Kësaj here Berisha e ka me Koço Kokëdhimën

December 10, 2015 14:35

Kësaj here Berisha e ka me Koço Kokëdhimën

Ish-kryeministri Sali Berisha foli për disa orë në Forumin për Liri dhe Demokraci, duke iu përgjigjur një sërë pyetjesh. Midis të tjerash, ai përsëriti se vendi qeveriset nga njerëz të lidhur me krimin.

Berisha shkoi më tej kur përmend emrin e deputetit Koço Kokëdhima, si ilustrim të kësaj lidhjeje.

“Kokëdhima, çfarë ka krimineli më shumë se ky? Ka marrë më shumë se 150 pagesa nga paratë publike që kur është bërë deputet i jugut…kur qarkullojnë të lirë Shullazi dhe Arben Frroku, se moralin e tyre e ndan Rama. Rinia dhe roli i saj është shumë i rëndësishëm. Vendi është në situatë kritike, qeveriset nga një organizatë kriminale, që vjedh me tendera e koncesione pasuritë publike”, tha Berisha. /Dita/

 

December 10, 2015 14:35
Komento

2 Komente

 1. shqiptar sharri. December 10, 19:19

  Kur,po lexoi gjera te cilat si personazh eshte KRYETRADHTARI,KRYEKRIMINELI,KALI I TROJES ME VJEN ME VJELL,DHE PERATE PO SHKRUJ KETE MANDIMIN TIM I CILI,E DIJ SE NUK DOTJU PELQEJE XHDO KUJT,POR BESOI SE NJI PAKICE TE SHQIPTARVE TE NDERSHEM E ME MORAL,DOTME JAPIN TE DREJT.
  Si,eshte e mundur qe:FORUMI PER LIRI E DEMOKRACI,QE E PASKA NJI EMER TE MADHE E TE NDERUAR,me ja dhen fjalen dhe me ja bere ndein,nji kryetradhtare,krakrimineli,kryehajduti,kryemashtrusi,kryebanditi,kryekarakurva,qelbesira e kombit,ky forum ta tradhtoi veten duke i bere qoken kty vrasesi te popullit shqiptar,ne 2.prill,1991-per piramidat 1997,me mijra te vrare,me gerdecin qe babe e bir vran e dogjen gerdecin,21.janar po ashtu vrau 4 veta ne bulevard,dhe hic ma large por gjeh dhe sot dhe qe kur i himbi zgjedhjet 2o13,ky bajloz i zi,nuk ndalet duke bere thirje per shkatrimin e qeveris(kupto te shqipris)kalljen e djegjen e shqipris sic e beri ne vitet 1992,deri 1994,me kryebanitin azem qen hajdari me urdhrat e udbes jugosllave dhe me cia,emerikane,pra si eshte e mundur qe ky forum me emer te madh,te bjer aqi poshte sa ta dhye ate bin apo ate podium sali serbi kete nuk e kuptoi dote,pra ky nga podiumi per liri e demokraci,sa u largue nga posiumi ai kerkon ne fisbuck,kalljen e shqipris,po cfar demokaaaarrri eshte ky ore jahu,ky eshte nji diktator qe ja kalon dhe kalikules,se stalini kundrejt kti horri eshte i vogel sa miza a e kuptoni ju qe e perbeni kete forum apo edhe ju jeni te dhjer si ai??

  Reply to this comment
 2. vendaliu December 11, 00:55

  O SALI-QELBERISHA , KRIMINEL I LINDUR, ANTISHQIPTAR , VRASES E GJAKSOR I PANGOPUR , LLAFAZAN SI GRATE E LIGA , TI QE I KE BERE GJITHE TE KEQIAT KETIJ POPULLI , KE GOJE DHE ZE EMERA PER VJEDHJE E KORRUPSION. PO TI JE HAJDUTI ME I MADH I TE GJITHA KOHERAVE , O PLEHRE , O PLEHRE O PLEHRE!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim