Këshilltarja e PD-së: Më 25 qershor nuk mund të ketë zgjedhje, ja pse

May 19, 2017 11:24

Këshilltarja e PD-së: Më 25 qershor nuk mund të ketë zgjedhje, ja pse

Këshilltarja e Partisë Demokratike në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Reila Bozdo, ka vënë në dyshim 25 qershorin si data zyrtare e zgjedhjeve parlamentare.

Në faqen e saj të Facebook, Bozdo ka postuar një foto me kalendarin e festave zyrtare për vitin 2017, dhe sipas tij, 25 qershori përkon me festën e Bajramit të Madh.

“A është 25 qershori 2017 festë fetare zyrtare? Nëse po, atë ditë nuk mund të ketë angazhim zgjedhor,” shkruan këshilltarja e PD-së.

Data 25 qershor u vendos zyrtarisht pas marrëveshjes së arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të opozitës Lulzim Basha.

May 19, 2017 11:24
Komento

4 Komente

 1. Z/K May 19, 12:38

  Pirdho moj shejtane,merresh me politike.
  Ku e merr te jete feste Bajramit qe t’iu ndihmoj bajrami te dilni force e p(k)are.

  Reply to this comment
 2. Cadra ka per te gjithe po ska cadrista May 19, 13:27

  Te drejte ka. Nuk mundet. Myslymanet nuk do ta kene mendjen ne votim

  Reply to this comment
 3. Arber I May 19, 13:48

  Mund te behen te Henen, me 26 Qershor 2017, qe eshte pushim ne vend te se Dieles.

  Reply to this comment
 4. Dike Mullai May 19, 13:49

  Je konsultuar me ENNO-n per kete (?!)

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*