Kërkuan pafajësinë, por Apeli lë në burg Xhikën dhe Tomën

February 19, 2018 14:10

Kërkuan pafajësinë, por Apeli lë në burg Xhikën dhe Tomën

Ish-drejtorët e përgjithshëm të Rrugëve, Dashamir Xhika dhe Andi Toma kanë kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë ndaj tyre në Gjykatën e Apelit Durrës, por trupi gjykues nuk ka qenë i këtij mendimi.

Gjykata e Apelit Durrës ka vendosur të lërë në fuqi masën e arrestit për dy ish-drejtorët e përgjithshëm të Rrugëve për abuzim me fondet e ndërtimit të aksit rrugor Elbasan-Gjinar, në shumën e 500 milionë lekëve.

Xhika dhe Toma u arrestuan disa javë më parë me urdhër të prokurorisë për abuzime në ndërtimin e rrugës së Gjinarit dhe rrugës Tiranë-Elbasan.

l.h/ dita

February 19, 2018 14:10
Komento

5 Komente

 1. Adih February 19, 16:21

  Tregoni ,qe te shpetoni ,ose te denoheni tamam ,per pjesen qe ju takon , vetem te llokmes tuaj ,ku kane ikur leket ,e deri te perqindjet deri lart te kollofitura . Sa seshte vone , se neser do pendoheni , e do i mirni te gjitha vjedhjet ne kurriz .Mendoni nje here per femite tuaj .Kshtu apo ashtu ,peshqit e medhenj do hujne brenda ,kane shume gjynahe te tjera ne te gjitha fushat me kreshento ., qe kane molepsur , Kallzoni apo nuk kallxoni ju . Prandaj ,hapni syte e b …………….???????

  Reply to this comment
 2. Gazetaret investigative berishiane February 19, 18:49

  Jo me kot Berisha ju gjeti avokatin e tij Fana!

  Reply to this comment
 3. perkthyesi February 19, 20:39

  Kujdes se denoni Haxhinaston, se ju piu e zeza! Ky dembel dhe parazit shembullor, vazhdon te jete monument kulture qe mbrohet nga shteti!

  Reply to this comment
 4. Ilirh February 19, 21:57

  Ky Fana eshte i mbleksur gjithe andej, le te hapi letrat e virxhines te shofi mbare njerezit se kush i ka bere kontratat dhe kush e ka shitur ne te vertet . Le ti bej nje pyetje vetes se me ke ka qen ortak dhe te shogin mandatet ne bank kush ka bere derdhjen per blerjen e mallit Se ky me cfare e beri pasurin, nqs ka drejtesi

  Reply to this comment
 5. Ilirh February 19, 22:00

  Ky Fana eshte i mbleksur gjithe andej, le te hapi letrat e virxhines te shofi mbare njerezit se kush i ka bere kontratat dhe kush e ka shitur ne te vertet . Le ti bej nje pyetje vetes se me ke ka qen ortak dhe te shogin mandatet ne bank kush ka bere derdhjen per blerjen e mallit Se ky me cfare e beri pasurin, nqs ka drejtesi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*