Kërcënoi me armë dhe dhunoi fizikisht gruan, arrestohet 29-vjeçari

September 28, 2019 14:22

Kërcënoi me armë dhe dhunoi fizikisht gruan, arrestohet 29-vjeçari

Një ngjarje e rëndë kriminale në familje është parandaluar në Shkodër.

Një 29- vjeçar ka kanosur me armë dhe ka dhunuar fizikisht bashkëshorten, po është arrestuar në flagrancë nga Policia.

Ai ka lënë armën e zjarrit në banesë dhe është larguar në drejtim të pyllit, por është kapur pas disa orë ndjekjesh nga shërbimet e Policisë.

NJOFTIMI

Policia parandalon një ngjarje të rëndë kriminale në familje.

Kanos me armë dhe dhunon fizikisht bashkëshorten, arrestohet në flagrancë nga Policia.

Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale një armë zjarri kallashnikov pa leje.

Specialistët për parandalimin dhe Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Shkodër arrestuan shtetasin:

– Z. Ç., 29 vjeç, banues në fshatin Rragam/Shkodër.

Shërbimet e Policisë Shkodër, pas marrjes së njoftimit se në fshatin Rragam, Shkodër një shtetas po kanoste me armë zjarri dhe po dhunonte fizikisht në banesë bashkëshorten, kanë shkuar menjëherë në adresën e dhënë. Shtetasi Z. Ç., kur ka parë shërbimet e Policisë, ka lënë armën e zjarrit në banesë dhe është larguar në drejtim të pyllit, por është kapur pas disa orë ndjekjesh nga shërbimet e Policisë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit kallashnikov dhe në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi i shtetasit Z. Ç., për veprat penale “Kanosje”, “Dhunë në familje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Materialet procedurale i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër.

o.j/dita

September 28, 2019 14:22
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim