Këshilltari i Ramës: O Zot, ku ka arritur puna me Fidel Yllin

May 9, 2016 11:43

Këshilltari i Ramës: O Zot, ku ka arritur puna me Fidel Yllin

Artan Shkreli, këshilltar i Kryeministrit Edi Rama për çështjet e territorit dhe urbanistikës, ka reaguar kundër deputetit socialist Fidel Ylli, që sipas tij, mbron vendimin e Berishës për prishjen e rrethimit te Pallati i Brigadave.

Ja çfarë shkruan Shkreli në rrjetet sociale:

O Zot ku ka arrit puna! Deputeti Fidel Ylli që mbron vendimin e Berishës për prishjen e rrethimit monumental të Pallatit të Brigadave!!!

Pse çfarë ka – thotë – shumë e mirë është bërë rruga!

Ehh trashëgimia jonë si e pësoi…

Fidel Ylli dhe perfaqesues te shoqerise civile, duke hyr ne hotel Tirana, te cilet i kane ndaluar te hyne ne degjesen publike per projektin e stadiumit

Fidel Ylli dhe perfaqesues te shoqerise civile, duke hyr ne hotel Tirana, te cilet i kane ndaluar te hyne ne degjesen publike per projektin e stadiumit

May 9, 2016 11:43
Komento

4 Komente

 1. intelektuali May 9, 12:16

  FIDEL YLLI NJE ENVERIST FANATIK QE TRADHETOI BEKTASHINJTE FETARE

  Bektashinjte njihen si fetaret me tolerante ndaj fese tjeter dhe qe mbajne ritet e tyre te mocme me nje konservatizem dhe perkushtim te vecante. Fidel Ylli qe hiqet si bektashi, por qe ne fakt eshte vetem nje spiun i Sigurimit te Shtetit, i cili me dallavera komuniste beri ca LEKA dhe bleu pasaporte amerikane ne vend qe te kujtoje se ishte Sali Berisha ai qe i prishi barakat e tij prej druri qe kishte ndertuar tek Konservatori per faqe te zeze te atij qe i kishte lejuar keto lokale mafioze ne mes te Tiranes, tani del dhe kerkon te prishe relikat e vetme qe i kane mbetur kryeqytetit tone sic eshte edhe Pallati i Ahmet Zogut ne Sauk, jo sic quhet tani Pallati i Brigadave Komuniste te Enver Hoxhes qe grabiten pronat e Mbreterise Shqyptare si komuniste te vertete.

  prandaj:

  O Fidel Ylli ik dhe bej shurren o enverist i Partise se Punes dhe spiun i Sigurimit te Shtetit se ashtu sic do te prishesh Stadiumin Kombetar, po keshtu kerkon te prishesh edhe Pallatin e Zogut ne Sauk, ashtu sic prishi Enveri Bashkine e Vjeter nje veper monumentale italiane qe nuk kishte shoqe per krahasim.

  Ik dhe bej shurren o komunisti mafioz Fidel Ylli se po turperon bektashinjte e nderuar shqyptare bashke me budallin lakmitar Edi Rama.

  Reply to this comment
 2. anticensurë 25642654 May 9, 12:26

  o aspirant për kuisling,shiko se mos është dora e atij tatit,shefit tat,palloshit të tironës se fideli ska bithë ti vihet kundër atij!!pastaj përse mërzitesh kaq shumë për rrethimin e pallatit të torit dhe nuk të ha palla fare për vaarrezat e dëshmorëve!?
  apo si fashist nuk të ha për dëshmorët por për fashistët!!gardhin e pallatit e quan trashëgimi kurse gjakun e atyre që ranë kundër nazi-fashizmit e quan ujë!?

  Reply to this comment
 3. anticensurë 25642654 May 9, 17:36

  o aspirant për kuisling,shiko se mos është dora e atij tatit,shefit tat,palloshit të tironës se fideli ska bithë ti vihet kundër atij!!pastaj përse mërzitesh kaq shumë për rrethimin e pallatit të torit dhe nuk të ha palla fare për vaarrezat e dëshmorëve!?
  apo si fashist nuk të ha për dëshmorët por për fashistët!!gardhin e pallatit e quan trashëgimi kurse gjakun e atyre që ranë kundër nazi-fashizmit e quan ujë!?

  Reply to this comment
 4. info analitike May 9, 21:33

  Ky keshilltari eshte ai qe ate kullen e shemtuar tek Gjykata e Larte e quajti “veper arti” nderkohe qe vete arkitekti Boeri i zgjedhur nga Rama per planin e Tiranes e quajti ate si shembullin me te keq se si gjerat nuk duheshin bere. Ketij nuk i erdhi zeri as per betonin tek Liqeni, as per betonin qe do te pushtojne hyrjen e Liqenit ne krah te Korpusit Universitaras, as per kullen tek Stadiumi, as kur u ndertua ne cdo oborr shkolle e as kurbetoni zhduku cdo lulishte ne Tirane. Shkaterrimi i Tiranes mban firmen e Rames dhe Shkrelit me grupin e snobeve arkitekte qe jane shprehja me e keqe e mediokritetit ne pushtet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim