Kërkesa e PD, rinumërohen 4 kutitë e Beratit, nuk ndryshojnë votat

July 14, 2017 12:22

Kërkesa e PD, rinumërohen 4 kutitë e Beratit, nuk ndryshojnë votat

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rinumëruar katër kutitë e Kuçovës, të ankimuara nga Partia Demokratike, pas dyshimeve se janë manipuluar votat.

Nga numri i 4 kutive ka rezultuar se vetëm dy vota janë llogaritur abuzivisht.

Në një kuti PD-së i është zbritur një votë, ndërsa në një rast tjetër i ishte hequr padrejtësisht dhe pas rinumërimit i është shtuar në tabelën përfundimtare të rezultatit të zonës zgjedhore Kuçovë.

Rinumërimi në KQZ

 QV Nr. 3318

PD – 48 vota në 25 qershor

Rezultati s’ndryshon pas rinumërimit.

QV Nr 3429

PD – 65 vota

PD dhe LSI marrin nga një votë shtesë në krahasim me 25 qershorin.

QV Nr. 3349

PD – 5 vota

I zbritet një votë nga rezultati i 25 qershorit.

QV Nr. 3347

PD – 1 votë

S’ka ndryshim rezultati.

July 14, 2017 12:22
Komento

2 Komente

 1. monika July 14, 17:09

  qenkan vjedhur “masivisht”….

  Reply to this comment
 2. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. July 14, 18:34

  Cudi?????
  Vetem me nje kerkese sot koqet e KQZ i hapin menjehere kutite e votimit, cfare ndryshimi me kohen e diktatures te para viteve 2013.
  Edi rama shkoi deri tek restorant Crokodile me zyrtaret me te larte te BE dhe Saliu nuk i hapi asnje kuti, por i dogji me nxitim ne lumin e Erzenit duke zhdukur provat e vjedhjes dhe grabitjes masive te votave.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*