Këta janë në videon e përfolur?! Botuesi afër Metës spekulon me një foto

November 21, 2019 22:38

Këta janë në videon e përfolur?! Botuesi afër Metës spekulon me një foto

Botuesi i njohur Nikollë Lesi ishte ndër të parët që hodhi në publik lajmin e një videoje ku një ambasador i huaj kryen marëdhënie seksuale me një zyrtare të administratës shqiptare, siç përflitet prej ditësh.

Sot pasdite Koha Jonë ka botuar në versionin e saj online një lajm me tekst të çuditshëm shoqëruar me dy foto.

Në foton e parë është ambasadori i BE në Tiranë me zv.ministren e brendshme. Në foton e dytë – siç shkruan gazeta – është ambasadori i BE “duke dalë nga Ministria e Brendshme”.

Në tekstin e KJ ku kuptohet qartë se fokusi nuk ka të bëjë aspak me përkushtimin e luftës ndaj krimit, shkruhet ndër të tjera:

“Ambasadori i BE në Tiranë Soreca mbetet i përkushtuar për ta ndihmuar ministrinë e brendshme në luftën kundër krimit, luftë e cila duket se ka suksese sidomos në pajisjen e policisë me infrastrukturë moderne. Një pjesë e pajisjeve për policinë ka ardhur edhe falë punës së ambasadorit Soreca. Takimet e ambasadorit Soreca në këtë ministri janë të vazhdueshme…”

“Lajmi” i botuar sot pasdite në faqen online të KJ

A ekziston kjo video apo gjithçka është sajesë?

Dhe si duhet ta raportojë komuniteti i gazetarëve një rast të tillë?

Sipas gazetarit E. Qyno, “videoja, ka dalë për qarkullim fillimisht në disa tavolina në hotel “Rogner” dhe “Sheraton”, ku më vonë ka rënë në dorë edhe të Shërbimit Informativ Shtetëror”.

Ai shton se “kjo video ka si protagoniste një zyrtare të ministrisë së Brendshme dhe një ambasador të një vendi mik me Shqipërinë, të cilët janë në çaste intime me njëri-tjetrin”.

Të tjerë gazetarë kanë kërkuar që zëdhënësi i Metës, i cili ka njoftuar gjithashtu ekzistencën e videos të thirret nga Prokuroria.

Të tjerë mendojnë se ky lloj ushtrimi i profesionit të gazetarit nuk ka asgjë të përbashkët me raportimin e fakteve reale, por ai i shërben më shumë situatës së ngarkuar të debatit që po zhvillohet lidhur me diplomatët e kapur nga Rama të cilët Meta i etiketoi sot si një “grup të strukturuar”

Publikimi i KJ mund të lexohet duke klikuar KËTU.

 

 

d.a. / dita

November 21, 2019 22:38
Komento

19 Komente

 1. Filoeuropiani November 21, 23:13

  Keta jane komplet naive. Konkluzioni eshte se do heqin Soreca-n (nese eshte ai ne video) dhe do te sjellin ndonje gjerman apo norvegjez qe do t’ia u heqe breket nga koka

  Reply to this comment
  • Arben November 21, 23:46

   Eshte nje legenllek komplet. Perveç anes erotike nqf eshte, nuk kemi te bejme me ndonje krim sovraniteti siç e trajtoi meta me gjithe ish kukullat, normalisht perveç berishes, nuk e di ku qendron komploti perveç jetes private te aktoreve ne fjale. E keqja ne kete mes eshte se ne vend qe presidenti te merret me mirqenien dhe unitetin e popullit,garantimin e zbatimit te ligjit,dhe mbarevajtjen e puneve del si triumfator me nje video te jetes private te aktoreve ne fjale,pa asnje peshe juridike dhe ligjore. Po te ishte video dhune,pedofile apo gey,qe disa shtete kete te fundit e kane lejuar me ligj, bravo z.president, por thjesht ish presidentet i paske thirrur per gallate,per t’ju treguar shih çfar bejne ambasadoret e huaj te cilet i ke futur te gjithe ne nje thes,athua se nuk kane organe gjenitale,ashtu si puna jote.

   Reply to this comment
   • Raimond vlonjati November 22, 04:44

    Po kjo qenka shume e mire

    Ca i pelqeu atij mutit qe vajti ne krevat me te ,–Nuk ka Tirana plot kuadro bosa,, jo si ky Sorreka me surrat bythe

    Reply to this comment
 2. Mondi November 21, 23:27

  Lesi,qe eshte dhe emer qeni dhe I pershtatet taman atij qe e mban,e ka kuptuar se po u vjen fundi pronareve te tij dhe pas tyre vjen radha e tij.Ardhte sa me shpejt dhe te pafshim ne dite hallit familjarisht.Ti ke kontributin tend ne cdo fatkeqesi te shqiptareve dhe do te paguash deri me nje dhe nuk ka vidjo qe ju shpeton.

  Reply to this comment
 3. Cte thuash November 22, 00:12

  Zv.ministrja quhet Romina Kuko dhe ështe nga keto pjeshkat tipike te Rilindjes me te cilat ka mbushur administraten Rama, jo rastesisht eshte nga qyteti qe ka pjelle me shume kurvllik dekaden e fundit.

  Cte thuash…

  Nese eshte e vertete, i bie qe diplomatet qe vijne ketu, mund te jene cdo gje por jo diplomate

  Bejne ne kete vend ate qe nuk do kishin kurajo ta benin askund

  E percmueshme nga pikepamja njerezore dhe shteterore, por u mesuam tashme

  Qe kur shef se seancat e parlamentit kthehen en parade mode e kupton cilat femra jane angazhuar ne politike dhe drejtim ne administrate ketu tek ne

  per te ardhur keq

  Reply to this comment
 4. intelektuali November 22, 00:13

  C’KA PER T’U CUDITUR KETU?

  Keshtu eshte kur Edvin Kaqoli emeron zv. Ministre te Brendeshme bjonde sexy artificiale si manekene per sfilato mode,

  Keshtu eshte kur komunistja Mogherini dergon ne Shqypni pas hajdutes Vllahutini nje pepino makaronaxhi ambasador te BE-se qe e “kane hallatin sa Blendi Fevziu shtatin” per te bere Reformen ne Drejtesi me…”Penis ne dore” dhe me…”Gisht ne bythe”,

  Keshtu eshte kur Palma e Sorosit nga SHBA urdheron zgjedhje moniste ne Shqypni duke injoruar totalisht dhe mos njohur Institucionin e Presidentit shqyptar,

  Keshtu eshte kur Bosi OSBE-ja i tregon gishtin e mesit kalimtareve ne bulevard pasi kishte ngrene me pare jashteqitjen e tij me deklaraten per pasurine 200 milione dollareshe te Edi Rames,

  Prit tani kur ta djegin serish gazeten “Koha Jone” dhe ta bejne shkrumb e hi.

  Reply to this comment
  • Kolonjari November 22, 09:45

   Keshtu eshte kur komentojne Bythqiret e burgut si puna jote INTELOHALEJA me pseudonimin INTELOBOLE,sepse kujtojne kohen “e lumtur ne mizerje”….O tempora …O mores….E C`KA PER T`U CUDITUR KETU..? Nje rast eshte..keto i di ti qe nga koha e burgut apo jo…Te fala nga Drejtori…i burgut natyrisht….

   Reply to this comment
  • I tille je , sa here qe hap gojen ! November 22, 17:38

   Mire , more “Intelo-bolja” , po ti mos u merzit , qe ky palo-ambasador qenka i dhene pas femnave dhe jo pas meshkujve , sic te paska mbetur merak ty , zamet e ke , por geremo , se mes tyre ka edhe merakcinj te turres , sidomos ai holandezi . Mos i humb shpresat dhe , mos u terhiq nga sloganet bajate .Ta them kete , se kesaj radhe e paske kursyer Enverin ! Ti je nje idjot i vecante zoti Agron Tufa , i lindur vetem per te dhene “mend”, jo me kot te ka ngritur psikopati Edi Rama deri ne drejtor te Institutit per zbulimin e krimeve te pas Clirimit , ( si antare te komunitetit GAY qe jini ) , edhe pse ti del nga tema dhe merresh vetem me heronjte e LANCL !

   Reply to this comment
 5. polic pa kapele November 22, 00:25

  Debile femer, kjo eshte dhe e martuar e me femije

  Turpi zotit nese eshte e vertete

  Eshte mbushur administrata dhe politika me burra kurva dhe femra kurva

  Dava kurvash, a kane pune keta njerez, apo vetem vidh dhe pallohu?

  Reply to this comment
 6. arbert November 22, 06:02

  Ne nje vend te lire e demokratik .cdo njeri ka te drejta e liri te percaktuara qarte ne kushtetute.Nqs duam te shkojme ne evrope duhet te respektojme ligjet .Nuk ka mundesi ti behet biografia njeriu si ne kohen e enverit.Cfare te keqe ka se kjo femer ben seks me nje ambasador ?? Juqe e sulmoni e dini se cfare eshte seksi apo nga qe nuk ju ngrefet i sulmoni..Ore shkoni e beni seks te cliroheni nga stresi e tju vije truri ne rregull

  Reply to this comment
 7. Edi November 22, 07:53

  Pse te jete ndryshe ky Sorrecka nga tjere para tij qe ketu ne vendin e shqipeve bene para, ju dhuruan vila dhe e pesuan dhe nga overdoza e viagrave si ai Lum Qafzorra Limprechti (besoj ju kujtohet ish ambasadori amerikan qe dha shpirt ne preher te Inis Gjonit ne Lure).

  Reply to this comment
 8. anticensurë25642654 November 22, 08:02

  ore ku qëndron problemi këtu??
  e ka përdhunuar ky soreka??
  e ka përdhunuar kjo bjondja??
  ka ndonjë ankesë burri i saj??
  përse është në duart e një presidenti dhe është mbajtur i fshehtë ky material?
  përse e përdor ky president këtë material tashti??
  këto janë pyetjet për tu shtruar!!
  ky është varianti i shantazhimit që bëhet në politikën tonë!!
  ndonjëherë kur ai nuk funksionon!?përdoret mëyra e diskreditimit!!kjo nuk bëhet për personin në fjalë por u tregohet të tjerëve se çfarë mund tu ndodhë nëse nuk iu binden shantazheve!!
  për mendimin tim shantazhuesët duhet të dënohen njëlloj si kriminelë!
  ata kanë kryer një krim në tentativë!!
  pra nuk u ka ecur shantazhi,krimi,prandaj nxjerrin materialin diskreditues!!

  Reply to this comment
 9. XY November 22, 08:34

  Po cfar te keqe ka ketu.Kjo zavendewministre eshte tamam ne pamje si prostitue.Shqiperia eshte vendi i prostitutave NR 1,qe furnizon BE.Shqiperia eshte VENDI I DERDHJES SE SPERMAVE NGA TE HUAJT.Krejt ne rregull,me qef e ka bere ,askush nuk e ka detyruar.

  Reply to this comment
 10. Messerschmitt November 22, 08:40

  diku shkruajta nje koment kur hodha pyetjen se kush eshte gjasme ajo bjonde zyrtare e larte ne Shqiperi…

  sepse kete te jashtmit i kane pak si me me shume qef ato ‘bjondet’ jugore ….bingo

  Reply to this comment
 11. demo November 22, 08:52

  Jane fiaskot e Lyderit Suprem,per t`u rrethuar me ESKORTA,,KETOministresha jane kukulla Barby,si kukulla me ballkon,qe Gjuzi e takoi ne nje studio televizive dhe brenda nates e beri zedhenese te Forumit,ne vend te vetes se vet.
  Ketu opozite nuk ka,populli eshte mpire nga padrejtesite e njepasnjeshme,Ambasadoret vijne ketu o per te vjedhur,o per te shkerdhyer me vidjo porno ministreshat e Rames.
  Bravo pallosh,ja ke kaluar edhe Euro-Amerikes per emancipimin e pushtetit lart e poshte.

  Reply to this comment
 12. lisi November 22, 08:59

  Lehesi i kohes leshit duhet te marrin nje gjob qe dhe brezat qe ka nese ka mos ta paguajne ate gjobe per mashtrim,ose me e mira do ishete nje vendim gjykate burg deri ne 45 vje qe ta mbledhin mendjen te tjeret, Lehesi ka 30 vjet qe e mban ate gazet
  pa lexurs duke pepir bythen e pushteteve,vetem ndershkimi i ben hajr ketij qeni pa lesh

  Reply to this comment
 13. Soreca qeka # nga Seqiu November 22, 09:50

  Maredhenje pune do ket gjithmon .
  Kte nuk mundet ta ver njeri ne dyshim .
  Eshte per te ardhur keq ,qe cdo bashkpunim
  i nji mashkulli me nji bjonde ,te shifet si kenaqsi seksuale !
  Por edhe nqs ka dicka brenda , cka ktu per me leh ?

  Megjithate gjithcka mundet te ndodhe .
  Ka edhe bashkpunime qe cojne ne te tilla perfudime mbas nji dreke pune ,nji mashkull Gentil i afron ftese per ta vazhduar kenaqsin qe i jep bashkpunimi diku e nji tjeter Ambjent dhe perse jo ?

  Perderisa nuk kemi ankesa ,akuza nga asjera pale ,
  duhet te rrespektojme kto maredhenje siedhe integritetin e protagonisteve .

  Sex ka kudo sot ,ne cdo instance ,
  madje sa me lart te shkosh ,

  aq me i thjeshte e padoracka eshte sexi .
  Ajo qe duhet te denohet gjithmon eshte dhuna seksuale ,
  por ..
  gjithcka behet me deshire ndikon pozitivishte edhe ne maredhenjet midis X – Y- it ,par kjo edhe nga ai kendveshtrim psikologjik ,duke i bo njerzit me te dashur .
  Asnji s’mundet ti ndaloje psh X-femre te jetoj dicka qe nga ajo Bote aty ,nuk e takon as ne ender ,prandaj lerini pordhet llapaqen te pashprese e sahanlepires idiote pushtetesh .

  Par kjo nga nji tjeter kendveshtrim Anatomik ,eshte thjeshte njerezore ,
  GenItalet nqs e duan ate gje s’i ndalon dot kush mos me e bo me jetu Loqken :

  Nji maredheje e tille ,nqs exziston nuk eshte aspak e denushme ,sepse nuk demton asnnji jete shqiptari ,

  prandaj lerini idiotesite e boll bot Moralistin ktu ,

  nderkohe qe salibash muta ,

  ju kan shlkerdhyer jeten

  Vetem ata ,te cilet jane marre e kan ber tere jeten me te Hujat ,
  te tilla gjera ,
  i shkon mendja te pergjoje dhe Filmojne jeten e tjetrit ,
  gje e cila duhet te merren te pandehur ,per spiunim
  dhe shkelje te privatesise personit !

  juve per 30-vjet meradhe .
  Ngaqe jeni marr ter jete me idiotizma ju ,
  ju pallojn maloket e fshataret sa ju kan shndruar ne idiote sivet ata .
  Shikoni te riparoni catine ,qe ju fut uje dimer vere ,jo se piu nji Caffe Latte ,Soreca me nji zv.Ministre te kulturuar ,
  qe di te rrespektoj Miqt . 🙂

  Reply to this comment
 14. Zisi November 22, 10:16

  Qe kur e kam pare kete pjeshken tek Opinioni si “te deleguar te MB” kam menduar si e ngjiti karrieren kjo zgardelina. Por qe kjo paska qene duge luftuar krimin se bashku me Sorecen ne llogoret e MB nuk e dija . Prandaj ka rene krimi se u luftoka ashper nga Soreca. U pika shtetit qe nuk ngeli Jevg Europe pa tallur T… me ne.

  Reply to this comment
 15. Të reja nga fronti nga fronti i luftës president kryeministër me armën sekrete të videos! November 22, 19:23

  Të nerum bashkomentues, duhen përdorur të gjitha mjetet për tu futur në Europë dhe të gjithë zyrtaret e larta kanë udhëzim nga Edi Rama të llobojnë tek ambasadorët për këtë qëllim dhe ju anatemoni zvëndës ministren e punëve të brëndshme kur ajo po kryen detyrën e kryeministrit. A e dini ju thashethemexhinjë të pandreqshëm që mbas disa llobimeve të kësaj zyrtare ambasadori i nerum Soreka u bind që Shqipëria i kishte plotsuar të gjitha detyrat për hapjen e negociatave dhe pothuaj të gjithë shefat e tij në BE që nga Mogerini deri te Presidenti qenë pro hapjes së negociatave. Ja, llobimi intim i zëvëndës ministres me ambasadorin çfarë suksei diplomatik solli në politikën tonë të jashtme pamvarsisht se ajo është e punëve të brëndshme, ajo ja dha ambasadorit për hatër të atdheut dhe popullit. Ajo meritonte nga presidenti jo sharje por një dekoratë për veprën e saj patriotike.
  Kryeministri do të lloboj fuqishëm te presidenti Machruan, por ka dal një problem, thuhet se ai është gej dhe llobuesi duhet të jo fëmër si zëvëndës ministrja por mashkull por problemi është zgjidhur, është gjetur mashkulli i duhur llobues. Kryeministria këtë mision të rëndsishëm diplomatik po e mban shumë sekret nga presidenti i nerum Ilir Meta që të mos arrij me grupin e tij të xhirimeve pornografike ta kthej në një video përvëluese. Po u realizua ky llobim, është e sigurt që edhe presidenti Makron do ta krijoj bindjen që kryeministri, qeveria , Shqipëria i ka kryer të gjitha detyrat për hapjen e negociatave. Vetëm të nerum bashkomentues këtë koment mbajeni sekret nga presidenca dhe Nikoll Lesi që duan të sabotojnë llobimet e zyrtarëve të Ramës për hapjen e negociatave me BE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim