Këshilltari i Ramës emërohet si zëvendës i Bushatit tek Ministria e Jashtme

June 19, 2018 18:14

Këshilltari i Ramës emërohet si zëvendës i Bushatit tek Ministria e Jashtme

 

Këshilltari diplomatik i kryeministrit Edi Rama, Gent Cakaj, do të jetë zëvendësministër për Evropën dhe Punët e Jashtme.

Lajmi për emërimin e Genc Cakajt zëvendësministër është botuar në Fletoren Zyrtare.

Cakaj zëvendëson në këtë detyrë Kleopatra Maliqin, e shkarkuar nga Këshilli i Ministrave me 7 qershor.

Në vendim nuk specifikoheshin arsyet për largimin e Maliqit nga posti i numrit dy të Ministrisë së Punëve të Jashtme.

Gjatë punës në Ministrinë për Europën dhe Punët e Jashtme, Maliqi ishte e ngarkuar me çështjet e procesit të integrimit europian.

a.s/dita

June 19, 2018 18:14
Komento

9 Komente

 1. T'hahahahahahahahah ! June 19, 20:43

  z.kryeminister qenka vertete nje i semure

  kam 10 vjet qe te mbroj e mbeshtes ,

  por ka ardh koha te te dhjes

  Kjo eshte me shume se idiotesi .

  Shqiptari te jep Voten , ky merr kosovaret per bamiresi .

  si ky koqevari gjen ne cdo landfill truthare .

  do te shkosh dhe ne europe ti
  ti qenke shoku berishes e lulbythes

  Reply to this comment
  • Taku June 20, 08:51

   Ca problemi ka qe mori kosovare? Ky djali eshte vertet shume i pregatitur. Me ka befasur me njohurite qe kishte kur e kam degjuar te opinion.

   Reply to this comment
   • T'hahahahahhahahaha June 20, 09:49

    problemi eshte ktu ,
    se ka mijra shqiptare qe njohin mir Boten
    si funxionon Politika e ksaj Bote dhe shoqerite e ksaj Bote . Cfardo pregatotje te ket ai sipas teje ,ajo nuk i kalon kufijt e Shqiperise .
    Qe te njohesh kte Bote e sifunxionon gjithcka politike institucione ,duhet te njohesh me pare thelbin e ksaj shoqerie Europiane e Boterore ,si tik ajo dhe per kte
    eshte e nevojeshme nji experience minimumi 20-vjecare ,te jetosh ne zemer te shoqerive te huaja e natyrishte kesh edhe aftesine te njohesh dhe kuptoshe
    ate ne thelb te saj ,te mendoshe e veproshe ne jete si nji europian ,dhe kjo kerkon edhe Kulturen aftesi te tjera pesonale , per te arritur ato nivele .

    Ky djaloshi shume shume ,do ishte (nqs do mungonin ne Shqiperi) nji zevendes insturktori kontrollesh ne X institucion ,por kurr ne ate post .

    Rama zhgenjeu perfundimishte Shqiptaret dhe kjo
    po i kushton shume Shqiperise .

    Nganjiher ndjenja euforise se bashkimit ,kthehet ne nji

    nji disaster ,pra nji veper e shkaterrimit te kombit ,nqs
    nuk vendos materielin e duhbur ne bazament ,te konstruksionit .

    Reply to this comment
    • Taku June 20, 10:19

     Ky djali eshte edukuar dhe shkolluar ne Loder. Pra e ka ate pervojen qe pretendon ti. Po pse dikush tjeter do ishte me i mire? Ky per mua eshte paragjykim. Ta shohim njehere pastaj mund te dalim me perfundime.

     Reply to this comment
     • anticensurë25642654 June 20, 12:26

      tako
      e para
      ky është një mbështetës i hapur i paktit me gërkun!!
      dhe unë gjithashtu,por kemi një ndrshim të vogël mes nesh!!
      unë dua një ndarje të drejtë të kufirit dhe aspak për zgjerim të mëtejshëm të teritoreve,jashtëzakonisht të mëdha(me pa të drejtë)që ka minoriteti grek!rritjen e të të drejtave politike,aspak reciproke,për minoritetin grek!ndërtimin e varrezave greke në teritorin shqiptar!etje,etje!
      kurse ky zarush,i edukuar ndërmjet universitetit të prishtinës dhe londrës,çshtjen e paktit me greqinë e quan vetëm si një problem që duhet hequr qafe!një problem që duhet mbyllur sa më shpejt që të jetë e mundur,PA LLOGARITUR,e menjëhershme,ose të mëvonëshme,PËR SHQIPËRINË!!
      ky zarush me një eksperiencë 5 vjeçare në londër,pavarsisht se si papagall(shquhet për përdorimin e pasthirrmës “ë”,si dhe kryeidioti i tironës)nuk shquhet për ndonjë llogjikë të fortë!nuk shquhet as për logori,të paktën!!ky do të përdoret thjeshtë si një gur i sakrifikueshëm shahu!!ky do të përdoret si xhafer deva në masakrën e shkurtit ’44!!
      sa për “Ti anticen. komenton dhe si nacionalist….”,më duket si pak e trashë!!
      po të diskutoja si nacionalist!?do të kisha kërcyer përpjetë nga gëzimi si shumë që kërcejnë përpjetë nga lumturia, sa herë që dëgjojnë “rrugë kombi” e “rrugë arbëri”!!
      do të isha i gëzuar që një shqiptar,”kosovarët” unë i quaj shqiptar dhe jo kosovar,punon për shqipërinë,por shteti ka rregulla!ka ligje të cilat duhen zbatuar dhe jo të veprohet si Kimi i koresë që e bën ministra atë që e ka kritikuar për flokët!!
      vendime jashtë ligjeve të shetit quhen ARBITRARIZËËËËËM!!
      dëgjova dy intervita të tij!përveçse fol të flasim dhe “L”në ta bënte “LL”,nuk pash asgjë të saktë!vetëm një papagall që përsërit në mënyrë të gabuar,shqipen nuk e zotëron aspak,fakte,pa nxjerrë asnjë lloj mendimi të drejtë!!
      ky po përdoret nga rama dhe pikë!!
      çështja e marrveshjes me gërkun do të jetë dhe më e keqe se po mendoj!!
      tradhëtari i tironës po lëviz të gjithë gurët për të mos dështuar në këtë tradhëti!!
      greku ka bërë të njëjtën gjë!!
      askush nuk po e kundërshton,askush nuk po sensibilizon popullin për këtë çështje jashtëzakonisht të rëndësishme për kombin shqiptar!!

     • anticensurë25642654 June 20, 13:07

      korigjim
      një problem që duhet mbyllur sa më shpejt që të jetë e mundur,PA LLOGARITUR, —–pasojat—-,e menjëhershme,ose të mëvonëshme,PËR SHQIPËRINË!!

 2. Spinoza June 19, 22:41

  Ke mijra specialiste shqiptare ne perendim ky dallkauku keshilltari yt s ka haber fare nga keto pune fillo reformen ne administrate para se ta Filloj perendimi se me sa duket keshtu si po vazhdoni te gjitha partite politike do shkrihen dhe forca te reja do dalin ne skenen politike

  Reply to this comment
 3. anticensurë25642654 June 20, 09:27

  të jesh këshilltar dhe zyrtar(zv/ministër)janë dy gjëra të ndryshme!!
  këshilltar mund të marrësh këdo,zyrtar duhet të ketë nënshtetësi shqiptare!!
  ky është nënshtetas i RSH??

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*