Këshilli Bashkiak i Kukësit: Qytetarët u provokuan

March 31, 2018 17:39

Këshilli Bashkiak i Kukësit: Qytetarët u provokuan

Këshilli bashkiak i Kukësit, Hasit dhe Tropojës ka reaguar përmes një deklarate lidhur me protestën në ‘Rrugën e Kombit’, e cila u organizua për të shprehur qëndrimin kundër taksës së vendosur në këtë aks rrugor.

Sipas Këshillit Bashkiak, qytetarët u mblodhën për një protestë paqësore, por aktet e dhunës filluan nga forcat e FNSH-së përpara se të fillonte protesta.

“Aktet e dhunës nisën nga ana e Forcave të ndërhyrjes së shpejtë FNSH para orës së protestës. Ka qenë ndërhyrja e vazhdueshme e drejtuesve të protestës për të shmangur dhunën ndaj forcave të policisë. Aktet e dhunës nga protestuesit erdhën pas acarimit të situatës. Ne distancohemi nga çdo akt dhune ngado që të vijë”– thuhet në reagimin e Këshillit Bashkiak të Kukësit, Hasit e Tropojës.

s.a/dita

March 31, 2018 17:39
Komento

10 Komente

 1. Zeri Aresyes March 31, 17:42

  Veprimet dhe protestat ne Kukes flasin shume per kete popullsi qe nuk u edukuan te protestojne ne menyre paqesore. Po cfaj ju kane kioskat e kompiuterat sinjalistika qe dogjet more kuksiane.Ajo nuk eshte prone vetem e juaja.Treguat vec barbarizmin tuaj te fryre nga te gjithe qe nuk ja duan te miren vendit.
  Po shteti palo shtet pse i lejoi keta njerez te shkaterrojne pronen e perbashket.Provo ta beni kete ne perendim dhe do te shikoni ku do e gjeni vehten.Ne te gjithe vendet ne perendim ka pagesa dhe qe te mirembahen strukturat te cilat perdoren po nga taksa paguesit duhen paguar.Po skeni faj se ju o popull ju varferoi Enveri me pas Saliu dhe ky njeri qe kerkon te bej shtet se ka te lehte me ju te gjithe.
  Per kryemisitrin do thosha gabim veprimi juaj. Cuat uje ne mullirin e atyre qe nuk e duan.Shqiperine dhe shqipetaret.Duhej te kishe shkuar tek populli i varfer ti kishe edukukuar dhe shpjeguar rendesine e pagese te kishe marre dhe mendimin e tyre perpara se te veproje.Te ishe konsultuar dhe me Kosoven ,ne opinionin tim je nxituar.Tjeter pike e gabuar, dakort me pagesen po pse me eruo kur ti monedhen e pages se popullit tend e ke lek shqiptar.Pagesa shume e larte per rrogat e ketyre njerezve te varfer. Ke shume varferi zoti Rama mendohu para se vepron mos te kesh situata te tilla.mos implento pagesa pa u konsultuar me popullin qe i kerkon te paguaj,sepse pervec Tiranes vendin e ke te varfer ne palce.Mos u prish me aleatin popull qe te dha voten te drejtosh ne te miren e tij, po komuniko me te merri mendimin shiko fuqine e tij. Nje gje dua te te sugjeroj te konsiderosh,a ka djegje ,prishje te tilla ne Zvicer pergjigja eshte jo …pse… sepse gjithcka atje bisedohet me popullin para se implementohet.Meso se je i dalur per te miren e vendit dhe tenden.Amerika nje shtet mjaft i fuqishem i ka pagesat per rruget nga 1.25 dollare vendi jot eshte breke grisur i vendos 10 euro….. a mendohesh more Zoti Rama para se vepron?????Me kete veprim ke vrare veten keq dhe pse i bere te gjitha detyrat sipas teje nuk do te hapi njeri driten per ne BE. ti ske akoma stabilitet ne vend do te te thone pse keta barbare keshtu dukemi ne me kete akt ne syte e tyre do fusim ne ne familjen evropiane …..shume keq shume keq per ne,nganje veprim i pamenduar i juaji.
  Ku eshte shteti qe la qe kjo pike te digjet ,ku eshte ministri brendshem ku jane forcat speciale si u la kjo pike ne meshiren e protestuesve plangprishes. Ajo pike eshte e gjithe shqiperise jo vetem e Kuksit.
  Dhe e fundit deri sa ke larg drejtesise Saliun ,Lulin,Moniken dhe Ilirin keshtu do te ndodhe ata vetem tym e flake duante shpetojne nga drejtesia.

  Reply to this comment
  • Kafsha Mark Ujk March 31, 21:50

   Per @ Zeri i arsyes .
   Mendoj se te gjitha i thua sakte , pervec njeres ; ate qe i gjithe skenari i kesaj barbarie , eshte pergatitur dhe drejtuar nga kryebanditi i Shqiperise , bajraktarimi Vicidolit . Edhe ne se do te ishte vepruar ashtu , nuk do te kishte ndryshuar asgje . Bandat e Mamurrasit , falangat e Azem Hajdarit e krejt llumi i shqiptareve brenda e jashte kufirit , nuk degjon fare ng ai vesh qe po u flet ti !

   Reply to this comment
 2. Xhulio March 31, 18:17

  Po normal mo kush e ka bashkin e Kukesit? PD. Normal linjen e PD do mbajn.

  Reply to this comment
  • ELIOT April 1, 11:21

   xhulio ;;;;; po kush e beri 10 euros taksat ;;; P D e kukuesit apo ;;.FEMIJERIA E RAMES …APO MENDIMI PER TE RRJEPUR AKOMA POPULLIN ..RAMA DHE P S NE VEDN TE NGREJN RROGAT TE PERMIRESOJNE JETEN E SHQIPTAREVE … CFARE BEJNE I VENE NJE TAKS 10 EUROS ….. NUK E DI PO RAMA KA JETUAR PAK NE FRANCE ..PO SKA PASUR VETURE ..KISHTE BICIKLETE ..POR I KA PARE TAKSAT …. NGA PARISI NE NORMANDIE PAGUAN 3 EUROS ..DHE ESHTE 200 K M DHE RROGAT NE FRANCE JANE 1300 EUROS NE MUAJ JO 200 SI NE SHQIPERI .KAQ GJE TE TJESHTE RAMA SE KUPTOI ….MJERE POPULI YNE .. DHE SME PLASI PER BERISHEN DHE BASHEN .PER MUA ATO TE 2 DUHET TE JENE NE BURG ..MERCI

   Reply to this comment
 3. erinda March 31, 18:22

  Keshilli bashkiak kukes normal keshilltaret e PD

  Reply to this comment
 4. Aldo March 31, 18:26

  Kjo mbledhje u mbajt sot dhe ne socialistet nuk u thirrem. Jan thirrur vetem PD dhe LSI

  Reply to this comment
 5. Mela March 31, 18:30

  Me vjen keq qe perdoret populli per manipulime politike. Une demokrat jam po kto gjera nuk i dua per popullin e thjesht se ne fund te fundit popull jam edhe une edhe shqiptar mbi te gjitha

  Reply to this comment
 6. C'a bohet kshtu March 31, 20:09

  Po Sali Luzha ish badiguard i Sali Kar-axhic cfare donte ne kete proteste, apo e kishte derguar SHQUP-i per te drejtuar djegiet e rradhes?
  Eshte po ai surrat i qelbur qe nuk mori denim edhe kur pushtoj TVSH, te gjithe e mbajne mend mire kete kriminel.

  Reply to this comment
 7. spata March 31, 21:16

  Turp qe po bastardoni ate tradit qe kan trasheguar kuksjanet historikisht .Ne 21 janar keshtu tha Sali Beu . Turma provokoj policin qe qelloj mbi ta .Sot kush e provokoj popullin qe u qellua policia .
  O derra behuni dele se nuk keni ku te veni .Mos degjoni Derrin e shartuar se do mbeteni gedhenj e cuba malesh .
  Cdoni te thoni se do shkoni me Kosoven. Kush ju pret ju ne Kosov o debila . Harruat kur serbi i digjte dhe ju furnizonit tanket e tyre me karburant .O debila u fal kosovari poshtersit me te shperngulurit qe i plackitet e i perdhunuat grat e gocat . O ndyrsira keto i kam degjuar me veshet e mi kur ishja mik ne nje familje kosovare ne Suedi .Na keni ulur posht nderin dhe burrerin qe kan patur te paret tan me Bac B.Currin .Far salirjane .
  Shum u esht hapur oreksi i tradhetis se kemi vite qe kerkojm ndeshkim dhe degjojm vetem deklarata. Degjoheni kete qe po ju them sot .Nese mbas Qershorit nuk fillon burgosja kete popull sdo ket forc ne bot qe do ta ndali kunder tradhetarve,hajdutve e kriminelve qe e kan poshteruar kete populli .

  Reply to this comment
 8. Kafsha Mark Ujk March 31, 21:42

  Jo more idjoter se nuk i ha kush perrallat tuaja “Dumbabiste” ! Gjithe skenari ishte i pergatitur me kujdes nga nje dore e felliqur ne sherbim te serbeve , qe shqiptaret e njohin shuuuuume mire !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*