Këshilli i Mandateve, Rama: Tolerancë zero,të heqim urgjent mandatin e deputetit

September 6, 2015 13:24

Këshilli i Mandateve, Rama: Tolerancë zero,të heqim urgjent mandatin e deputetit

Prokuroria ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për heqjen e imunitetit të deputetit Armando Prenga dhe Kuvendi ka vendosur orën 19:30 të ditës së sotme për të vendosur.

Këshilli i Mandateve do të mblidhet në 19:30 për të marrë një vendim që me shumë mundësi do të jetë pro kërkesës së Prokurorisë. Lidhur me kërkesën e Prokurorisë ka reaguar edhe kryeministri Rama.

“Përshëndes Prokurorinë, tani të heqim urgjent imunitetin e deputetit që ka punë me drejtesinë! Tolerancë zero për këdoqoftë që shkel ligjin”, deklaroi Rama.

September 6, 2015 13:24
Komento

4 Komente

 1. Sociologu September 6, 13:29

  Prokuroria ta vazhdoje ketepune, me parlamentare te korptuar, me klepto dhe krime,ngaqe shume shqiptare jane dakort me vazhdimin e saj.

  Reply to this comment
 2. LOVE September 6, 14:48

  Pershendesim prokurorine dhe ne …kokepalaret e thjeshte
  qe eshte bere si selia e bordellos qe quhet parlament
  ku sa me kurve te jesh me shpejt te nxjerrin
  Pershendesim keshillin e mandateve ,per mandat jua ardhshim gjithmone
  dhe meqe e kemi kaq …luftarak kryemutistrin ,e pyesim
  ATA QE LINCENCUAN KETE TENDER TE PADREJTE
  ATA QE NE FAKT JANE VRASESIT E VERTETE TE FAMILJES CALI
  ATA QE RRINE NE KRYE TE KURVENDIT DHE KANE 25 VJET QE VETEM FIRMOSIN TENDERA , KANE 25 VJET QE VRASIN SHQIPTARET
  ATA QE SOT FIRMOSIN PER HEQJE MANDATI

  KUR DO TU VIJ DITA E TYRE ?????????
  KUR DO PERGJIGJEN DHE ATA KRYEMUTISTER ??????

  NJE GJE ESHTE E SIGURT , KA SHUME GJASA QE ATA NUK DO PERGJIGJEN
  POR AMA TI DO PERGJIGJESH ,TE SIGUROJ PER KETE
  ESHTE VETEM CESHTJE KOHE ….SEPSE MENYRA DIHET
  TI DO KESH VANTAZHIN KU SHQIPTARET TE SHFRYJNE FRUSTRIMIN QE ASNJE “LIDER” NUK KANE HEQUR ZVARRE
  ME DUKET SE TI DO TA KESH KETE FAT !

  Reply to this comment
 3. Socialisti bythpambuk September 6, 17:46

  Po tolerance zero a do te kete per 21 Janarin ?
  O Ram mashtruesi , je po aq i poshter sa Sali Berisha .

  Reply to this comment
 4. Fillori September 7, 11:06

  E drejta vonon por nuk harron.Karakteri dhe personaliteti gjithekujt
  ,qofte ky dhe K/minister percaktohet nga ajo c’ka bene perdite. Mund te fshihet nje dite,nje muaj,nje vite por jo gjithe jeten.
  Besuam shume te Ti, Edi!Po lekundemi shume,por dihet se shpresa vdes e fundit. S’dukesh aq mashtrues sa Vicidolasi,por ka vajtur thika ne kocke.Dhe zemrimi popullor
  e pe c’beri me ata para teje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*