PS mbron ish-ikonën e korrupsionit, PD e sulmon (nuk është Gojët e Liga)

December 21, 2018 10:49

PS mbron ish-ikonën e korrupsionit, PD e sulmon (nuk është Gojët e Liga)

Kuvendi është mbledhur sërish në seancë plenare, e dyta për këtë javë.

Zgjedhja e anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës të BSH, ka sjellë tension mes deputetëve.

Sipas opozitës, qeveria po synon të kapë edhe insitucionin e fundit, madje Spaho u shpreh se ish-ministri i perhershem i PD, Ridvan Bode nuk përfaqëson PD-në.

“Ridvan Bode është përfaqësues i Ramës, nuk përfaqëson PD-në”, deklaroi Spaho

Ndërsa Jorida Tabaku tha: “Po synoni të kapni edhe bordin e BSH. 6 anëtarët janë të gjithë të mazhorancës, nuk ka asnjë të opozitës”

Ish-ministri ikonë e korrupsionit në qeveritë Berisha, u mbrojt nga Balla:

“Eshtë e drejta e PS-së për të mbështetur kandidatura dhe nuk e negociojmë aspak me ju. Qeveria është tërësisht autonome në këtë proces. Nuk mund të vijë dita që Oerd Bylykbashi ti bëjë gjyqin Ridvan Bodes në këtë seancë”, tha Balla ndër të tjera.

l.h/ dita

December 21, 2018 10:49
Komento

18 Komente

 1. korçari December 21, 11:01

  Mendoj se Edi Rames po i kthehen kunder te gjitha propozimet “demokratike ” si rasti i Ilir Metes si president apo dhe ky i fundmi i R.Bodes.Mos valle k/ministri yne jeton ne nje tjeter planet apo eshte dekonektuar me realitetin ,apo eshte i shantazhuar te beje keto zgjedhje?

  Reply to this comment
  • Hamit Kavaja December 21, 17:18

   Votoni Ridvan Boden dhe nuk votoni Arben Malajn, Turp.
   Njemije here turp Gramozit, Erjonit, etj. pa folur per Edi Ramen,
   Nuk flas per Ramen sepse ai nuk eshte socialist.
   Ai eshte kazani, tepsia, Mit’hatist (ballist) e te gjithe te ligat i ka.

   Reply to this comment
   • QYL=Qelepir, Yxhym, Lezet December 21, 22:27

    Perpara se te gjykoni Ridvan Boden, Dua t’ju them vetem nje fakt. Ky fakt nuk ka te beje me Ramen, sepse nuk dua te heq asnje presje nga ato qe thone tere komentuesit per Ramen.
    Kur qeveria Berisha kerkoi te shiste Armon (kompanine e naftes) tek nje kompani fantazme amerikane, ne mes u fut Rezart Taçi.
    Çmimi i shitjes u la per $800 miljone. Firma pagoi kaparin prej 10% qe ishte 80 miljone.

    Marreveshja e Berishes me kompanine fantazme nepermjet Taçit ishte te lihej zvarre pagesa dhe kontrata derisa nje klauzole shume e poshter t’i jepte automatikisht pronesine amerikaneve mbas skadimit te afatit, me vetem 10% te çmimit.
    Ai qe e zbuloi dhe e ndaloi kete korrupsion te permasave gjigande te Berishes ishte pikerisht Ridvan Bode. Ai e shpalli kontraten te pavlefshme dhe beri rekurs per anullimin e saj.
    Prej asaj dite, Ridvan Bode u be armik i Saliut dhe tani madje eshte armik I PD-se.
    Pra Ridvan Bode eshte po aq i korruptuar a edhe do shqipetar tjeter qe merr nje pozite.
    Te gjithe ju qe flisni dhe beni si Puritane, nje mut jeni, bashke me mua, se te tere njesoj jemi.
    Por kur erdhi puna per diçka madhore si pasuria kombetare, Ridvan Bode nuk e kaloi vijen e kuqe, te cilen Basha, Meta dhe Berisha e kane bere balte fare, duke treguar mungese totale te skrupujve.
    Vetem kaq mhafton qe Ridvan Boden mund ta konsiderojme te barabarte me shume shqipetare te tjere normale, qe nje fare korrupsioni do ra benin pa u menduar dy here.
    Mos u beni hipokrite.
    Te gjithe ata qe punojne neper zyra dhe na sjellin verdalle per ca ryshfet, jane vellezerit tane, motrat tona, prinderit tane, kusherinjte tane, ose jemi vete ne.
    Mynyr Koni, Dhori Kule, ne aresim, dhe gjithe ata politikane qe shajme per dite, nuk erdhen nga qielli, por dolen nga ne.

    Reply to this comment
  • nik December 21, 21:19

   Ketu ju jap te drejte studenteve sepse edi rama eshte nje person i inkriminuar i cili kerkon qe te bleje ne shqiperi cdo ze kunder tij me cdo cmim mjafton qe ai te mos shqetesohet te rrije ne karrige, packa kjo mund ti kushtoje rende qytetareve te varfer atyre te cilet ne kembim te shpreses per et ardhmen u genjyen nga edi rama dhe i dhane voten.
   Edi rama ndau qeverisjen me lulezim bashen per ti mbyllur gojen , edi rama i la godinene e Ushtarakeve partise demokratike packa kjo ishte e grabitur ne kundershtim em ligjin dhe kjo per ti mbyllurgojen opozites, edi rama i dha mundesine lulezim bashes vjerrit te ulezim bashes qe te fitonte plot 12 milione euro nga nje pallat i ndertuar ne kundershtim me ligjin ne bregdetin e Vlores, edi rama ju jep privilegje dhe favore Jozefina topallit majlinda bregut, Grekeve, e Serbeve pa llogaritur cfare pasojash sjellin keta per qytetarert. Emeron krejt funderrinat qe duhet te ishin ne bankene e te akuzuarve per shperdorime me pushetin vetem qe tju mbylle gojen dhe te rrije i qete pa marre parasysh pasojat e veprimeve te tije ne kurriz te shtetit te ardhurave te shtetit dhe te shpreses se cdo individi ne republiken e shqiperise.

   Reply to this comment
 2. Albi_I December 21, 11:01

  E “rilindi” dhe Ridvan Boden.

  Cilin, Frangajn, Ulajn, Zamirin, Kastratin ka kohe qe i ka rilindur.

  Tani ca beri ndryshe per 6 vjet ky hajduti qe ben si artist?!

  Reply to this comment
 3. orli December 21, 11:29

  Jo, k/ministri nuk jeton ne tjeter planet por jeton nen ngrohtesine dhe mbrojtjen e pardesyve te bardha ramizjane!

  Reply to this comment
 4. demo December 21, 11:43

  Pelivanlleqet qe bente Berisha me “diversantet” e rekrutuar nga Kampi kundershtarit.Nuk hoqet dore nga marifetet e Kadri Hasbiut o klyshte e Gjarperit?E hutuat BE-ne,SHBA,boten mbare me Demokracine alla shqiptarce.Majlinda Bregun e propozoi ne BE,Xhozen ne OSBE,Boden ne BK,Po gjeji dhe nje vend Berishes,se e keni lene te braktisur malokun digital!?

  Reply to this comment
 5. Paradox December 21, 12:19

  Paradox nuk eshte normale kjo situate komike,Ridvan Bode simboli i korrupsionit zgjidhet ne krye te bordit te BSH !
  Prandaj duhet te permbyset kjo klase politike e korruptuar Problemi eshte si ? Vetem Rinia e ka ne dore brezi i ri Por duhet shume kohe qe kjo dite te vij ! Kapitalizmi eshte gjithmone ne reforme dhe nuk le nje shoqeri te vegjetoje nen hunden e politikaneve “kapitalist ” pa integritet, pa lidhje me kapitalin ekonomik te nje shoqerie ! Vetem nje shoqeri e emencipuar e rinovon sitemin Nevojat ekonomike te shoqerise do te shtyjne jashte parazitet dhe te korruptuarit ! Politikanet shqiptare jane parazit dhe shushunja te publikut dhe shoqerise shqiptare !

  Reply to this comment
  • ALBAN DEGA December 21, 21:58

   RITVAN BODE SIMBOL I KORRUPSIONIT !?

   Por Sali Berisha, Ilir Meta, Lulezim Basha, Mona Cizmja, Fatmir Medihoxha, Petrit Vasil Shkolleperlumi, Genc Pollo, Genc Ruli, Enkeled Gebels Alibeu… cfare jane !?
   Eshte fakt qe Ridvan Bode ka qene kunder firmave piramidale ne vitet 1996-1997, qe u shkaktuan shqiptareve 2 miliarde dollare te investimeve ne to te humbur dhe rreth 2.2 miliarde te tjera shkaterrime te Shtetit shqiptar.
   Eshte fakt qe Ritvan Bode ka kundershtuar edhe korrupsionin dhe vjedhjen e 600 milione eurove te Autostrades se Kombit nga Banda e Gangstereve te Sali Berishes dhe Lulezim Bashes e co.
   Eshte fakt se Ritvan Bode ka kundershtuar ne qeveri edhe ligjin e Enkeled Gebels Alibeajt per Gerdecin e Xen Fatmir Medihoxhe Bumcit!
   Eshte fakt gjithashtu se Ridvan Bode ka qene i korruptuar, por jo ne permasat e krereve te “ kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” qe e perjashtiuan nga nje parti qe eshte kthyer ne rrip transmisioni te “ Bandes se Gangstereve “ politike, biologjike dhe mediatike te Saleh Ramollah Lul Mul Stanishicit …

   Reply to this comment
 6. Pallavra December 21, 12:19

  Ne vend te shkojne ne burg keta ngjiten lart e me lart.
  E genjyet kete milet se gjoja do behej drejtesi peshku i madh ju ka bere kaken ne goje.
  A ju dhjefsha rilindjen e qelbur genjeshtare

  Reply to this comment
 7. valentina December 21, 13:01

  Slogani as majtas ,as djathtas ka dhene efektet e saja,ku e keni futur koken te gjithe ju te cnderuarit e rilidjes?a nuk eshte valle kjo shqiperia qe duam?ilir kusaro-banditin president,lulzim bashen shperblim 13,milion nga parate e taksapaguesve te varver shqiptare, oligarkeve te edi legenit do i zbritet ne 8% taksa,ndersa punetorit fukara do i behet 20%,visho ajazin ambasador,kolaboracionistin e nazizmit mithat frasheri atdhetar,ridvan boden si usta i vertete i zhatjeve galopante te pasurive dhe parave te taksapaguesve shqiptare, propozuar anetare i Keshillit Mbikqyres te BSH,oligarket qe rropen popullin per 8 vitet e PD_se i mori legeni kryeminister edi rame veshcpuari legeni, qe siguronte vaktin e rradhes duke shetitur nudo plazheve te Frances ne kerkim te bythqirave si vetja e tij,te gjithe ju qe i dilni ne mbrojtje ketij te degjeneruari kryeminister, nuk jeni tjeter,vecse ajo pjese e ndyre e ketij populli qe asnje vend ne bote nuk do deshironte ta kishte pjese te saj.

  Reply to this comment
 8. Katovica December 21, 13:32

  SI GJITHMONE DO TE MBIZOTEROJNE KATOVICKARET E SALIUT DHE TE RAMES!!!! LEHIN KOT SI QENER PER NJERI – TJETRIN!!!! POSHTE SPIUNET!!!!

  Reply to this comment
 9. rama eshte sherbetor oligarkie December 21, 14:05

  Gomarlliqet e Rames, ca i thote samir mane ben. Bode dhe tjetra Suela dy hajdut odiner. E treta shoqja e ngushte e linda rames.
  Ne vend qe ta rregulloj BSH-ne, qe eshte mbush me injorante nga partite, Rama po e shkaterron me keq. Turp, vetem mashtrime dhe zhgenjme

  Reply to this comment
 10. mirel December 21, 14:38

  Po ndaj nuk kane leke per studentet keta. Kane ne plan vjedhje me te medha. Nuk heq dore Rama nga pislleku, bile kerkon ta realizoje me force.
  Taksat i uli 8 % per biznesmenet me te cilet bdan pasurite e shqiptareve, popullit ja futi 15 %. Dhe me e bukura taksen e ka ulur me efekt paraveprues. Dmth gjithe detyrimet e meparshme te biznesit te fuqishem do falen per ata qe jane debitore ndaj shtetit.
  Jo vetem kaq, por prisni kur te bej dhe ligjin per ti shperblyer ata qe kane paguar. Dhe ti shperblejne, jo shaka. Se osht lodh Ramuti keto dite. Ia ka prish humorin protesta
  Ata e kane fajin, studentet..ku ka me te poshter se ata. Nuk e lene qeverine te vjedhe me qetesi dhe gezim. Jane dhe festat dhe duhet tua ngrejme humorin politikes. Le ti hane “gezuar” taksat tona. Studentet le te ngordhin. Kujt i prish pune. Bij te popullit jane.. Popull ka plot Ramiu..bageti shtyji se ikin andej nga i con
  Te rroje partia ore, se dhe greminen ta shohim me sy hapur do hidhemi per te miren e partise..

  Reply to this comment
 11. besa December 21, 19:11

  mirel, ben pak pushim, se une e lashe ketu!

  Reply to this comment
 12. Korkodili December 21, 19:28

  dije e shan sot flen me te ,nuk kan turp, u ka dale tani, rin tek semafori pa droje, biles e kerkojne vet , nuk u a lup njeri , po e lypin , pra jan pa turpe ,po fare pa turp.Maskarade. keta jan per ti cuar ne oqean dhe ti hedhet atije lakuriq.
  Moralin qe ta ben kurva- nuk ta ben kush.

  Reply to this comment
 13. Alban Dega December 21, 23:26

  RIDVAN BODE SIMBOL I KORRUPSIONIT !?

  Po Sali Berisha, Ilir Meta, Lulezim Basha, Mona Cizmja, Fatmir Medihoxha, Petrit Vasil Shkolleperlumi, Genc Pollo, Genc Ruli, Enkeled Gebels Alibeu… cfare jane !?
  Eshte fakt qe Ridvan Bode ka qene kunder firmave piramidale ne vitet 1996-1997, qe u shkaktuan shqiptareve 2 miliarde dollare te investimeve ne to te humbur dhe rreth 2.2 miliarde te tjera shkaterrime te Shtetit shqiptar.
  Eshte fakt qe Ritvan Bode ka kundershtuar edhe korrupsionin dhe vjedhjen e 600 milione eurove te Autostrades se Kombit nga Banda e Gangstereve te Sali Berishes dhe Lulezim Bashes e co.
  Eshte fakt se Ridvan Bode ka kundershtuar ne qeveri edhe ligjin e Enkeled Gebels Alibeajt per Gerdecin e Xen Fatmir Medihoxhe Bumcit!
  Eshte fakt gjithashtu se Ridvan Bode ka qene i korruptuar, por jo ne permasat e krereve te “ kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” qe e perjashtiuan nga nje parti qe eshte kthyer ne rrip transmisioni te “ Bandes se Gangstereve “ politike, biologjike dhe mediatike te Saleh Ramollah Lul Mul Stanishicit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim