazetari hapet bythesh dhe te mer neper goje pa fakte duke te prishur familjen.

  Reply to this comment
 3. fteri February 14, 06:57

  Jo vetë gazetari por edhe opinjonisi shpifsa të tërbuar mbeten gjatë kësaj shkërdhatësie.

  Reply to this comment
 4. demo February 14, 08:47

  Asnje kryeminister si Rama nuk e ka luftuar krimin me rrenje e pasuri.Le te vazhdoje ne kete rruge.
  Respekte gazetarit Artan Hoxha.Ato te tjerat hajdutlluqet me Koncessione dhe PPP ja kemi thene Rames,nuk eshte nevoja ti pwerseritim,.Ketu me ndeshkimin e Krimineleve po ben pune te mire.

  Reply to this comment
 5. Vasili February 14, 12:31

  Ky eshte nje karagjoz dhe kokra e budallait:I duket vetja,ai qe nuk eshte.

  Reply to this comment
 6. Nik February 14, 20:36

  Shumë turp! Si u nis më 1990 e si u katandis më 2020! Kjo tregon se forca sabotuese e Sigurimit të Shtetit, që ishte banda kriminale e komunistave, ka arritur kulmin. Edi Rama është një nga ata!

  Reply to this comment
 7. Pano Hallko February 14, 21:43

  Doemos qe do kercenohej Artan Hoxha. Sepse ishte I VETMI gazetar ne ate emision.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*