Këshillë zotit Lu

April 30, 2016 15:09

Këshillë zotit Lu

Dërguar me SMS

Në numrin e redaksisë

 

E dashur Dita! Jam një i moshuar që ndjek ngjarjet politike, dhe ajo që më bën përshtypje, dhe që nuk e kuptoj, janë ecejaket e ambasadorit amerikan Lu tek Sali Berisha i cili është një deputet i thjeshtë, që gjatë qeverisjes së tij i ka sjellë shumë problemë vendit tonë, dhe për këtë populli e rrëzoi, këtë gojë qenefi. Nuk e di çfarë kërkon të mësojë, përveç mbrapshtësirave. Pse Lu nuk shkon tek Majko, tek Finoja që janë edhe ata deputetë si Saliu, apo tek A.Meksi, Moisiu, Meidani, Topi etj. Por unë kam një këshillë. Z.Lu, krijoni një zyrë në Shqup, pranë Dallkaukut, dhe ai do t’u informojë më mirë deri tek gjërat më imtime të Edi Ramës, do t’u mësojë se ku do gjenden armët për popullin. Po ashtu kini djalin e Saliut, Lulin i cili do t’u thotë po ato që thotë gojëbajga Sali. Nga E.K

April 30, 2016 15:09
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin