Kërkesa e një punonjëse të OSHEE-së drejtuar Ramës

March 22, 2015 10:53

Kërkesa e një punonjëse të OSHEE-së drejtuar Ramës

Një punonjëse e OSHEE-së i është drejtuar Kryeministrit të vendit Edi Rama në “Facebook” me një kërkesë e veçantë.

Punonjësja e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, Erjona Ismaili, shprehet e prekur nga pamundësia e shtetasit Shefki Fega për të paguar detyrimet e prapambetura të energjisë elektrike dhe ajo i kërkon kryeministrit që t’ia falë këtij shtetasi të gjitha prapambetjet.
“Z. kryeministër në emër të humanitetit dhe njerëzillëkut, të kërkoj t’i falësh detyrimet e prapambetura të energjisë elektrike abonentit me emër Shefki Fega. Do të më kurseje lotët e mëngjesit të të dielës, duke parë, ndjerë dhe dëgjuar mjerimin”, shkruan Eriona në “Facebook”.a

March 22, 2015 10:53
Komento

30 Komente

 1. vlora.al March 22, 10:58

  Po kur te dhimbset kaq shume pse ,nuk ja paguan ti moj Erjona .Eshte fakt qe kryeministri mashtroi popullin me ngritjen e cmimit te energjise ,por kjo s do te thote qe njerzit nuk duhet ta paguajne ate.

  Reply to this comment
  • kolonel March 22, 20:29

   perpra se te paguaje se te paguje ato te shefkiut kjo bucja, ka per te paguar ato te atyre qe ja kane fut kot faturat edhe kur shtepite I kane pasur te mbyllura me muaj, dhe jane me mijra te tille.

   Reply to this comment
 2. sopiqoti March 22, 10:59

  Raste te tilla nuk ka pak dhe ne ato raste qe vertetohet SAKT nderhyrja e qeverise DUHET TE JETE PER ZGJIDHJE.

  Reply to this comment
 3. juli March 22, 11:02

  Po sa e ka llogarine ? Ndofta e ndihmojme !!!!

  Reply to this comment
 4. Vlora1912 March 22, 11:11

  Po pse moj leshgjate e mendje shkurter, Edi Rama te tijat i ka leket e buxhetit..?

  Apo ja ka len e jema me te jatin???

  Nuk e di ti nenpunse e dhimsur se ne Shqiperi ka me mijra familje ne kushtet e mjerimit..???

  Ateher, cila eshte zgjidhja….qe ti bejne nje sms Kryeministrit per te gjith..????

  Jooooo…..nuk eshte kjo zgjidhja..

  Zgjidhja eshte tek Politikat e miratuara per te perkrahur shtresat ne nevoje me 100% te konsumit te energjise nga buxheti i shtetit……dhe ky nuk eshte vendim i Edit por eshte nje Vendim i Kryeministrit, VKM….

  E kishim nje kryeminister qe sillej me buxhetin e shtetit si t’ja kish lene e jema Sheqere……nuk duam nje te tille perseri..

  Ndersa nga OSSH dhe nenpunsit e saj kerkojme Transparence maksimale se si harxhohen leket qe mblidhen…..sa nenpunes te cez/ossh qe ishin pergjegjes per gjendjen e sistemit jane perzen nga puna apo jane per ndjekje penale.

  P.S Vajza e OSSh ti kursej lotet, por le te bej vet e para nje gjest bamiresie….ti paguaj Z.Shefki nje muaj dritat….Muajin e dyte ja paguaj un.

  Reply to this comment
 5. Kapter Jari, jo presidenti March 22, 11:31

  Ty do te te bejme pergjegjese zyre.
  Rama ka filluar te beje si i zgjuar.
  I vijne letra nga populli por nuk i publikon kryeministria po vete populli. 😛
  Festen e duam sic kemi koken.

  Reply to this comment
 6. Anila March 22, 11:32

  Kjo esht mikja e ngushte e Edmond Lekes, kryetarit te ps ne vlore. E ka shume mike yyyyyyyyy. Hahahah nk ka faj esht e ndjeshme shum prandaj e rregulloi Leka ne pun 😉

  Reply to this comment
  • LOVE March 22, 12:34

   Anila
   kalo dhe ti nga zyra e Edmond Lekes ,se shoh qe te paska mbetur qejfi
   Do te ndihmoj ,jane njerez te mire vlonjatet
   Meso dhe ndonjeher qe duhet diskutuar per problemin ne fjale ,
   sepse diskutimi vetem i biografise na ka lene si fis zulu ne mes te Europes
   gjithashtu dhe sikur ,sikur te jete e vertete qe Zonja ne fjale ben seks me Edmondin ,nuk ka asgje te keqe dhe eshte ceshtje private .
   Mendjet e vogla diskutojne jetet e te tjereve , ato qe e kane bosh jeten e tyre
   qe nuk gjejne dot asnje qe jua var .Keshtu nga ajo qe shkruan dukesh torollake
   por ke mundesi te ndryshosh .

   Respekt Zonjes ne fjale per problemin qe ngre !
   Administrata shteterore duhet te jete humane
   I bej thirrje Kryeministrit te shesi ndonje kollare ose pikture dhe ti jape zgjidhje zoterise ne fjale .Te pakten keshtu keta moralistet nuk do shqetesohen per …buxhetin e shtetit …atij shtetit qe vete e kane shkkkkkkk…aterruar
   por kur behet fjale per nje qe i kane ngelur vetem syte per te qare
   shqipidiotet ngrihen ne kembe duke kerkuar tia nxjerrin dhe syte .
   Thua vetem fatura e ketij qenka problemi i tyre ?
   Fatura qe kemi problem te gjithe eshte
   INJORANCA DHE MOSNDERSHKIMI !
   MOSNDERSHKIMI PER ATA QE E SOLLEN VENDIN NE KETE DITE !
   sigurisht nuk eshte Shefki Fega , AI ESHTE VETEM VIKTIMA !

   Reply to this comment
   • Geno March 22, 16:01

    Ti do kesh kaluar edhe vete nga zyra. Hahahah. Se ky keshtu e ftonte Stelen qe pastaj i nxori bojen. Hahaha.

    Reply to this comment
 7. Toni March 22, 11:39

  Punojnjes administrate qe nuk njohin ligjet+rregullat e shtetit,keta plera jane militante e jo profesioniste,Po pse RAMES ja ka lon buxhetin plaku apo plaka hajde ideologji qe paska kjo lesh gjata hajde.

  Reply to this comment
 8. Perashiani March 22, 11:47

  E vleresoj reagimin e kesaj vajze te paste nga shpirti e guximtare nga zemra.Kerkesa e saj eshte nje kembane alarmi per disa familje ne kushte me te vertete skandaloze.

  Reply to this comment
 9. VASIL March 22, 11:58

  ËSHTË PËR TU LAVDËRUAR HUMANIZMI DHE SHPIRTBUTËSIA E Z. RRJONA, POR DISA PYETJE MENDOJ SE KËRKOJNË PËRGJIGJE NGA AJO.
  1= JU VET, NË EMËR TË HUMANIZMIT, NUK OFRONI ASGJË PËR HALLEXHIUN QË NUK KA MUNDËSI PAGESE?
  2= PO SHUMË TË TJERË QË KANË TË NJËJTIN HALL, SI MENDONI TË VEPROHET?
  3= RRUHA QË JU PROPOZONI A NUK E MINON REFORMËN E THELLË TË ENERGJISË DHE E KTHEN ATË NË PIKËN E FILLIMIT?

  Reply to this comment
 10. moisiu March 22, 12:01

  Po kur Edi fal miljonat dollaret e vjedhura tek Banka ,ku i gjetka keto leke ,apo keto ja ka lene babai ,keni humbur njerzillekun , jeni kthyer ne kafshe ! Kudo ka ndihme sociale per te vobektit more pisa !

  Reply to this comment
 11. nukdumbanane.com March 22, 13:06

  100% me Moisiun .

  Reply to this comment
 12. NAN MYZEQARI March 22, 13:13

  ne qofte se une do isha drejtori do eshkarkoja nga puna direkt. ne nje shtet ligjor nuk ka vend per kete mentalitet.ne se te dhimbset fukarai ,paguaj vete dhe ne se nuk ke mundesi kerkoj kush mundet dhe RAMA ne se do nga xhepi i tij.

  Reply to this comment
  • emer March 22, 21:24

   Kerkesa e kesaj zonje ne princip eshte shume e drejte. Ky eshte nje problem social qe prek nje shtrese te caktuar. Kryeministri nuk i ka parate e babait por kalimi nga katrahura tek rregulli ka shume menyra. Puna eshte te gjendet menyra me bute. Ata qe i therr mjerimi duhet te mbeshteten nga shteti. Nuk mund te kerkohet nga nje i varfer dhe i rrezuar sic kerkohet nga dikush qe ka nje te ardhur me te cilen mund te perballoje jeten. Politikat sociale jane shume te rendesishme per stabilitetin e vendit.

   Reply to this comment
  • kolonel March 23, 00:06

   Po ajo ashtu e ka fitu punen me anen te fatures poshte se nuk e ka fitu me konkurs se rrezik nuk njef as tabelen e shumezimit, qe as vete Rama nuk e njef. Injorantet jane ne shumice dhe vetem demoshkerdhata I sjell ne pushtet, se te diturit jane ne pakice.

   Reply to this comment
 13. Kris 1 March 22, 13:56

  mendoj se komentuesit e dites jane shtrese e varfer,e mesme,ose emigrante qe kane mall.Nuk oejashtohen dhe gardistet e mafiozeve ne pushtet dhe opozite qe mbrojne gangsterat Sali dhe te birin Edvin Piktorin.
  Cdo kryeminister ka te drejtat e veta ne perdorimin e thrimeve ne buxhet ndersa ne shqiperi kreministri i kurbanit me hanxhar ne dore ndau thelat e buxhetit per mafien dhe thelloi borxhet.
  Populli duhet te kenaqet me legalizimet e ndertimeve pa leje .Nje dhurate e madhe nga humoristi Edi Rama.Nje legalizim ,nje batute.
  Lotet e tua moj vaze nuk i sheh rama se ai shikon syte e femrave te ngrehura qe i ka rreth e perqark dhe ajo plaka e vlores duhet te kerkoje pune e te punoje si zonja Merkel.Atehere dobic piktori do te vije te beje selfijen me te.

  Reply to this comment
 14. Beni March 22, 14:01

  Mendimi im, sekuestro pasurite e vena me vjedhje e korrupsion duke filluar nga Saliu familjarisht, Luli gjithe deputeteve t,u behet urgjent bilanci i pasurive, sa e kane rrogen, sa shpenzojne, gjendet kollaj teprica t,u merret, politikanet biznesmene, kryetaret e bashkive,pa perjashtim. Do te shikoni qe nuk do te vuaje asnje si ky fukaraja, se pothuaj si ky jemi shumica.

  Reply to this comment
 15. Historia ka Thember Akili March 22, 14:10

  Na more ti, Vlora 1912…!
  Mos e perdor me Emrin e Vlores, dhe aq me pak ate te 1912-es per te fyer motrat e shqiptareve, mendoje qe eshte motra jote para se ta nxjerresh kete fyerje.
  Shteti ndaj krijohet: tu sherbej qytetareve, sidomos atyre ne hall e ne nevoje.

  Shteti u krijon kushte edhe te pasurve, por e ka per detyre tu gjendet atyre qe jane te pafuqishem, ose ne pamundesi te paguajne detyrimet e tyre: supozo sikur prinderit e tu te ishin te tille, ose ndonje nga vellezerit e tu, apo ti vete, te ishe i pafuqishem per te paguar, qofte edhe taksat: ne keto raste Shteti merr persiper te lehtesoj qytetarin e tij qe ai te kete mundesi te rroj, dhe jo te vrase veten apo te mos kete mundesi qe femijet e tij te vazhdojne shkollat dhe te aresimohen e pastaj te ngjiten ne nivelin e femijeve te tjere…

  natyrisht, eshte fjala per ata qe realisht jane keshtu, jo ata qe shtiren, apo qe fshehin pasurite.

  Reply to this comment
  • Vlora1912 March 22, 19:59

   Akilit i uroj “thembrat nga majat” dhe te lexoj te gjith postimin tim, jo vetem rreshtin e pare….para se te perflas komentin

   Nuk ishte ofendim ai per leshrat e gjata, aq me pak per femrat vlonjate….me shum ishte nje shaka……

   Per pjesen tjeter te komentit tend jemi 100% dakord. Po ta lexosh dhe njehere postimin tim do ta kuptosh..

   P.S. Po ti Akil nuk e paske pushim sot !!!

   Reply to this comment
 16. Dr. John March 22, 15:41

  Qe midis jush ka dhe kafshe kjo duket. Te sensibilizosh publikun me hallet e njerezve eshte mese humane. Une ndjehem keq edhe kur shikoj nje femije afrikan qe ska per te ngrene, e si i bie te me thoni shko jepi ti te haje? Po taksat e mia ku shkojne? A nuk duhet te shkojne dhe ne ate drejtim? Apo vetem per te paguar rrogat e dietat e Kryeministrit o pis milet. Por me keq me vjen per ju te fisit zulu qe shkruani ne kete menyre qe keni ngelur akoma mbi pemen e injorances militanteske dhe ju ka ikur shpirti per lesh e li.

  Reply to this comment
  • info analitike March 22, 17:51

   Bashkohem me verejtjen e Dr. John.
   Une nuk e di se kush eshte kjo vajze e cfare lidhje ka me politiken aktuale apo me biznesmenet shqiptare, por problemi qe ngre duhet te jete sensibilizues. Ka shume familje qe jane duke jetuar ne skamje te plote e me shume halle familjare ndaj eshte detyre e nje shoqerie civile dhe e shetit qe te perpiqet t’ia lehtesoje sado pak kete barre.
   Fjalet e kryeministrit ku thoshte qe atij nuk ia ndjente per njerezit ne skamje persa i perket pageses se dritave, cuan ne situata absurde sia ajo e babait te djalit qe per te vene ne pune makinen e oksigjenit qe i garantonte jeten djalit, preferoi burgun.
   Perse e ka kaq te veshtire Rama qe te te njejten dhembshuri qe tregoi per Xhuvanin ta kete edhe per familjet ne nevoje ekstreme.

   Reply to this comment
 17. Arben March 22, 16:36

  KJO DUHET TE JETE NGA ATO TE ORGANIZATES BAZE

  Reply to this comment
 18. bukurie March 22, 17:11

  Edhe un jam me ligjin qe te funksionoj per te gjithe njesoj,d.th.n,qe energjia te paguhet nga te gjithe,po ka familje me te vertete ne skamje dhe un them qe te indetifikohen kto familje dhe le t’ju falen borgjet e prapambetura.

  Reply to this comment
 19. lol March 22, 18:17

  E ka derguar gabimisht :kemi nje minister per mireqenje sociale!

  Reply to this comment
 20. gjermani i fundit March 22, 21:50

  t’ia kishte derguar kete mesazhin e fejsbukut Obames do ishte me kollaj ajo pune. E keqja e Fejsbukut eshte protagonizmi, qe te kurseje lote kjo zonjusha duhet qe Rama ose Obama te fale faturen e energjise nje filan fisteku. Ketu ne fakt ndahet nje etike themelore, ajo ç’ka i takon nje familjeje te varfer si e drejte apo si lemoshe, ne kete rast zonjusha e trajton si lemoshe. Ne fakt behet nje ligj qe permbledh nje fashe te popullsise qe nuk i ka mundesite te kete te ardhurat minimale dhe keto trajtohen me tarifr te reduktuar. Kjo mund ti kerkohet Rames edhe ne Fejsbuk, nuk ka ndonje gje te keqe, por jo si lemoshe per nje filan fistek se i bien lotet zonjushes, se keshtu i bie qe Rama i kursen lotet kesaj per teke dhe jo per detyrim qe ka ndaj problemeve te tilla sociale. Futi edhe nje foto te bukur dhe mbase hyn ne edicionin tjeter te Big Brother

  Reply to this comment
 21. vlora March 23, 09:06

  Po paguaja ti Erjona … pse behesh merak ta paguaje shteti …

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*