Kërkesa e Holandës për vizat, Drejtoresha e Kufirit dhe Migracionit: S’kemi asnjë ankesë

August 20, 2017 13:41

Kërkesa e Holandës për vizat, Drejtoresha e Kufirit dhe Migracionit: S’kemi asnjë ankesë

Drejtoresha e Kufirit dhe Migracionit, Aida Hajnaj,  ka mohuar që të ketë ankesa nga Holanda për shqiptarët që lëvizin në këtë shtet, duke përfituar nga lëvizja e lirë përmes vendeve në Shengen.

Reagimi i drejtoreshës Hajnaj ka ardhur pas publikimit në mediat holandeze se policia e këtij shteti ka përpiluar një raport mbi krimin e organizuar nga shqiptarët, çka sipas tyre nevojitet edhe një rikthim i pjesshëm i vizave.

“Nuk ka pasur asnjë ankesë nga Holanda për problematika të shtetasve shqiptarë. Do vijojë puna me palën holandeze për evidentimin e shqiptarëve të përfshirë në aktivitete kriminale”, Hajnaj gjatë inspektimit në Doganën e Kakavijës, ku theksoi edhe se do të merren masa maksimale për eliminimin e radhëve në kufi.

August 20, 2017 13:41
Komento

4 Komente

 1. ,Monika Kryezeza ish prostitute tani shtetare e gazetare August 20, 14:47

  Kam degjuar per ‘Qen kufiri’ po edhe drejtoreshe kufiri!?
  Ruanazot nga mend e kokes qe qenkerka edhe nje istitucion qe vjedh 27 vjet si qen kufiri kur ne 27 vjet jemi pa KUFI!???
  Edvin,.ne 600 ‘istitucione’ shushunja qe eshte quajtur punesim ktheji ne 60 keto fantazma qe nuk egzistojne ne asnje vend te Botes se ndryshe keto ‘HAJNA’ do te te hane te gjalle me gjithe atletet ‘Adidas’ bashke me Zahon..

  Reply to this comment
 2. HAJNA August 20, 14:49

  AKSHAM HAIR OSUN

  Reply to this comment
 3. A August 20, 16:23

  Kur spaska ankesa, pse pordhac EDI RAMA, na vendos kufizime ne dalje neper kufijt e Shqiperise tokesor, ajror dhe detar. A po kot per qejf se mu ngref.
  Ore derdimen E.R. kapi dhe izoloji te gjithe ata shtetas shqiptar qe shkelin rregullat dhe ligjet per keto probleme te Shqiperise dhe te shteteve te Hapesires Shengen.
  Kush shkel ligjin denoje.
  Kjo pune po behet si per energjine elektrike, hajdutet e medhenj qe vjedhin dhe nuk e paguajne, kurse pabuksat i arreston dhe i denon.
  O EDO, ne fuqi, ne pozite, ne pushtet, ne krye te qeverise je vetem me votat 1/4 e votuesve, pra 3/4 ose nuk te kane votuar fare ose te kane votuar kunder.
  Prandaj mos merr kot dhe mos u zhduk neper plazhe se Shqiperia po digjet gjithe kete sezon vere dhe emergjencat i ke pertoke pa mjete, nuk justifikohesh dot se ke KATER VJET ne pushtet dhe s’ke bere asgje ore derdimen.
  Kjo ndodhe sepse nuk kemi faktikisht as pozite dhe as opozite.

  Reply to this comment
 4. luli nga dhermiu August 21, 21:00

  nuk do te te drejtohet njeri ty moj koketule, do ti drejtohen te gjatit dhe bushatit!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim