Kërkohej në Itali për shfrytëzim prostitucioni, arrestohet 48-vjeçari

September 23, 2015 18:37

Kërkohej në Itali për shfrytëzim prostitucioni, arrestohet 48-vjeçari

Arrestohet nga policia 48-vjeçari i shpallur në kërkim Valter Vathaj, banues në Shkodër.

Vathaj, ka qenë i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma sepse Gjykata e Santa Maria Capua Vetere të Italisë, ka lëshuar ndaj këtij shtetasi urdhrin e arrestit, për kryerjen e veprës penale të trafikut të qenieve njerëzore dhe prostitucionit, pjesëmarrjes në organizatë kriminale dhe shkelje e ligjit mbi emigracionin”.

Arrestimi i tij u bë me qëllim ekstradimin drejtë Italisë.

September 23, 2015 18:37
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim