Këshilli Koordinues për veriun, Rama: 80% e drejtorëve do të ikin

September 20, 2019 12:52

Këshilli Koordinues për veriun, Rama: 80% e drejtorëve do të ikin

Kryeministri Edi Rama gjendet në Velipojë ku po zhvillon një takim me Këshillin Koordinues për veriun.

Burime nga mbledhja e Ramës bëjnë me dijeni që kryeministri deklaroi se 80% e drejtorëve do të ikin.

“Për gjitha bashkitë e qarkut Shkodër do të ketë vlerësim performance të institucioneve me varësi nga qendra. Njëkohësisht analizë e buxhetit të bashkive, borxhet dhe projektet aktuale që të evidentohet se ku jemi aktualisht”, është shprehur Rama.

Të pranishëm janë deputetë të qarkut të Shkodrës dhe Lezhës si dhe ministri Sandër Lleshaj.

o.j/dita

September 20, 2019 12:52
Komento

10 Komente

 1. anticensurë25642654 September 20, 13:01

  ik ti mor debil që gjedh e e zgjedh drejtorët!!
  ti nuk je i aftë të zgjedhësh njerëz të ndershëm!ty nuk të interesojnë njerzit e ndershëm!ti zgjedh hajdutë dhe tërbohesh se ti zbulojnë të tjerët!!
  e pastaj fajin e kanë ata që kanë zbatuar urdhërat e tua mor dobiç!!

  Reply to this comment
  • Mos prit ndershmeri ne kete shoqeri hajdutesh September 20, 13:33

   Problemi eshte se ketu nuk ka njerez te ndershem…
   Dhe ata qe jane te ndershem ose jane debila ose jane pensionista qe nuk kane mundesi te bejne pislliqe.
   Kap eshte sistem i hajduteve dhe gangstereve qe ne i quajme te shkathet dhe te zote.

   Reply to this comment
   • Dulla me qeleshe... September 21, 12:07

    Mos po e pret gje barku ditezezen qe nuk prapnon te publikoje komentet? Edhe nje here tjeter pra…

    Nuk ka te krahasuar ky sharlatan me asnje nga paraardhesit e tij, perfshi ketu dhe satrapin e zogollajve. Situata e krijuar sot pas gjashte vitesh eshte teper dramatike. Funksioni normal i institucioneve shtetrore pothuajse eshte paralizuar. Menyra autoritare e qeverisjes shoqerohet me cinizem dhe perbuzje ndaj qytetarit te thjeshte. Neo-satrapi me cilindo mund te “bashkeqeverise”, por vetem me qytetarin jo. Perkundrazi, ai qytetarin e urren dhe i frikesohet njeheresh me shume se gjithshka tjeter.

    Nderkohe qe vendi vuan pasojat e paaftesise profesionale dhe papergjegjshmerise se militanteve te pozicionuar ne funksione te larta shteterore, si dhe rritjen e papunesise, kanabizimit, shtimit te frikshem te krimit te organizuar, zjarrvenieve te qellimshme, aksidenteve rrugore, sabotimeve, korrupsionit institucional, dyndja e ushqimeve te skaduara ose te destinuara per kafshe, shitja e ujit te pakontrolluar, dyndja e rinise per ne emigracion, etj. etj., ky anti-njeri s’le rast te volitshem pa dale si kaposh ne mediat bytheshitura per te bere propagande te shplare foshnjore.

    Te dalesh para nje grushti militarucesh dhe te deklarosh se do largosh 80% drejtoreve aktuale, kjo eshte nje abuzim me pushtetin dhe jo vetem. Te largosh 4/5 te drejtoreve do te thote se gjithe kjo armate nepunesish paska punuar jo ne favor, por ne dem te vendit dhe shoqerise. Nese mizantropi eshte i bindur qe gjithe kjo armate ka qene kondraproduktive, atehere ky duhet qe sejcilit prej tyre t’ja adresoje dhe t’ja vertetoje ate me fakte. Ne vende me demokraci funksionale nuk ndodhin largime masive drejtoresh nga vendi i punes, pasi para se ata ta marrin nje post te tille kalojne ne peshoren e meritokracise.

    Keto qe po perjetojme sot jane pasojat e votimeve pa zgjedhje te 30 qershorit. Shitblerja e pergjuar me ze e figure asaj pak vote eshte kapje flagrante e shtetit prej botes se krimit. Kunder kesaj bote duhet krijuar urgjentisht nje komitet shpetimi me pjesmarrje atdhetaresh te pjekur e te guximshem. Ajo pak demokraci e mbetur s’duhet lene ne asnje menyre te asfiksohet. Te drejtosh nje grusht militantesh nuk do te thote se di te drejtosh nje shoqeri te tere. Dhe aq me pak nje vend. Neo-satrapi fashist duhet shporrur me ceremoni nga PS-ja. Nje ore e me pare. Neser do jete shume vone.

    Reply to this comment
  • Feniks September 21, 09:57

   A e shikon perendimi se politiken e emerimit ne administrate e ben personalisht ky DIKTATOR FASHIST?
   Ku e gjen kete guxim antiligjor,qe te fshije njeheredh 80% te drejtoreve pa u bere analizen e punes se tyre ?
   Ne cilin akt ligjor dhe nen ligjor e gjen ky sharlatan te drejten qe t’u heqe te drejten per pune qindra njerezve,vetem se do t’i zevendesoje me militante rilindas?
   A nuk eshte kjo nje LUFTE KLASASH E mirefillte,me keq se ajo qe beri Berisha pas 92-shit?
   Po kur te fitojne gjyqet kete qindra drejtore,qe sot marrin rroga mbi 1 milion leke ne musj,kush duhet t’i paguaje demshperblimet e tyre?
   A nuk eshte bindur ky njeri antishtet,se deri sot jane me mijra punonjes qe kane fituar gjyqet dhe shteti po i demshperblen me dhjetra miliarda leke?
   Po bota,qe po shqetesohet kaq shume per rastin Tahiri,pse bejne sikur nuk kuptojne gjithe kete katrahure te ketij SATRAPI mesjetar,qe e trajton shtetin si pronen e tij?
   U be problem boteror gjyqi i Tahirit,por eshte heshtur qellimisht nga te gjithe raportimi i Bankes Boterore,te para 1 muaji se ne Shqiperi gati gjysma e bizneseve jane INFORMALE dhe 37% e te punesuarve punojne ne te zeze!
   Po ky ish PROKURORI SORECA,sot ambasador i BE. ne Shqiperi,si nuk i vleresoi keto shifra katastrofike qe vertetojne mos ekzistencen e shtetit ligjor,rrenimin e administrates qendrore dhe vendore duke nxitur hapur KORRUPSIONIN ne vend?
   Mbi te gjitha keto shifra jane nje AKT AKUZA ME E RENDE, se ato qe i jane bere Tahirit,sepse i kane shkaktuar nje dem kolosal prej qindra miliarda lekesh ne muaj arkes se shtetit dhe duke mos derdhur kontributet per sigurimin shoqeror dhe shendetesor te te punesuarve ne te zeze,duke mos ju njohur edhe vitet e punes per efekt pensioni,por edhe mos perfitimin e sherbimeve falas ne shendetesi!
   Si rrjedhoje e ketij shkaku shteti derdh nga buxheti i vet edhe 29 milisrd leke per pagesat e pensioneve dhe pastsj po ky kryeminister ankohet se nuk kemi leke per te paguar keto pensione!
   Si te mos kete leke te mjaftueshem per pensionet apo rritjen e rrogave,kur 50% e taksave,tatimeve dhe kontributeve i perfitojne oligarket mafioze ne bashkepunim me zyrtaret e KORRUPTUAR te Rames?
   Ne se ky justifikohet se eshte piktor e jo financier,po pse fut hundet r tij te “pista” duke emeruar ministra e drejtore njerez te pa afte dhe te korruptuar?
   A nuk eshte e gjithe veprimtaria e ketij kryeministri me pasoja me te rrezikshme per popullin shqiptar se sa ajo e Tahirit,qe u denua per “SHPERDORIM DETYRE”?

   Reply to this comment
 2. kris 1 September 20, 15:27

  Te ikin 81%

  Reply to this comment
 3. anticensurë25642654 September 20, 17:02

  ik ti mor debil që gjedh e e zgjedh drejtorët!!
  ti nuk je i aftë të zgjedhësh njerëz të ndershëm!ty nuk të interesojnë njerzit e ndershëm!ti zgjedh hajdutë dhe tërbohesh se ti zbulojnë të tjerët!!
  e pastaj fajin e kanë ata që kanë zbatuar urdhërat e tua mor dobiç!!
  Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!

  « Back

  Reply to this comment
 4. mirel September 20, 22:36

  Paska Keshill Koordinues per Veriun..
  mos e ka fjalen nga Shkumbini e Siper. Se per Jugun e dime qe ka Mero Dulen ne keshillin koordinues te Greqise

  Reply to this comment
 5. Lili September 20, 23:30

  Shyqyr qe evropa investoj per pamvaresi te pushtetit lokal! !!!
  Deri kur do duroni o shqiptare keshtu?!

  Reply to this comment
 6. Lili September 21, 16:30

  A nuk eshte ky rast per kerkim azili ne BE se ashiqare eshte nje kercenim per punetoret nga nje pushtetar!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim