Këshilltari i Nishanit padit kreun e Komisionit të Sigurisë. Braho: Ka qenë spiun

September 18, 2015 12:58

Këshilltari i Nishanit padit kreun e Komisionit të Sigurisë. Braho: Ka qenë spiun

Gjenerali Piro Ahmetaj do të padisë në gjykatë kryetarin e Komisionit Parlamentar të Sigurisë, Spartak Braho, për dy akuza. “Kryetari i Komisionit të Sigurisë Kombëtare do të përballet në gjykatë me ligjin, jo për një, por për dy akuza, ‘shpërdorim detyre’, si dhe ‘shpifje e denigrim’”, shprehet Ahmetaj në një reagim për mediat.

Ai i kujton kreut të Komisionit të Sigurisë se “neni famëkeq i agjitacioni-propagandë dhe koha e dënimeve pa gjyq ka mbaruar përgjithmonë”. Deputeti Spartak Braho u shpreh dje në media se gjeneral Piro Ahmetaj ka qenë bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit me pseudonimin “Shkodrani”.

September 18, 2015 12:58
Komento

18 Komente

 1. psikologu September 18, 13:09

  Fuqia e se vertetes triumfon, ajo zbarth intrigat e seicilit,sa here dy intriogante kerleshen per te verteten.Erdhi koha te ndahet bari i dreqit nga gruri.

  Reply to this comment
 2. Kris 1 September 18, 13:17

  Nje spiun ka pasur me pak fuqi se nje komunist dhe se nje jurist i diktatures.

  Reply to this comment
 3. asi September 18, 13:25

  Ku i dine keto gjera keta more shokeni…I dine,i dine,se me te marre pushtetin,o burra te shikojme,te kapim mat njerin e tjetrin,qe po te na duhet,tja perplasim.E mira do ishte qe te thuhej qe ne krye te heres,se x gjeneral ka ….njeren nga kembet te thyer,e te mos e linin te ”ecte” si te tjeret.Kur lexon per Ahmetin,shikon se dikur,ne rini ka punuar ne Shkoder.Nese eshte e vertete per pseudonimin,perkon qenia nga Jugu me te punuarit ne Veri, dhe pseudonimi ku eshte rekrutuar.Nese nuk eshte e vertete,do te thote se akuzuesi,per ta bere te besueshme,ka germuar e gjetur shkodren,per tja ”rrasur”.Do hapen dosjet e do shohim.Deri atehere mire eshte qe gjenerali te merret me mire me te drejtat e mohuara te ish-ushtarakeve,si xhaja im,qe do paguaje 4 milion dhe merr 100 euro ne muaj,mosha 64 vjec.

  Reply to this comment
 4. leshi September 18, 13:25

  aty te gjith jan spiuna e kan ne gjak

  Reply to this comment
 5. Tartufi September 18, 13:29

  Argetimi me i mire vjen kur 2 legener i nxjerin njeri tjetrit bajgat qe kane hedhur ne rrugen
  e lagjes . Histori dhe akuza bashipozuker komuniste. E keqija e madhe e ketij populli eshte
  se ne krye te tij jane bashipozuket e peshtire.

  Reply to this comment
 6. rozafa September 18, 14:05

  Or Pirr ,bukur pseudonimi ki marr-shkodrani.Po pse duhet me te hek spaletat ty,kur
  Xheneral Sigurimi asht ne krye te detyres…… Ah statusi lexohet vec kur duan me te ndeshku….

  Reply to this comment
 7. Hurma Arabie. September 18, 15:05

  Pirro e kruajte shume bithen, te eshte bere me gjak, e trashe vete zullumin, are ” Shkodran” prej Puke.

  Reply to this comment
 8. Leci September 18, 15:20

  Qehajaj eshte me i keq se agai. Qendron kjo per Nishanin dhe pirron e tepelenes ?

  Reply to this comment
 9. Edi September 18, 15:56

  Haaaaaaaa haaaaaa sa kam qesh…filluan inatet me njeri tjetrin

  Reply to this comment
 10. Agim Cani September 18, 18:55

  …ushtaraket e pas 90 -tes…!…?…hahahahahahahahahahahahahahahahahaha…nuk mbaron e qeshura…vetem gjenerale…pa ushtare…!…keta kane pa ndjenje turpi…!…

  Reply to this comment
 11. a2 + b2 =c2 September 18, 20:32

  Nje spiun po te mos tregonte te vertetat nga terreni, shkonte per tu qethur…

  Reply to this comment
 12. emigranti gjermanise September 18, 21:34

  dy te rrjedhur e te rreshkur qe sduhej te ishin aty ku jane.
  rreshkafiq braho se sheh dot veten seduket kilometra larg qe ai eshte sigurims.
  praktikisht spiuni i thote spiunit ti ke qene spiun!
  pse nuk zhdukeni nga skena te gjithe ju rreshkafiqet, pse kujtoni se i beni gjerat me mire se ne te rinjte qe sna lini te marim frenat e ketij vendi?
  epoka juaj ka perfunduar, skeni dite sa keni vite, armiku juaj koha.

  Reply to this comment
 13. riti September 21, 13:03

  Spiunet kane qene me te rrezikshem se komunistet ,perse ,komunistet njiheshin nga te gjithe dhe para tyre frenohej ,behej kujdes kur flisje e veproje ,kuse spiunet ishin te fshehte ,here me kostum ,e here si lypsare ,ata shikonin ,raportonin, Ne ate kohe spiuni raportonte vellane,babane,farefisin,gruaja spiune raportonte burrin ,vjerrin,spiunet ishin me te qelbet,dhe te tille do te mbeten kjo kategori e shoqerise ,ne cdo kohe ,

  Reply to this comment
 14. Plaku i mocem September 21, 14:37

  Nuk mjaftuan 25 vjet o “riti” per tu treguar vendin spiuneve e t,i rrasnin brenda?C’ka qe ngrehoset ky Braho qe ka denuar njerez ne ate kohe,ndersa gjenerali mund te kete raportuar nje te vertete?Po kjo eshte loje, o nderuar”riti”!.Kur pohohet nje e vertete a quhet spiunllik, kete thuaj!

  Reply to this comment
 15. mireli September 21, 15:12

  Automatikisht PIRO HAMETAJ duhet shkarkuar nga detyra.Ka shume kohe qe zotnia ka shkelur Statusin e Ushtarakut,ka fyer me etiketime banale anetaret eKSK.Gjykata te provoje se akuzat ne drejtim te tij si bashkepuntor i sig.shtetit jane te verteta.Eshte e turpeshme qe nji ushtarak i larte qe mban yjet e gjeneralit te vazhdoje te kryeje detyren e keshilltarit prane PRESIDENTIT.
  Eshte e kuptueshme se mbrapa sulmeve te gjeneralit qendron nje nga fytyrat me te urryera te politikes kapter B.Nishani.Keta jane laviret te cilet kane uzurpuar shtetin dhe mbajne peng SHQIPERINE.Mallkimin me te madh ju percjellim ju qe para interesit te popullit keni rehatine dhe pushtetin dhe as nuk doni ta dini se sa vuan ky popull.Halli me i madh i kapter JARIT jane vilat e DHermiut,dafinat e Bogoves e mbrojtja e favoreve qe i krijon posti i presidentit.Kurre nuk mund te jete president i shqipetareve nje njeri sakat nga trupi dhe sakat nga mendja,sherbetor i zellshem i S.b.dhe klaneve mafioze qe mbajne peng vendin.

  Reply to this comment
 16. DASHAMIRESI September 21, 16:51

  Piro,eshte fatkeqesi e madhe per vendin,qe njerez me nivelin tend medioker,gradohen gjenerale.E them kete,per keto arsye :
  1. Ti je me statusin e ushtarakut,dhe si im tille duhet bte jesh ligjerisht i depolitizuar.Por ti,si haxhiqamils qe je,nuk njeh as ligj e as shtet.
  2. Nga shkalla e kultures qytetare,je nen nivelin mesatar te qytetarit,kur me nje bagazh dijesh si puna e atyre te kursit te plepave,perpiqesh te debatosh ne rrafshin politik,me mediokritetin e grave te mehalles.
  3 Me injorancen tende,duhet vetem te heshtesh.Ne vitet e diktatures komuniste,ishte rreptesisht e ndaluar te futej ne rrjet agjenturor,qofte edhe nje punonjes i vetem i drejtesise. Keto ishin ca kufij,si vijat e bardha,qe nuk guxonte kush ti shkelte,se [astaj e hante vete.
  4 Duket se edhe shefi yt qe te mban keshilltar dhe mbledh rreth vetes militantet partiake, eshte nen nivelin tend nga intelekti dhe nuk ka tru te kuptoje se me njerez si ti,diskreditohet institucioni i presidences dhe vete figura e ushtarakut.
  Paci faqen e zeze dhe po rroni vetem per turpin e ketij vendi !!!

  Reply to this comment
 17. Arben September 21, 19:04

  KUSH ESHTE ME I MIRE

  MUTI APO KAKA????!!!!

  HAHAHAHHAHAHAHHHAHAHA

  Reply to this comment
 18. TOMORRI September 21, 19:04

  te ka djegur shume o pirro por prit se ka te tjera

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim