Duhet informacion shtesë, shtyhet dëgjesa për ambasadoren e re të SHBA

August 17, 2018 19:08

Duhet informacion shtesë, shtyhet dëgjesa për ambasadoren e re të SHBA

E nominuara e Donald Trump si ambasadore e SHBA-ve në Tiranë, Kathleen Kavalec, pritej të zhvillonte dëgjesën në senat, por ajo nuk është paraqitur.

Duke u interesuar për të mësuar arsyet e mungesës së saj Vizion Plus pyeti zëdhënësin e senatorit amerikan Bob Corker kreu i komitetit për marrëdhëniet me jashtë i cili dha këtë përgjigje:

“Vumë re se një numër i anëtarëve të komisionit po kërkojnë informacione shtesë. Ne do të rishohim në një seancë të nominuarin që do të shërbejë si ambasador në Shqipëri sa më shpejtë të jetë e mundur”.

Rreth një muaj më parë, emri i Kathleen Kavalec u nominua nga presidenti Donald Trump si ambasadore e Shteteve të Bashkuara në Tiranë pas përfundimit të mandatit të diplomatit Donald Lu.

Por ditët e fundit mediat amerikane shkruajnë se emri i Kavalec, dikur zëvendës ndihmës sekretare e në Byronë e Çështjeve Evropiane të Departamentit të Shtetit është e përfshirë në dosjen e debatueshme të Trump për zgjedhjet presidenciale.

o.j/dita

August 17, 2018 19:08
Komento

6 Komente

 1. idjoti i Bathores August 17, 19:20

  ME MIRE DJEPIN BOSH ……OSE TE EMEROJNE FAZLLIQ ,XENIN,NUE,KALAJ FUNDJA EDHE REZART Taçin….se sa nje kinez apo kineze

  Reply to this comment
 2. Intelektuali eshte mbytyr tek shatervani August 17, 19:46

  Edhe ketu nderhyre more ed rama.
  Po qe gjalle inelektual bytha mund te na jap me shume informacione si perkthyes i veprave te enverit

  Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic August 17, 20:10

  Nuk ka nderhyre Edi Rama. Jo nuk rrezikohet Edi Rama.Nderhyrja eshte bere nga ata qe kan miljardo evro ne bakat e botes te cilet kerkojn te shpetoj nga prangosja e tyre e sigurte. Keshtu qe heqja e shefit te Cuas si dhe pikpyetja per Ambasadoren do te ndryshoj situaten ne favore te hajdutve te atyre qe per 28-vjet e ropen shqiperin.! Mani mbajeni mende ket komente.!

  Reply to this comment
 4. Cfar do bej z.Abasadore me mbeturinat Radioaktive qe i la Lu-ja Politikes Shqiptare terroristat salih b lulzim b dhe i .m.uta ! August 17, 21:10

  Shpresojme te mos bejne ate qe kane ber paraardhesit
  e saj ,
  qe graduan terroristet islamistet kriminelet
  e bandave pd-lsi .
  Naften kane 29-vjet e marin falas , gerdecin fituan jopak nga armatimet shqiptare , shpresojme te ken ngelur te knoqur ,nga mikpritja shqipcare deri me sot .

  Shpresoj qe ne mos ti dukemi Amerikes si vendet Arabe knej e tujte ,
  edhe pse na dha ate form mbas 90-es . 🙂

  Reply to this comment
 5. MH August 18, 12:41

  Kjo diplomate me kete fizionomi nese vjen ne Shqiperi do baj kerdin mbi …………………… nuk po i dihet se per ke.Po ama do baje!

  Reply to this comment
 6. MH August 18, 12:41

  Kjo diplomate me kete fizionomi prehistorike nese vjen ne Shqiperi do baj kerdin mbi …………………… nuk po i dihet se per ke.Po ama do baje!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*