Kërkesa për arrestim, Tahiri flet nga shtëpia: Nuk keni parë gjë akoma

October 19, 2017 16:34

Kërkesa për arrestim, Tahiri flet nga shtëpia: Nuk keni parë gjë akoma

 

Ish-Ministri i Brendshëm Saimiri Tahiri ka folur për herë të parë pas kërkesës zyrtare për arrestim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda.

Duke dalë nga banesa e tij, në një prononcim të shkurtër për gazetarët, ai u shpreh: “Nuk kam për të thënë gjë, nuk keni parë gjë akoma”!

Gazetarët e televizioneve ishin mbledhur përpara pallatit ku banon ish-ministri te lagjja “Kodra e Diellit”.

Me interes të madh priten veprimet që do të ndërmarrë ish-ministri i Brendshëm Tahiri, pasi Prokuroria kërkoi sot heqjen e imunitetit dhe arrestimin e tij.

Gjatë gjithë paradites, Tahiri ka qenë në shtëpi kur mësoi lajmin se Prokuroria kërkon ta arrestojë.

Në bazë të dosjes “Habilaj” të autoriteteve italiane, Tahiri dyshohet si i përfshirë në trafikun e drogës.

Hetimet po bëhen nga Prokuroria e Krimeve të Rënda në bashkëpunim me hetuesit italianë.

 

 

October 19, 2017 16:34
Komento

9 Komente

 1. radioloja luli-lili-luja-lalla October 19, 16:49

  Erdhi perseri koha e rajesonoviqit.
  .
  NESE ARRESTOHET TAHIRI
  DHE YLLI NE NGJITJE ME BURRIN
  E SHTETIT BEHEN DOLLIBASHE
  ATEHERE PUSHTIMI TURK APO I FASHIST JANE LULE PARA KETIJ SISTEMI DEMONKRATIK.
  .
  as kur u pushtuam nga turqit ne shekulli e 15-te
  nuk kane ikur kaq shume shqiptare te lemerisur

  PSE ?
  ….

  Rajersoni i Beogradit do te ngelet jo vetem nje nga anti-shqiptaret me te medhenj ne historine shqiptare por dhe antiamerikani me I madh. qe ka shkelur ne shqiperi..
  nqs se do te beja nje gjyq nurembergu per krimet kunder njerzimit ne shqiperi pas 1992 do te vija ne bangen e te akuazuarve:
  :
  Edwin rajerson
  saleh berisha
  azem hajdari (edhe pas ngordhjes)
  tritan shehu
  elez biberoviq
  lulzim basha
  bujar nishani
  james trafikanti
  damir fazllic
  nick gage (gaxojani)
  AKUZA:
  DHUNIM KUFOME
  qe do te thote se ne 1991 kur shkelen keto barbare ai komunizem qe keto makartiste dhe neofashiste pretendojne se rrezuan..kishte vdekur qe ne 17 dhjetor 1981.
  pra keto kanibale,vampire hijena dhe nekrofage munden nje system qe kishte 10 vjet qe kishte vdekur.
  jo vetem kaq por keto zbatuan nje nga teorite me agersive te zbatuar dhe ne amerike midis vete amerikaneve.
  po pse ketu ne shqipri e gjeti makartisti rajerson te rrezonte nje te vdekur..
  pse ngaterroi ky colonel I ardhur nga beogradi tiranen me saigonin,mosken dhe berlinin e viteve 50-60

  Dy here qeveria amerikane ka bere gafa qe kane lene gjurme ne histori
  E para
  ishin kampet e perqendrimit te amerikaneve me origjine japoneze ne WW2 nga 1941-1947 qe me ne fund I demshperbleu ne kohen e Reganit ne vitet 80 me miljarda dollare
  E dyta
  invazioni dipllomatik dhe I sherbimeve secrete amerikane ne vitet 1990-1992 nga Beogradi duke vene ne krye te shtetit shqiptar nje monster filoserb me emrin Saleh
  ka ardhur koha qe administrate amerikane te investigoje gafat dhe gabimet fatale nga dyshja anti-amerikane Rajersonovic-Biberovic.
  ka ardhur koha qe qeveria amerikane te investigoje lidhjet e disa zyrtareve amerikane me ish udb jugosllave ne dem te kombit shqiptar
  ka ardhur koha qe qeveria amerikane te investigoje dhe denoje zyrtarisht aktin e turpshem te marrjes pjese te kolonelit diplomat Rajeson ne fushaten elektorale ne janar-mars 1992
  ka ardhur koha qe qeveria amerikane te investigoje dhe denoje zyrtarisht aktin e turpshem te interferences rajersonit per arrestimin dhe denimin e Fatos Nanos si genocide antikomunist I panevojshem
  ka ardhur koha qe qeveria amerikane te investigoje se kush zyrtare amerikane dhe shqipare u “demshperblyen” me floririn e londres..dhe pse pikerisht u abuzua me florin e londres ?!
  Me ka zene lemeria qe kur ne Shqiperi honorable Donad Lu shpiku reformen per drejtesi,pas dekrinializimit te famshem,ku me I humburi doli Edi Rama dhe votuesit e 23 qershorit..me I fituari ..ylli ne ngjitje.
  Gjithe shtypi shqiptar ( edhe gazeta Dita) jane verbuar dhe nuk shikojne qe kjo eshte nje manover tip “kale troje” po behet per te reabilituar pergjithmone krimet e kupoles 2B dhe per te vendosur K/M ne 2017 gjarperin Lul Basha I cili do kujdeset me pas per mosprekjen e SRB-it dhe ne rast te ngordhejs se tij natyrale ti beje nje varrim madheshtor si DEMON kratit tjeter te tropojes mender me thene A.Hajdarit.
  Me e vogla qe mund te mendojme eshte se miqte tane po na konsiderojne si te Ferma e Kafsheve te George Orwellit…PSE
  ***
  Berisha nuk eshte se ka kryer krime.JO..Ai eshte treguar
  PERBINDESH
  KANIBAL
  MONSTER
  TERRORIST
  TRADHETAR
  DJALL…etj etj
  Dhe miqte tane e tolerojne se gjoja hodhi komunizmin qe eshte ne vetvete nje genjeshter kriminale qe nuk eshte vendi dhe koha ta argumentojme.Por le te analizojme disa krime te kesaj drakule te viqidolit qe nuk ka zog kurve ne bote ta shpetoje apo ta amistoje:
  1-Ky MONSTER nuk duhet te falet kur drejtesia e Enverit denoi Hysen Shoshorin ne burg kurse ky kerkoi varjen ne litar.
  2-Ky PERBINDESH nuk duhet te perdhoste PERSONALISHT me dinamit varrin e Enver Hoxhes ne nje kohe qe I ka pire kafen dhe I ka ndenjur te oxhaku..e deri te varkat..Nuk duhet te shkelte zakonin e malsorit
  3-Ky DJALL nuk duhet te beje rolin e te “shtypurit nga diktatura” kur ajo I dha mundesine te kuronte jashte vajzen e tij me operacjone kozmetike…dhe deri ti fshinte bythen Andi Bushatit nipit te H.Kapos si BABY SITERES
  4-Ky DEVIL per here te pare ne historine e Shqiperise jep urdher luftarak me Shik-un qe VERIU te pushtonte ushtarakisht JUGUN
  5-Ky DEMON urdheron perdorimin e lendeve kimike luftarake (si Sadami ) ne Vlore-Gjirokaster..ku per fat dy pilotet atdhetare devijuan avjonet.
  7-Ky FRANKESHTEIN MONSTER shkaterroi me themel ushtrine & shtetin ne 1997 ku si pasoje u vrane mbi 4000 shqiptare…dhe u pushtuam “miqesisht” nga te huajt
  8-Ky QELBESIRE me xhenazen e Hajdarit,shpertheu K/M dhe pushtoi institucjonet dhe duhej ose burgim I perjetshem ose egzekutim ne rrethana renduese ( ah keto amerikanet qe e falen)
  9-Ky MASKARA kreu nje genocid cnjerzor kunder fisit Haklajve duke perdhosur varrezat,duke vrare femije e pleq dhe duke I rrafshuar shtepite me dinamit
  10-Kjo BISHE GJAKATARE urdheroi zhdukjen pa gjurme te Remzi Hoxhes se raportoi takimin TOP SEKRET ne Shen Naum me Milloshevicin dhe Grigorovin ( me dijenine e miqve)
  11-Kjo NDYRESIRE lejoi dhe urdheroi personalisht furnizmin me nafte te Milloshevicit me kompanine Shqiponja me tritan shehu,gazidede dhe “shenjetorin “ Aleksander Meksi
  12-Ky ESAT PASHE JUNIOR shiti me DEVILIN LUL pjese nevralgjike te detit Jon,ku Karamalisi e konsideroi fitoren me te madhe dipllomatike pas L2B
  13-Ky MEGA TRADHETAR lejoi personalisht ndertimin e varrezave te ushtareve greke brenda territorit shqiptar egzakt sipas vijes se vorio epirit,kurse nga ana tjeter varrosi ceshtjen came
  14-Ky NAZISKIN heq tabelen e masakres 4 Shkurtit dhe e zevendeson me figure filo XHAFERR DEVISTE
  15-Ky I PABESE ndersa I vuri pinjollit te Zogut kallashnikovin ne 1993,kurse pas dy dekadash ketij tradhetari I ngriti lapidarin
  16-Ky SHQIPTAROFAGOS ne nendor 2012 me agresivitetin dhe nga provokimet e tij u be e mundur te digjen dy greviste te urise te te perndjekurve politike ( kujtojme qe I gjori Arvizu dhe I shkreti Nishani I vizituan nga dy here ata)
  17-Ky MOBSTER NDERKOMBETAR dogji me biznesin e tij kriminal ne Gerdec 26 skllever..dhe pas kritikave dhe akuzave..i thote NY-TIME-it leter higjenike..dhe asnje amerikan nuk reagoi
  18-Ky NEO FASHIST vrau 4 veta ne bulevard ne 21 janar 2011…dhe cuditerisht fshiu bythen me ca ekpertiza profesinale te FBI…prape heshten miqte amerikane..biles Arvizu e quajti burre shteti
  19-Ky NEKROFAG me gestapon e tij private egzekuton Kosta Trebicken dhe e ndihmojne ca miq te tij ne Virxhinia qe te gjeje nje ekspert per ta mbuluar kete akt mafjoz.
  20-Ky MAFJOZ nderkombetar se bashku me DEVILIN LUL grabisin dhe me ca mafjoze te huaj me kollare rreth gjysem miljardi dollare ne Rrugen e Kombit qe mbahet rruga me shtrenjte ne bote…fatkeqeisht ne vendi me te varfer te Europes
  21-Ky KRYHAJDUT ka bere dhe shume krime ekonomike si tejkalimi I borxhit publik,shitje hidrocentralesh,1 miljard borxhi I biznesit,aferat me CEZ-in.ALBETROLIN,ARMON etj etj qe jane te panumurta
  ***
  Nga sa me siper del konkluzion se SALI BISHA eshte kriminel shumedimensinal por jo fajtor.
  Fajtori nr 1 per sot per sot eshte nenpunsi Donald Lu qe ka numrin e syzeve ekstra ekstra LARGE
  Fajtori nr 2 per sot per sot eshte EDI RAMA qe ka tradhetuar 21 janarin dhe 23 qershorin se e kane tredhur..plotesisht
  Fajtori nr 3 jane mediat shqiptare ku perfshihet dhe gazeta Dita qe per ti thene nje te vertete..i bien nga Kina
  ***
  Pas mos ndeshkimit te Monstres Berishe per disa kryekrimet e tij..sidomos per masakren HITLERIANE te 21 janarit me keqardhje kemi drejte te mendojme se:
  Amerikanet po bejne gabimin e turqeve para 500 vjeteve ku I kane ndare shqiptaret ne armiq te betuar ne socialiste dhe demokrate (turqit na ndane ne myslymane dhe te krishtere)..dhe ne vend te ballaban pashes dhe hamza kastriotit shohim berishen dhe bashen….dhe analoge eshte enverhoxha ne rolin e skenderbeut..

  Reply to this comment
 2. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. October 19, 17:25

  Te gjitha i di dhe pare populli,por ju o mije kenetash abuzuat nga fuqia e pushteteve duke i marre ne mbrojtje,si berishovicet e bashovicet ashtu dhe metovicet e medijvicet qe ne unison jane autore e bashkeautore te mijra krimeve e superkorrupsioneve te denocuara me ze,figure e deshmi te gjalla,sa istitucionale ,aqe dhe me shume popullore e medjatike ne dite e vite,ku ben pjese dhe ramovici juaj.Bashkepunimi me prokurorine do te ishte me e mira per ju,ne te kunderten mbi ju do te rendojne dhjetra denime,si fshehes,apo bashkepuntore me krimin.O tahirovic,koha nuke pret,denonco ne nderim daj vetes,familjes dhe popullit qe mezi pret te ndeshkoje ujqerit e cakejte e Tiranes zyrtare ne dite e vite.Dridhuni e perdridhuni,por vjen ora qe nga trasta pemet e kalbura jasht do t’hidhen,doni apo nuke doni ju o te pabreke qe ju la dia dhe miljonere ju ngrysi nata.

  Reply to this comment
 3. goni October 19, 17:34

  Saimir Tahiri,tashme ndjehet i vetmuar! Mijte braktisen anijen qe po mbytet,thote nje shrehje popullore,por shtrohet pyetja mos valle kjo anije meriton mbytjen,dhe anije te tjera me te fuqishme,lunndrojne ne ujrat territorjale,dhe nderkombetare? Tahiri nje Njeri,qe kerkonte,barazpeshen tashme gjindet,nen trysni,dhe nuk dihet se qdo te thote drejtesija,pas arritjes se dy dosjeve,nga Italija.Problemi,mendoj eshte,se Tahiri,nuk e ka ditur per implikimin,e kusherinjeve ne tregtine e droges,sepse kusheriu,kur mirret me ksi gjerash nuk te tregon,dhe as qe don te tregoje! Pse e them kete,ket e them,pas leximit te nje shkrimi ne gazete,ku flitet per pergjimet e policise Italjane,pergjime qe ishin te standartit me te larte,qe nuk mund ti shmagesh,po te jesh ne vezhgimin policor! Pra kto pergjime zgjaten vite te tera! Kurse Tahiri ne kete kohe ishte i zene me qeshtje Partish,dhe mendoj ishte i dhene pas Partise(PS),mendonte te sillte kete Parti ne Pushtet,sigurisht bashke me Kryesin e Partise,sepse ishte vetem antar i thjeshte i Kryesise. Keshtu mendoj,sepse Tahiri,nuk besoj te ishte i implikuar ne shitje droge.Por kur keto gjera ndodhen,sipas shkrimit ne gazete Tahiri ishte vetem nje Deputet i thjeshte,dhe nuk kishte gje ne dore,pra kur nje Njeri nga Farefisnija deshiron te mirret me Politik,nje Tjetre mirret me pun bujqesore,nje tjeter me pun ne Fabrik,nje tjeter me Bisnes,por fatkeqesisht ka edhe Kusherinje qe mirren me shitje droge,por a eshte fajtor Tahiri ne ket rast? Mendoj nuk eshte Fajtor,dhe kur e ka marr vesh ket qeshtje mendoj ishte von per te rreaguar! Por shtrohet pyetja ne qofte se e ka dit dhe ka pas mundesi ti arrestoje,dhe nuk i ka arrestuar,atehere pergjigja eshte ka bere gabim,dhe ne qofte se e ka dit,por i ka pas duart e lidhura,nuk ka pas mundesi ti arrestoje,atehere pergjigja eshte,shfajsohet para drejtesise! Ndersa po ti veme gjerat ne kanar,qe un nuk e pelqej ket qeshje,pra edhe kusheriri eshte mire te arrestohet,kur ben faj,pra te behet krahasimi ndermjet Tahirit,dhe kundershtareve te Tahirit te Cilet ndoshta jan te implikuar ne qeshtje droge,sepse per drogen po flitet,dhe jan shum here me te implikuar ne ket qeshtje,por nuk i prek kush,atehere,qeshtja eshte per tu rishikuar nga drejtesija,por kur ky krahasim nuk i prek,dhe jan shum me pak te implikuar,atehere,edhe drejtesija thot fjalen e vete,dhe keta shfajsohen para drejtesise,pra nuk kepercejne vijen e kuqe! Por mendoj se drejtesija ta thote fjalen,ashtu siq thote kushtetuta,dhe te mos bej dallim ishte Ky ishte Tjetri.Sepse kur arrestohet dhe denohet nje vjedhes i thjeshte(me te drejte denohet)atehere,te arrestohet dhe denohet edhe kush vjedh miljona ,qindra mijra euro,sepse edhe vjedhja e tatimeve eshte vjedhje,pra drejtesija nuk pret qe un ta mesoje,por persa i perket Tahirit shpresoj te mos jete i impplikuar!

  Reply to this comment
  • Lili October 20, 06:01

   Kur je minister,e minister i mbrendshme , i bene vetit nje pyetje te thjesht «  me cfare merren keta qe ngritet gjithe kete pasuri » edhe germon pak ma shume se o kane nje bizness…

   Reply to this comment
 4. shqip October 19, 17:38

  Si mund te kerkosh arrestimin vetem nga nje deshmi qe vien nga Italia . Asgje nuk vertetohet pa u ballafaquar faktet dhe personat . Kemi te bejme me standart te dyfishte . Ne vidiin Meta – Prifti , prokuroria e Sali Gerdecit nuk kerkoi arrestimin e burrit te Mones . Ne 21 /01 / 2011 , Nuk u lejuan arrestimet , as te min. brendshem , as te atij qe fshiu serverin , madje as zinxhiri i gardes qe qelloi ne mish . Tahiri ta jape dorheqjen e te dorezoje imunitetin . Rasti ja do te pastroje veten . Kam bindjen se me te po luhet nje skenar per destabilizimin e qeverise . Edi Rama donte te qeveriste me njerezit e Berishes . Ja ku te çon moderimi i tepert . Qeveri me qeveri paralele . Berisha ja kishte marre doren . Sa Here e lyote nevoja , shkarkonte dhe emeronte njerezit e tij . 4-5 institucione kryesore ne vend , drejtohen nga njerezit e Berishes . Te gjithe i kemi pare se si mblidheshin e raportonin tek doktori . Shish-i eshte gati inekzistent . Si ka mundesi qe nuk zbulon ku mbillet , e ku shitet droga ? Prokurori fle mbi tavolinen e punes . Te gjithe banditet i kap ose Italia , ose ndonje shtet tjeter . Tani ky grupi qe paska kaq force e kaq kohe qe vepron , si eshte e mundur qe prokuroria te mos bjere fare ne gjurme ? Shpresoj shume te dalin bllof keta shpellaret . Mezi Po presin tu vije Saliu ne pushtet . Njerez enuke qe su mesuan me Pune , Por tere jeten si shushunja .

  Reply to this comment
 5. El bigotte October 19, 18:55

  Faleminderit Dita Pak kohe qe jam kthyer nga emigrimi dhe duke studiuar mediat shqiptare je e vetmja qe publikon cdo koment pa te bere qejfin Shpresoj qe Tahiri te flase te hapi kutine e pandores me gjithe pasojat qe mund ti vine mbrapa Ndoshta eshte nje fillim i ri.

  Reply to this comment
 6. MH October 19, 19:49

  Nji njeri qe nuk tundet nga cfaredo skenaresh sepse e din veten hak burri te ndershem.Kerkon te ballafaqohet me prokurorin dhe me fakte.Si filles hyrje nga zhurma e antivetingashve me shume urti dhe guxim i thot:
  Nuk keni pare gje akoma!
  Asht teper e pa mundur qe nji njeri qe ka shkelje penale ne rastin tashti te z.Tahiri te deklarojne:Nuk keni pare gje akoma!
  Kjo do na bindi qe skenaret e intriganteve per te marr pushtetin me filozofin dhe praktiken e cadres jane te deshtuar edhe pse Liken e florireve e kane ne maje te kupoles se shtetit,President.
  Besoj shume ne karaterin dhe ndershmerin e z.Tahiri!

  Reply to this comment
 7. Mondi October 19, 20:34

  Tahiri shantazhon Ramen me kete pergjigje..

  Reply to this comment
 8. Lili October 20, 06:06

  Nuk shantazon askend,tregon vetem se drejtesia nderkombtaret nuk kenaqet vetem me arrestimin e korrierave po do kerkoje edhe ku shkuan paret,ku u investuan, cfare u ble, cfare u ndertuar me ato pare se kush pranon ato pare eshte bashkautore e bashkpunetor ne krime, edhe bile ma rend se sa per tahirin i cili vetem ka dhane nje veture….
  Perfituesit denohen ma shume.pra kush ishin perfituesit eshte pyetja tash per drejtesine shqiptare e policine shqiptare.
  Sa per me pa a po punojne se «  policite » e botes i dine te gjitha..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*