Këshilli i Mandateve i hap rrugë arrestimit të Frrokut, Kuvendi vendos të enjten

March 31, 2015 13:42

Këshilli i Mandateve i hap rrugë arrestimit të Frrokut, Kuvendi vendos të enjten

Të gjithë anëtarët e Këshillit të Mandateve kanë rënë në dakordësi për heqjen e imunitetit për deputetin Mark Frroku. Përfaqësuesit e mazhorancës dhe opozitës do të dalin me raporte të ndara.

Procesi pritet që të kalojë në Kuvend, i cili do të votojë për arrestimin ose jo të Mark Frrokut, për llogari të drejtësisë belge.

Disa ditë më parë, Prokuroria e Përgjithshme kërkoi leje nga Kuvendi për arrestimin e Frrokut, leje e cila duket se u mbështet nga të dyja palët.

Menjëherë pas përfundimit të mbledhjes këshilli i dërgoi Kuvendit kërkesën e Prokurorisë.

March 31, 2015 13:42
Komento

5 Komente

 1. Pilo Lala March 31, 14:56

  Ka 25 vjet qe Politianet jane perzjere kriminelet me te ndershmit.
  Me duket se kjo sita Amerikane, do japi rezultatet qe do populli.

  Reply to this comment
 2. mrika vata March 31, 15:58

  ku paska qene me perpara ky DONALD LU se ambasadoret tjere paskan qene vetem me turizem 4 vjeqar ne SHQIPERI…..ME SA DUKET NE PO ANTARSOHNA NE USA…JO FUCKING BE…KJO EUROPE SHKERDHATE

  Reply to this comment
 3. drejtesi March 31, 19:43

  Na rente damllaja ne kur ka bodyguard edhe ky katundari….

  Reply to this comment
 4. info analitike March 31, 19:53

  “kane rene ne dakordesi”???
  Mos ndoshta ke dashur te shkruash “jane marre vesh”. Cfare ju ka bere gjuha shqipe qe duhet ta masakroni keshtu!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*