Kërkoi largimin e kreut të PD, Mustafaj: Çfarë më tha Basha sot në telefon

June 26, 2017 10:31

Kërkoi largimin e kreut të PD, Mustafaj: Çfarë më tha Basha sot në telefon

 

Pas reagimit të ashpër që ish-ministri i qeverisë Berisha, demokrati Besnik Mustafaj bëri për rezultatin e zgjedhjeve duke kërkuar largimin e kreut të PD-së, ka zbardhur detaje nga komunikimi i tij i fundit me Bashën.

I ftuar në studion e “News 24”, duke komentuar situatën aktuale politike dhe atë çfarë prodhoi dita e djeshme e zgjedhjeve, Mustafaji ndër të tjera ka zbardhur edhe një telefonatë që ka pasur mëngjesin e sotëm me liderin demokrat Lulzim Basha.

“Shkrimin e kam bërë në 06:00 nga shtëpia ime pasi pashë se në kutitë e para, PD ishte në humbje të madhe.

Kërkova që Basha të japë sot dorëheqjen dhe t’i hapë garën zgjedhjeve në PD. Më pas ai më telefonoi dhe ishte i shqetësuar.

Më tha se në këtë moment duhet të bëjmë kujdes të mos dekurajojmë numëruesit e PD-se nëpër qendrat e numërimit”, tha Mustafaj.

Në analizën e tij, Mustafaj theksonte ndër të tjera se “PD-ja tani ka nevojë që Sali Berisha, ish lideri i kësaj force politike, të luajë rolin e tij në organizimin e zgjedhjeve, por ndryshe nga katër vite më parë, preferencën e tij ta shprehë jo publikisht por me votë të fshehtë”.

June 26, 2017 10:31
Komento

10 Komente

 1. rrem vogli jr. June 26, 10:44

  Besniki harron se si e mbeshteste kollovarin politik te emeruar nga vete Saliu si administrator te PD-së
  Lulezimi I Saliut tregoj qarte qe ska asnje lidhje me PD-në dhe me deshiren e tij prej mendjeboshi e çoi ne nivele me te ulta si asnjehere. POr, duhet qe sot te japi doreheqjen ai dhe Saliu te shpjegohet pse e reduktoj PD ne nivele te tilla duke u lidhur me PS si nje varveshje …si nje Parti e Kombit, duke I hequr vendit opoziten, deshira e Ramizit ne nenedor dhjetor 1990. Sapo te shpallen paraprakisht rezultatet duhet te zerohen strukturat dreqtuese ne baze e ato ne qender, duke krijuar nje grup per rindertimin e PD sipas idealeve te Dhjetorit. Ishin ato ideale qe e prune me mbeshtetjen e shqiptareve ne pushtet ne 1992, dhe ishte Sali Berisha njeriu qe e rezoi.
  Ishte Saliu qe ne vitet 2005-2013, pasi ja dhe Fatosi pyshtetin por jo vota e shqiptareve, qe ngriti ne nivele te pa menduara ne Dhjetor korrupsionin, me familjen ne krye . Per kete u denua nga 1 million vota ne 2013 dhe sot.
  Grupi organizator duhet te filloj me Statutin me “nje anetare nje vote” nga baza ne qender duke hartuar program real te Qendres se Djathte dhe te arrij ta kthej PD-në shtepi te gjithe demokrateve jo te njerezve te saliut, Lulzimit, Çilit me shoke. Saliut ju deshen 20 vite ta rrenoj Partine Demokratike (1997-2017), SIPAS MESIMEVE TE ATIT TE TIJ SHPIRTEROR RAMIZIT :PER PSEUDOPLURALIZEM. Mendoj se deri ne Dhjetor Partia mund te riorganizohet, duke perjashtuar nga çdo posthajdutet, renegatet e askushat e Listes se Lulit .
  Vetem ateghere do kemi opozite reale dhe perparim.

  Reply to this comment
  • LUANI June 26, 15:22

   Z.THANO!
   FLETE E KUSH FLEE PER EDI RAMEN! FLETE BESNIK MUSTAFAJ,PJESTAR E UDHEHEQES I FALANGAVE DEMOKRATIKE QE E BENE HALE TIRANEN ME BARANGA E FIRMA PIRAMIDALE,SHKATERRUAN SHTETIN ,VRANE SHQIPTARET E I DETYRUAN TE LARGOHEN NGA VENDI I TYRE.RANA KETO SI KA BERE, PO MUNDOHET TE NDERTOI JETEN E NJERZVE NE SHQIPERIN EVROPIANE.PRANDAJ POPULLI E DO E I BESOJE EDHE TANI QEVERISJEN E ADMIMISTRIMIN E MARRE DHENIEVE NE SHQIPERI.PO QE SE RAMA NUK E BENE SHTETIN , TE GJEJE E ZBULOI VJEDHESIT E VRASESIT ,SI BESNIK MUSTAFAJ ME SHOKE HARRAM I QOFTE BESIMI I POPULLIT E QUMSHTI I NENES SHQIPTARE.

   Reply to this comment
 2. ,Monika Kryezeza ish prostitute tani shtetare e gazetare June 26, 10:57

  Jca sa idjot e kamikaz anishqipetar aga Mustafa!
  Ish banden e ‘Arturo wi’qe dogji 27 vjet nje iosh Shqiperi na e quakerke èPARTI!?
  Kush ka qene ‘merita’ e kesaj bande nofashiste e agjentit serb Sali ku ne krye si naziskin islamik ke qene edhe ti 27 vjet ne vendin me te varfer te Ballkanit dhe me nje popull ne arrati ku antishtetin e kane qerverrisur biberajt dhe fazlliqet e krushkes SERBI!?
  Lulezim Basha po nuk eshte akoma i shantazhueshem nga Sali Serbi dhe leksionet i mer nga PPE ju duhet tu zhduke nga faqja e dheut dhe do ngelet ne histori qe shpetoi dhe rinovoj apo themeloi nje parti me alternativa rilindjen e shtetit shqipetar qe e varrose TI me RRULAT me ne krye Neronin Sali

  Reply to this comment
 3. Besniku June 26, 11:04

  Basha me i mençur se mustafaj !!!!
  E mendoni se ç’ antare e krijues te saj ka PD-ja ?i
  Dhe Mustafaj kerkon akoma, pas çadres e katastrofes se zgjedhjeve, kthimin e Berishes !
  Keta qe e quajne vehten” kokat e intelektualizmit ” te sotem , nuk dine ku e kane koken vete e jo te dine te lexojne komentet e voten e popullit.
  Pika ne qe humbasim kohe te lexojme akoma “krijimet” dhe analizat e ketyre palaçove qe na helmojne me pseudo vepren e tyre, te pompuar nga vete kjo shtrese, qe ndjehet si domosdoshmeri per udheheqjen e tufes ( popullit)

  Reply to this comment
 4. demo June 26, 11:22

  Partia Demokratike sapo ra ne doren e Saliut,u kthye ne sulltanatin e Vycidolit.

  Reply to this comment
 5. Aliu nga Selenic June 26, 11:28

  Partia Demokratike e shqiperise duhet te riorganizohet ne nje force tjeter [politike.
  Ajo e permbushi misionin e saje me demtime shume te medha poer venbdi, Demet qe i shkaktoi kjo force politike shqiperise jan te pa llogaritshme.
  Kjo forc politike ne ket menyre e ka te pa mundur te ece perpara.
  Raformimi i saje eshte domosdoshmeri historike/. Ne reformim nuhet te ket nje problem kryesore.
  C`montimin e udheheqjes vetem nga veriu i shqiperise duke i dhen partise demokratike dimensione lokaliste nga qe duhet te ket dimension Kombetar.!
  Kete e vrejne te gjithe.
  Prandaj eshte urgjente qe nje situat e tille te permirsohet.!

  Reply to this comment
 6. vasili June 26, 11:47

  Ndragheta tropjane,ne aktivitet si dikur.
  Bashkekatundarit te Saliut,i eshte erresuar fare logjika,sa ben sikur nuk kupton,qe ky renim ka emrin Sali dhe jo lul,marioneta e tij.
  Vetingu tani duhet ti coje fletethirje.Saliut dhe llojit te mustafarave,qe kane vrare vjedhur dhe tani rrojne ne kullat e medha dhe te kushtueshme brenda dhe ne periferi te Tiranes.

  Reply to this comment
 7. fteri June 26, 12:58

  L.Basha është kurbani i Sali Berishës ,i partisë së flakës dhe zjarrit të mallkuar kundër shqiptarve ,që dogji e poqi me themel shtetin shqiptar sa herë që deshi ,si deshi dhe kur deshi për 27 vjet.Marrëzia ka qenë gjithnjë veçori e TIRANIT S.Berisha kur bëhet fjalë për mizori ai ka vrarë pa ju dridhur dora në gërdec dhe me 21 janar dhe deklaroi se do të vrisja edhe të tjerë.Janë mjaftë tronditëse vrasjet e tiranit të katë qytetarve në bulevard.

  Kur sot shohim vezullimet e thesarve të vjedhur të BSH-së nga S.Berisha dhe Ilir Meta ,nuk mundë të ketë pra miqësi të popullit me këtë tiran por edhe me bashkëpuntorin e tijë në krime të L.Bashës.
  POPULLI VONON POR NUK HARRONË.!!!!!!

  Reply to this comment
 8. spatari June 26, 13:59

  Gabimi me i madh eshte kthimi i Saliut ne organizimin e zgjedhjevete cilen po mori pjese do shkoje PD me keq se ceshte,

  Reply to this comment
 9. petrit June 26, 16:02

  O Mustafa Djali , nga dole ti sot qe i jep mend z. Basha . Lereni z. Basha te behet Kryetar ,mos i kerkoni doreheqen ,nuk ka qene kryetar deri tani ,ka qene ” Beniamin ” i atij e di vete ti . kur te behet Kryetar kerkoini llogari , sot kerkojini ” Atij ” qe e futi ne cader .Ai e solli humbjen .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*