FOTO: Sa herë do ndërrojë Doktori version për 1997-n?

April 29, 2016 19:22

FOTO: Sa herë do ndërrojë Doktori version për 1997-n?

Berisha i ndërron versionet e tij për atë që ndodhi në 1997, sipas rrethanave.

U hapën jo pa qëllim depot. Shqiptarët nuk mund t’i merrnin bandat. Shteti kishte një alternativë: o t’u binte me armë këtyre dhe mund të krijonte një konflikt civil, ose të armatoste qytetarët dhe nuk kishte më konflikt civil dhe një pjesë e madhe e këtyre armëve do t’u shkonin shqiptarëve në Kosovë për t’u mbrojtur nga serbët – tha ai në një intervistë televizive këtë të premte.

Këto foto janë bërë në shkurtin e vitit të zi 1997.

Janë dokumentuar plagët e hapura të një shoqërie, e cila kishte humbur durimin

Mijëra shqiptarë humbën jetën ose u gjymtuan gjatë trazirave të 1997 kur vendi shkoi drejt luftës civile.

Pasojat e ngjarjeve të atij viti vijojnë të ndikojnë jetën e shqiptarëve dhe do ta ndikojnë atë për një kohë të gjatë.

Gjatë disa replikave me ndjekësit e tij në Facebook, pak kohë më parë Berisha i quajti ngjarjet e rënda të vitit 1997 si “rebelim komunist”

“PD është partia që përmbysi diktaturën më mizore në Europë e cila kishte vendosur në Shqipëri shtypjen më mizore,izolimin më të thellë,varfërinë më ekstreme… Me fitoren e zgjedhjeve në vitin 2005, në një rast unik përzuri nga pushteti ata që erdhën me dhunë dhe rebelim komunist”, – shkruante Berisha.

Pas 1992, ai do të rizgjidhej si President në 1996 për herë të dytë, përmes zgjedhjeve të manipuluara.

Vetëm një vit më vonë në 1997-n, shqiptarët do të shpërthenin në protesta popullore kundër tij pas falimentimit të firmave piramidale.

Edhe pse ishte paralajmëruar për rrezikun e humbjes së parave, qeveria mbylli sytë.

Me nisjen e trazirave, Berisha do të emëronte në krye të operacioneve kreun e SHIK-ut famëkeq të asaj periudhe, Bashkim Gazideden.

Ky i fundit akuzoi dy herë publikisht në seancat parlamentare, më 21 dhe 26 Mars 1997, shërbimin sekret amerikan CIA, atë grek Asfalia dhe atë jugosllav UDB se kishin nxitur dhe financuar sipas tij rebelimin e armatosur me qëllim rrëzimin e qeverisë dhe destabilizimin e vendit / DITA

nikos2-1024x679

Tirana. February 1997. Fighting between demonstrators trying to recuperate their money from the WEFA company and police forces.

Tirana. Feb 1997. Albanians on line to apply for Greek visas.

ALBANIA. Tirana. Anti Berisha demo. February 1997.

Tirana. Followers of a local healer, Mme Eleonora, seeking God through a mixture of Islamic and orthodox rituals.

Tirana. February 1997. Anti Berisha demo: "No to dictatorship".

Tirana. Feb 1997. Pro Berisha demo.

Tirana. February 1997. People trying to recuperate their money from the WEFA company.

Tirana. Feb 1997. Violent clashes with the police during anti-Berisha demos.

Tirana. Feb 1997. People trying to recuperate their money from the WEFA company.

Tirana. Albanians on line applying for Greek visas.

Tirana. Feb 1997. Demontration against former Albanian President, Sali BERISHA.

nikos-1024x679

April 29, 2016 19:22
Komento

66 Komente

 1. osman lala December 21, 01:25

  e tmerrshme cfare i ka bere ketij populli ky monster!!!

  si ka mundesi qe eshte akoma mes nesh dhe ne politike???

  a eshte djall a eshte njeri??

  Reply to this comment
  • luli December 21, 14:39

   O Sali Hajduti!!
   Degjome mua,nje ish ushtarak,qe prej vitit 1993,kur ti PLEHRE na hodhe ne rruge te madhe,na ke mohuar 50% te pensionit,qe na takonte me ligj!!!
   Bile me keq akoma,nga 1 janari 1996 e deri me 31 dhjetor 1998,plot 3 vjet,nuk kemi marre ASNJE QINDARKE!!!
   Ne kundershtim me ligjet u ke dhene urdher SIGURIMEVE SHOQERORE,qe per ne ish ushtaraket te logariten SIGURIMET SHOQERORE ME TE ULTA NE SHQIPERI!!!
   Ndersa PAGA REFERUESE PER NE ,KRIMINALISHT ESHTE CAKTUAR ME URDHER,jo sipas STATUSIT TE USHTARAKUT,por me urdher te brendeshem:
   -NJELLOJ SI SPECIALISTET E KOOPERATIVAVE BUJQESORE!!!
   KY ESHTE KRIMINELI BERISHA,QE BASHKE ME BANDITIN Fatos Nano na kane trajtuar neve si KULAKE!!!
   NE BURG,QENI DHE T’I SEKUESTROHEN PASURITE E TIJ DHE TE FEMIJVE SHTRIGANE!!!

   Reply to this comment
  • N.VJOSA October 11, 05:24

   O Sali Sherri, o Koqe Kandari,
   Diktaturen komuniste ne Shqiperi nuk e permbyse ti por Era e re e Demokracise qe fryu ne te gjithe Europen lindore,
   Te ish per ty , o Psikopat, komunizmi ne Shqiperi, nuk binte kurre!
   Mjaft me me g ë n j e s h t r a ,
   o M B U R R A V E C i peshtire!…

   Reply to this comment
   • Toni October 11, 09:44

    berisha ky skizofren i cthurur i dale duarsh fare nuk ka faj me per keto pamje.
    fajin e kemi ne si shoqeri me ne krye ata qe votojme per ndeshkimin e pamundur kurre.
    rebelim komunist??
    po ti sali kerma car je po a ka me komunist i thekur e i degjenerur se cje ti,po ti ke qene sekretare PPSH-je more PACIENT i 5-es qe kartelen ta zhduku gazidede me shikun e tij famekeq qe ti ne 97-en ke bere katerrmen+baterdine,po ti i ke lare+shplare koqet ENVER HOXHES i ke analizuar shu..-m..in-gjakun car llap mor plere serbije po ti ke 24 vjet me keto terme tipik i nje te cmenduri+skizofreni i mbaruar,,yytttttt llum+kancer+garngrene qe per 24-vjet e ke djegur kete toke Shqiptare…

    Reply to this comment
 2. beni December 21, 02:18

  ik mor shkerdhate kriminel i ndyre ti dhe vetem ti e shkaktove 1997-ten dhe fute vendin ne humnere. ti duhet te pergjidhesh per shkrirjen e shtetit si kripa ne uje per nje dite tu dhje shteti, ushtria e policia or horr malesh.

  Reply to this comment
  • sulo permeti December 22, 21:20

   Para zgjedhjeve te vitit 2001,Safet Zhulali,po behej gati te dilte ne ne nje Tv.shqiptar,per te treguar,te gjithe te pa thenat,per bemat e krimet e Berishes(ne emiqve te tij se Saliu eshte me antiamerkani,duke sjelle sh. fakte…),por nuk arriti te merte nje mbeshtetje nga amb.amerikane,sepse Saliu te vret!!Fjala vajti te veshi i Saliut dhe skaloi sh.kohe Safeti vdiq(fjalet thane qe e helmoi).Ate nate qe vdiq ,asnje nga Pd.nuk erdhi per te gdhire xhenazen,por vetem disa shoke te Pd.qe Saliu i kish perjashtuar.Si ne rastin e Azem Hajdarit,te vras naten e te qaj diten,keshtu beri edhe per Safetin.Dhendrin belbezak,e beri minister,krye.te Pd. Tirane etj etj, boll qe Safeti nuk flet, dot se eshte nendhe. SULO

   Reply to this comment
 3. nasruddini December 21, 02:54

  SALI BERISHA KUJTONTE SE KISHTE SHPIKUR FORMULEN ALKIMIKE PER T’I BERE SHQYPTARET SI PASHALLARE ARABIE ME PIRAMIDAT E TIJ.

  Per te pasur me shume sukses me Piramidat Fianaciare Sali Berisha hodhi fjale ne popull me spiunet e tij, se Piramidat Financiare me autor Ridvan Boden e kane fitimin nga tregetia e armatimit ne Bote dhe per te mashtruar shqyptaret te hedhin LEKAT e tyre badiava doli ballehapur ne TV dhe deklaroi para turmave te shqetesuara:

  “LEKAT E SHQYPTAREVE JANE TE PASTRA DHE TE SIGURTA SI UJET E BJESHKEVE!”

  Kushe e besoi e hengri tullumin dhe tragjedite njerezore sapo kishin filluar me Sali Komunistin, Spiunin e Sigurimit te Shtetit dhe Mikun e afert te Enver Hoxhes. Deri ketu OK! Shqyptaret si nje popull i dale nga llumi enverist genjeheshin lehte nga deklaratat e BOSIT dhe turmat e miletit i mbushen perseri sportelet prej hekuri te Sudes, Xhaferit, Popullit apo te Vefes te vjehrit te Lulzim Bashes dhe LEKAT e tyre iken per dhjame qeni per te mbushur Arken e Familjes Berisha ne llogari bankare jashte shtetit. Kush i kerkoi llogari dhe kush u shqetesua se Sali Berisha vodhi shqyptaret njesoj dhe me te njejten metode si ajo e Mesuesit te tij Enver Hoxha? Pergjigja eshte:

  ASKUSH NUK I KERKOI LLOGARI SALI BERISHES QE VODHI LEKAT E MILETIT SI NJE MAGJYP HINDIE ME PIRAMIDAT E TIJ FINANCIARE.

  Perkundrazi Bashkim Fino me urdher te pijanecit bixhozxhiut Fatos Nano dhe debilit skizofren Pandeli Majko e futen Sali Kriminelin ne bodrumin e Bashkim Finos dhe e mbajten si nje relike e vecante derisa te “qetesoheshin ujrat” dhe ta perdornin kete edepsez finok per te bere biznes te perbashket ne te ardhmen ne menyre qe te vazhdonin grabitjen e pasurive tona kombetare njesoj sic kishte bere me pare Enver Hoxha gjate diktatures se tij. Prandaj edhe Saliu nga i zgerlaqur nga shuplaka e 97-s u be si gjeli maje plehut dhe bile arriti te rimare pushtetin dhe o milet budalla dhe tejet naiv:

  ZULLUMET VAZHDUAN SI ME PARE NE KOHEN E QEPES TE ENVER HOXHES.

  Reply to this comment
 4. atdhetari December 21, 03:15

  a ka njeri qe ka ne deje gjak shqiptari qe kur sheh keto foto nuk therret nga zemra e mbushur!
  pis maloku , kriminel, gjakatar , hajdut
  Mallkuar dita qe ke lindur
  ne litar te pafshim ose ne gijotine o kafshe e eger e pyllit, antinjeri e antishqiptar !!
  Pttuuuuuuu u shofsh me gjithe pjellat e tu makabra.

  Reply to this comment
  • une December 21, 18:47

   Mira na i ben qelbesira.
   E falen keta pederastet e Ps-se qe e kane mendjen vetem te leket dhe kurvat
   e falen ne 97, e falen ne Gerdec, 21 janar
   E falin prape e prape
   Sepse prej urrejtjes per kete sperme Beogradi jane ne pushtet
   Ti ngrene Saliut nje lapidar ne oborrin e PS

   Reply to this comment
 5. Dardhari December 21, 03:19

  Nuk ke faj ne populli do te degjojme se ti ke menduar per ne na bere Antares ne NATO ,na dhe pashaporta qe (qarkullonin familja jote me pashaporte dipllomatike) u mundove te na futish ne europe po nuk te la ai bllokmeni se nuk votoi ata tre ligjet , na rendite te dytet ne evrope mbas gjermanit qe akoma edhe ata vete nuk e dine se kur jane larguar nga shqiperia,na krijove nje administrate qe kur ishe ne ato zura dhe te zinte barku dhe kerkoje nevojtore te kerkonin tarifen per sherbimin qe te benin,qe femijet e tu bashke kollovarin Luli kane nje aftesi te tmereshme per te bere para se te njgjasin ty dhe cfare te te them me mor qe te humbte vula se te tjerat I ke shitur. Po si ske turp qe flet akoma ne emer te popullit (TEND) nuk ka me budallenj si kohe me pare qe ti na solle demokracine ti na shkaterove komunizmin ti na fute ne islamizem na bere Vella gjaku me turkun ti qe ta kishte lene amanet ytate te duam popullin e x vendi dhe ne te japim nje keshille ! NA U HIQ SYSH SE NA JE BERE I NEVERITESHEM

  Reply to this comment
 6. Kujtim December 21, 03:41

  Sali e morem vesh cfare ishte 97.
  Lexoam rrefimin e njeriut qe te ka mbajtur breket ngritur Izet Haxhise.
  Cfare perrallash na thua tani
  Kafshe qe flet shqip

  Reply to this comment
 7. DRENICA December 21, 07:55

  MERRINI KETO FOTO COJANI EDI RAMES NE PARLAMENT

  A DO TI NGREJE LART VALLE DHE TI TREGOJE??

  DYSHOJ FORT…

  🙁

  Reply to this comment
 8. TROJA December 21, 08:38

  Po i late edhe disa muaj pesurite e grabitura Saliut,Arbenit,Bodes,Rulit etj,etj,mos ju vije keq kur tju rezoje nga pushteti,ju socialiste e LSIste,mos ju vije keq kur tju ngrihen edhe nje milion te tjere edhe kunder jush qe po i krijoni mundesine Saliut dhe fashisteve te tij ta bejne germadhe kete vend.
  Njerzit me mend ne koke nuk degjojne me kete kanibal te dale nga shpellat shekullore,por ai ka shume kanibale qe kane grabitur dhe shkateruar edhe vrare kete popull,dhe do shkojne mbrapa si ndaj eres se kermes ashtu edhe mbas aromes se gjakut.
  Populli qe ju votoi dhe ju besoi,ne heshtje po ju ndjek,po ju vrojton,po shekon,por mos haroni se nuk ju fal me edhe juve,nuk do ju lere shume kohe,te talleni me pasurite dhe fatet e tij.Popull si ju kam thene po ju them dhe tani,JI VIGJILENT.

  Reply to this comment
 9. As December 21, 08:45

  O Sali , po pse lodhesh kaq shume per ne. Rri i qete ,boll je lodh, nuk ka duam hapjen e syve qe gjoja mundohesh te na besh, Rri i qete se dime te gjykojme vete. Cfare kujton, se duke qene sekretar organizate je me i ditur se ne, te genjen mendja. Ne fund te fundit nje mjek je qe s’ ke marre vesh nga ekonomija. S’le njeri pa share a ditezi, te gjithe jane te pa afte vetem ti di. Mjafton ky koncept qe ke per te tjeret per te shprehur paditurine tende te pa pushteteshme

  Reply to this comment
 10. Opozitari December 21, 09:16

  Njeriu i rruges,i etur per pushtet,edhe ne grahmat e fundit,kerkon dhune.Ideatori dhe zbatuesi i vitit te mbrapshte te ’97,ai qe vrau,vrasje te cilat vazhdojne edhe tani,mbasi u paisen me arme,kerkon prap skenare,per te fshehur,per te mposhtur friken qe e ka zene,per fundin e tij. ky eshte kryetari de facto :Sali Berisha.Njerez ruani ,mos beni lojen e te mbyturit, ai te fundos bashke me te.

  Reply to this comment
 11. arvanitasi December 21, 09:38

  Po si mos jesh i bindur ti!!!! po te duash ti jo nje 97 po ben shume 97-tata se ja ke marre doren me te paren. Po ik ore plehre leri njerezit rehat ne kete vend te punojne e jetojne. Ik ore vdis te rime rehat se ke kaq vite qe derdellis vetem budallalleqe. Ik o plehre vdis se do bejme feste i madh e i vogel.

  Reply to this comment
 12. shqiptari December 21, 10:24

  serbogreku po e tmeron me kercenime me familje qe kjo tok te ms kete zhvillim dhe sala serbi po ben cte munde po po qe se rama do kete ok e amerikes gje qe do ta beje per here te pare per shqiperin aji do hiqete zvare ne tirane ne mose do fitojne serbete e grekete qe kane frike nga shqipria natyrale kjo po luhete paska qene mije haleje antishqiptare i betuare kesaj radhe e ka keq nga baba i tije srebogrek sala se dhe mziun po baba serbogrek e tradhtoi se gjykatata ata i kan

  Reply to this comment
 13. cuci December 21, 11:06

  mendoj se eshte nje skenar qe po pregatit zoti berisha por kesaj radhe nuk ka per te funksionuar cfar do qe ti shkoj ne mendjen e tij djallezore do te fundoset kembe e koke brenda me gjith shpuren e tij kriminale

  Reply to this comment
 14. Opozitari December 21, 11:42

  Jam me arsyetimin tend “Troja” ,por edhe z. Bode, qe nuk vjen nga shpellaret shekullor,siç shkruani, eshte nje pervers,i cili ka bere aq shume zullume ,sa katandisi vendin tone ne kete derexhe.Ai faqezi,sulmon aq shume qe te mos zbulohen ato vilat e tij,dhe te tjereve,qe te mos perfundojne si ” Meziu”,shpellari dibran.

  Reply to this comment
 15. cadra-Pistolet December 21, 11:45

  Litarin e ke gati Z.Sali! Do te varim mu poshte boleve te kalit te Skenderbeut. FELLIQESIRE!
  Rrofte Shqiperia!

  Reply to this comment
 16. Ardi December 21, 11:50

  Pules mbasi ja presin koken ka akoma energji per te bere levizje edhe me energjike se sa kur e ka koken.Per ta minimizuar kete levizje kokepreresit e pulave ushtrojne presion per nje fare kohe nepermjet duarve ne trupin e pules pa koke.
  Nuk ka komb ne bote qe mbeshtet hajnat e tij.Berisha e te tjerve duket beson te kunderten.
  Mbas viteve ’97 Berishen e mbeshteten per faktin se ne rezimin e tij u angazhua shume edhe fqinji jone i Jugut.Por kur shqiptaret te cilet e mbeshteten ne ’97,sot marrin vesh qe ky po te njejtit fqinj i fal detin nuk i shkon ndermend ta mbeshtesin me.Mbeshtetja e tij e vetme do te jete nga hajnat te cilet perfituan nga sistemi hajdut qe instaloi PD.Por shqiptaret kane nje thenie :”Njeriu hajdut eshte frikacaku me i madh,pa shtylle kurrizore i gateshem te ciceroje.Prandaj do te shohim sic kemi pare edhe ne ndonje rast,fenomenin e mbylljes te gojes.Por keto harrojne se letrat ekzistojne,po ashtu edhe veprat e zullumeve te hajnave.

  Reply to this comment
 17. blerina December 21, 11:51

  pse ste ha nje gje se dasem do bejme po u shfarose ti nga ky vend kriminel.ti je krimineli me i madh

  Reply to this comment
 18. Vëzhguesi F. December 21, 12:16

  Ky qenka terbuar fare dhe kur nje qenie e gjalle terbohet, zinxhiri per ta lidhur dhe izoluar ne qeli eshte mjalte para asaj qe meriton ne te vertete. Sipas ketij krimineli, ’97-ta paskesh qene lule!
  Ptfuuu maskara i ndyre qe nuk u ngope kurre me krimet ndaj shqiptareve!
  Duket sheshit qe kete e mbrrojne kukullat ruse te tij ne presidence , ne Prokurori dhe ne Gjykaten e larte, ndryshe nuk ka se si justifikohet nje veprim kaq i hapur antikushtetues me thirrje destruktive per permbysje me dhune te nje qeverisje legjitime.
  Vetem per kete, ky misionar antishqiptar duhej arrestuar dhe vene ne banken e te akuzuarit.
  Ky kriminel, kerkon te na hiqet si Kasandra, vetem dhe vetem qe te shpetoje menderen e tij dhe te kelysheve te tij biologjik dhe politik. nu u mjaftua ky qen i terbuar me mijra jete njerzish te humbura nga plumbat e armeve qe shperndau me urdherin e tij!
  Nuk u mjaftua ky kanibal qe me dhjetra, qindra dhe mijra jete njerzish te cilet, per shkak te politikes se tij anishqiptare, u bene ushqim per peshqit ne Otranto, ushqim per ujqerit ne majat e Gramozit dhe Stugares, apo u groposen nga “efendikojt” matrapazer dhe krimimle qe i shfrytezuan dhe nuk i paguan kurre por i vrane per te mos patur as varr.
  I duket lule ’97-ta ketij krimineli se jo vetem shpetoi pa lagur por u riciklua serish per te thelluar gjëmën në Shqiperi.
  Dhe ndoshta ka te drejte per sa i perket vetse dhe kelysheve te tij, se ne nje “simoter” te saj, shqiptaret nuk do merren më mes vedit, por kane per t’i treguar vendin artij dhe soj e sorollpit te tij!

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi December 22, 22:41

   “Vëzhguesi f “? Po pikërisht ashtu si thoni ju është:”… Shpetoi pa lagur në 97-ën…” prandaj vazhdon te lehë. I duhej prerë gjuha që atëhere…! Po kush ta bënte se? Ka mbetur e po mbetet pa përgjigje pyetja se kush duhej ta vendoste apo rivendosë drejtesinë me këtë shkatërrues te pashembullt në historinë shqiptare e më gjëré!? Kam drojë se do ta lënë përsëri të llapë e të intimidoje derisa një trim me duket se gjallon këtyre anëve. Trimi e ka emrin “vdekja”! Ky trim nuk është asnjëri nga ne!?

   Reply to this comment
 19. Luciano29 December 21, 12:51

  Komenti u fshi nga moderatori per arsye etike.

  Reply to this comment
 20. Artemisa December 21, 13:06

  burg per kte plehre dhe shpuren e tij.

  Reply to this comment
 21. MARKO December 21, 13:53

  Foto tronditese dhe te turpshme.
  Saliu nje shtaze, prehistorike.

  Reply to this comment
 22. edi December 21, 14:44

  O luciano, pranvera eshte shume larg,deri ne pranvere e ka bere “97 “ai,po ishallah kjo 97 bie ne koken e familjes se tij

  Reply to this comment
 23. eter December 21, 14:54

  Dy miq i kane mbetur Djallit ,ata jan amedinaxhad dhe ati i tij shpirteror bolshivizmi.

  Reply to this comment
 24. Prof. Dr. Deputet Qife Peqini December 21, 15:53

  O Sali fytyre m…t, o race e qelbur ne 100 breza, po 97-ten ti e bere, vare 3000 shqipotare dhe te fali Fatos Plehra e Ilir Blloku me ca mostra qe jane akoma ne PS, nje prej te cileve ehste Pandushk Majko, ai qe te njeh e te nderon ty per dhjetorit antikomunist kur ne fakt ke qene dhe je njeri i dhjer koke e kembe

  Reply to this comment
 25. diti December 21, 15:59

  Mendoj se ,berisha ,duhet te kete ndonje diagnoz psiqike , ne lidhje me personalitetin e tij ; ai ka qendruar ne krye te shtetit dhe do te jete akoma per vecorite e tij te semura . Ai di te bej vetem keq,ai te than buzeqeshjen, ai te acaron ,kur e degjon ,ai vetem di te percaj ,bile diversioni eshte arma me e mire e tij plus djallezit dhe ligesit .qe ka ne shpirt eshte baraz me Berishen

  Reply to this comment
 26. Aurenc December 21, 16:19

  Urojme qe 97 te mos perseritet me ne Shqiperi…

  Reply to this comment
 27. grua vlonjate December 21, 16:48

  Rebelim ishte o Sali kerma rebelim

  Njef ndonje popull qe ti cosh avione per tu derdhur ne koke lende kimike dhe mos rebelohet?

  njeh ndonje popull ti qelbesire malesh qe ti vjedhesh djersen dhe gjakun me rrugacet e tu dhe mos rebelohet?

  vdeksh nje ore e me pare o pjelle e ndyre dhe kjo toke mos te te treti kurre

  Reply to this comment
 28. Argita Berisha December 21, 17:03

  Kruaje mender bythen o Sali protopapa po ta mbajti,,,do te ekzekutojme pa gjuq mu ne mes te bulevardit o kerme qe ke ndyrur dynjane,,,e pe sot sa dolen per surratin tend te korruptuar,,nje mut dolen edhe ata qe dolen ishin sahanlepirsit e tu me ne krye krye pleren Altin Goxhaj,,,ptu te dhjefsha mu ne fytyren tende te ndyre

  Reply to this comment
 29. populli December 21, 17:33

  ne 8 netore 41 enveri uzupoj pksh 8 dhjetor 90 saliu uzupoj pd dhe veproj njesoj si babai shpirteror vrau e preu kete popull e mashtroi dhe e volli me ata hora boden me shok dhe ka goj e flet ky hor duhet te shkoj ne burge me gjithe ata hajdutet e tjer.

  Reply to this comment
 30. mehdi December 21, 17:37

  eshte fatkeqesi eshe per njerzit e mediave qe merren me kete qenje prehistorike si SALI LULEBOJA.

  Reply to this comment
 31. . December 21, 18:29

  ****************************************************************************************

  Berisha tashmë ka një problem të madh:
  Protestat nuk ngjisin më për të. Por të supozojmë se do arrijë të mbledhë 20 mijë vetë në shesh, çfarë do bëjë?
  Do të sulmojë institucionet me mjete dhune?
  Nëse e bën, vetem se do përshpejtojë një procedurë që
  dhe ndërkombëtarët e kanë me shumë “merak”- Arrestimin e tij.
  Nëse i mbledh dhe thjesht proteston, vështirë do e ketë t’i mbajë gjatë në shesh mbështetësit e tij më fanatikë, pasi
  zbardhja e situatës dita-ditës do tregojë në mënyrë të faktuar, me evidenca të qarta, se “Destabilizimi i Financave” ka autorë ekskluzivë Sali Berishën dhe Ridvan Boden.

  ****************************************************************************************

  Reply to this comment
 32. iliri Tirane December 21, 23:20

  Nje i lajthitur qe nuk duhet lexuar fare, i ka hyre lepuri ne bark dhe po i priten tentakulat ……fundi familjarisht ne burg. Antishqiptari me i lig qe nga koha e Skenderbeut.
  Pirdh se lirohesh o SALI Serbi….

  Reply to this comment
 33. Mark Bruna December 21, 23:48

  Vetem Zoti I madheruar pafte gjemat qe I ke shkaktuar popullit tend mor katil, kriminel, psikopat, delirant dhe tradhtari me I madh I kombit shqiptar nder shekuj. Vetem varja ne litar ne mes te Tiranes e cliron kete popull nga ankthi dhe pasiguria. Rrofte populli shqiptar.

  Reply to this comment
 34. Skender December 22, 08:42

  Ky kriminel makiavelist rri me shprese qe protestat per piramidat mashtruese te vitit 1997 te perseriten ne nje kontekst te ri, atij te shembjes se sistemit bankar aktual per shkak te kredive te keqija qe kane bankat shqiptare, rreth 25 perqind te portofolit. Kjo, nese nuk administrohet kriza qe na la ky njeri I lig, mund te shkaktoje paaftesine paguese te bankave dhe per rrjedhoje protesta si ne shume vende te tjera qe nga viti 2010. Pajtaj ai eshte mjeshter per ti manipuluar masat e pakenaqura. Prandaj eshte e domosdoshme qe ky njeri te jape llogari para drejtesise.

  Reply to this comment
 35. lisdushku December 22, 12:09

  Zoterinj komentues,!Mos e vrisni Sali Berishen!
  Eshte nje visar i rralle.I pate shifrat ,numrat,dokumentat bindes qe renditi Berisha ne interviste?Asnje ekonomist ne bote nuk do te guxonte te rendiste keto shifra te shendetit te plote te ekonomise shqiptare,kur gjendja faktike eshte katastrofe.Po ti perkthej ne gjuhen e mjekut eshte si ai i semuri ne prag te vdekjes, ne koma, qe analizat i dalin shkelqyeshem.Amerika dhe Japonia kane probleme serioze me ekspansionin ekonomik,tregtar,teknologjik,teritorial,ushtarak te gjigandit Kinez.T`ja bejme dhurate Kines moter .Ta dergojne tek studentet kineze menazherin e revoltave studentore,specialistin e terapise se shok-ut,ideatorin e zonave industriale te skrapit,hidro-energjitikun e permbytjeve masive,agropyjorin e tokes se djegur,themeluesin e bathoreve,marshallin ushtarak te Gerdecit,prestigjatorin e cadrave pistolete,kaskadorin e aksidenteve spektakolare,projektuesi i energjise berthamore,importuesi i plehrave,strategun e rritjes ekonomike me dy shifra,dhe atehere…..Kina merr fund.Amerika dhe Japonia shpetojne nga gjigandi ekonomik kinez,ne shqiptaret shpetojme nga Sali Berisha.Zoterinj komentues,mendojeni kete zgjidhje!

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi December 22, 23:54

   “Lisdushku”? E mendova seriozisht propozimin tuaj pë “saliun dhurate” te studentët kinezë? Propozim i shkëlqyer! Kam vetëm nje frikë!? A do ta pranojnë studentët kinezë!? Sepse ju kujton shtypësin e tyre,tunxë(shokun) mao tse tung! Pastaj ca njerëz këtej nga shqipëria seç kanë përhapur në kinë nje lajm sikur saliu ynë ështé i rrjedhur nga mendja! Prandaj mendo ndònje variant sesi t’ja u futim studentëve kinezë etj.etj. “Lisdushk “? Më hoqe stresin. Qofsh i nderuar!

   Reply to this comment
 36. elina December 22, 21:13

  PD është partia që përmbysi diktaturën më mizore në Europë – shkruan Saliu
  🙂
  O Sali pordha, po ti do ishe ne mal me lopet dhe nuk do beheshe dot doktor ne Paris, rrjedhimisht as “profesori antikomunist” ne 91 nese nuk do ishte kjo “diktatura më mizore në Europë”

  Mua me vjen gjynaf per ty o njeri. Sa i mjere je. Nje jete e mbushur me genjeshtra. zoti paste meshuire per ty o burre i lig

  Reply to this comment
 37. aqo October 11, 05:19

  sa I pafytyre ky qelbesire me emrin Sali Qeni

  Reply to this comment
 38. METLAJ October 11, 06:24

  cdo dite lexojme nga artikujt me te ndryshme ne gazeta por nuk eshte mire te leshe vend per te shkruajtur rreth kende veshtrimin e ngjarjes sipas kokes dhe shpirtit kriminale te saliut NUK E DI POR POR MENDOJ SE PRAPA SALIUT FSHIHEN SHUME FATKEQESIRA TE VENDIT TONE QE ESHTE E VESHTIR TE DIHET NGA NE POPULLI I THJESHTE TE CILET E NDIHMOJNE ME TAKIME TE NDONJE POLITIKANI EUVROPIANI TE KORUPTUAR DHE KRIMINEL TE SPECIALIZUAR VENDAS OSE TE HUAJ TE CILET ZDUKJEN E PERSONAVE TE BESUESHEM ME KREDIBILITET NE PD SIC JANE PASHKO ZHULALI HAJDARI GAZIDETE E TE TJER QE UNE NUK BESOJ KURE SE TE GJITHA JANE FATKEQESI NATYRALE APO KRIME TE KRYERA NGA PERSONA TE KRIMI NALINALIZUARE DHE STABIT MEDIATIK PER TA TUBULLUAR SITUATEN PER TE MOS U GJETUR KUR E VERTETA KOSTOJA E KRIMEVE TE KOHES SE KALUAR TE VDEKJEVE DHE SHKATERIMEVE NUK DO TU KTHEHEN KUR FAMILLJEVE DHE POPULLIT POR JU LUTEN TE PRITEN PER MOS TE VEPRUAR NE TE ARDHMEN MOS KINI FRIK NGA NJE GRUP I VOGEL KRIMINAL QE PERKRAHIN ATE TE CILET KANE SHTRIRJE DHE JASHTE VENDIT TE CILET I KAN KUPTUAR GABIMET DHE SJANE PJESE AKTIVE POR NUK DENONCOJNE SEPSE E KUPTOJN QE LIGJI NUK DO TI FAL QE QOFTE DO TE TREGOJNE TE VERTETAT

  Reply to this comment
 39. orienti October 11, 09:26

  -i vodhe i vrave dhe prap i quan komunist??..

  Reply to this comment
 40. Hoxh Kamberi dhe Prift Thomai October 11, 09:28

  Historine do ta shkruaj populli … Le te vine te huaj e ster huaj …le te dalin politikane apo historiane , te thone cte done …te shpallin armiq kedo … Sepse historine e vertete te Shqiperise do ta shkruaj populli Shqipetare … Te cilet jane vete faktori kryesor qe verteton te gjithe zinxhirin historik , sepse vete kemi perjetuar gjithe ato ngjarie tragjike …

  Librat tuaj te historise nuk i lexon askush , si keto qe jane botuar tani … Ne do te shpallim armiq te gjithe ata kusar qe sote medoemos duan te shfajsojne vetveten … Librat tuaja do ti grisim dhe do ti djegim …ne te ardhmen do ti perdorim per filmat komike. Populli do te demaskoje gjithe politikanet e sotem. Ne histori do te shkruhet per demokracine 45vjecare …ne librat e historise shkollore te ndrije emri dhe figura Enver Hoxha … Do shkruhet per trazirat dhe babezite e viteve 90-1999 … vjedhiet e pasurive shteterore … te te flitet per dorat e zeza qe ben katrahuren …per 97 , gerdecin , vjedhien e votave , 21 janari … dhe te mos harrojme me kryesoren njollosien e sistemit komunist nga agjent e huaj , nga infiltrimet .

  Reply to this comment
 41. lushi shqupi October 11, 09:31

  ishte pushtim berishian vuçidolas

  Reply to this comment
 42. mir October 11, 09:56

  berisha e ke=a cu ket vend ne periudhen e gurit,
  duhet te jet nderi kombit.

  Reply to this comment
 43. jon October 11, 10:01

  Fotot te tmerrshme 🙁
  Berisha nje ndyresire e qelbur,e cinik. Si guxon te thuash qe ’97 ishte rebelim komunist! Kush i hapi depot e armeve mor qen. Im vella humbi jeten nga ato armet e tua dhe ishte nje student i shkelqyer ne inxhinieri ndertimi, i cili edhe punonte per ndihmuar ekonomine familjare. E nuk ishte komunist, por nje djale me shume endrra per vete dhe familjen e tij. Nuk ishte as horr, as rrugac qe ta meritonte fundin e jetes se tij. Ishte plumb qorr Sali bytha, nga ato armet e depove qe hape ti… Mor maskara, po si familja ime e pesuan edhe 3000 familje te tjera neper Shqiperi. Ti mor mut ishe ne krye te shtetit, ti e bere Shqiperine kashte e koqe e tani ben edhe cinikun. E ke thyer Tiranen e Shqiperine bace te krimit. Eliminove nje e nga nje te gjithe ata qe te rrezikonin bythen dhe me paturpesine me te madhe shkruan e keto idiotesira.
  Mor plak legen, mor mut muti. Nuk ka sharje ne fjalorin shqitar qe te pershkruaje personalitetit tend prej gjirizi

  Reply to this comment
 44. ARBERI October 11, 10:30

  O popull ky pleher antishqiptare saliserbi nuk duhet as te shkruaj e as te flasi…populli e pushkatoj me vote edhe pse drejtesia nuk e ka marre kurre te pandehur,kjo sepse jane gjithe ushtare te berishes dhe se .ju duhet ky mortaje vetem me bere luftra e shkaterrime,vjedhje vrasje e plackitje….

  O,O – popull mos harroni urdherat qe dha sali serb antishqiptari me detyren e presidentit:-

  1.-Ju dha urdher avionave shqiptare…qe te bombardoni jugun e vendit….per kete ai duhet denu,se me detyre presidenti, qe duhet te jete garanti e jo te bombardoje popullin e vet…por aviatoret te pregaditur nga sistemi socialist e dinin mire veprat e urdherat per vendin ten ..sepse jua kishte mesuar komandanti i paharruar sh.Enver Hoxha….ato pilote nuk zbatuan urdherat e kundraligjeshme te antishqiptarit sali UDB….POR U ULEN NE BRIGJET ITALIANE E SOT JETOJNE NE ITALI……Pyes si popull…Pse nuk denohet saliserbi??????pse…

  2.- Armatosi popullin nga hapja e depove te armatimit…. dhe tha:
  –Une do t’i vesh gjithe nenat shqiptare me shami te zeza ne koke.,..sepse do t’jua vras bijte e tyre….e keshtu beri 3580 te vrare ne vitin 1997 e pse nuk de3nohet saliserb antishqiptari….pse????
  K a aq shume sa popull mos hgarro se cfare ka bere saliserbi…nuk ka be asnje tradhetare,ne cfare do vendi te botes …se cfare beri ky bish fashiste ,si popullit e per vendin e tone……pse nuk denohet…..
  3.-Shiti vendin,plackiti, ja dergoje serbise te gjitha asetet e pasurite kombetare…kush eshte ky,me cte drejte …pasurite ishit te popullit,pose i preku…??/pse …,pse nuk denohet saliser4b antishqip[tari….vrasesi e krimineli….aq ka sa ska drejtesi….BE HAPNI DYERTY E hAGES PER SALISERB ANTISHQIPTARIN…..

  –O,O- POPULL mesoni te verteten se …SALISERBI ME BUJAR NISHANIN kane firmosur shitjen e vendin , tek RUSO-SERBI…e qe CIA e zbuloj me vonese……ne maj 2013..
  Per kete SH.B.A …FALENDERON POPULLIN SHQIPTARE QE ME 23 QERSHOR PUSHKATOJ pd e fashistin saliserb-rusin,,,…duke kursuer aleateve strategjike nje lufte bakklanike……dhe mos keni frike o drejtesi….se dita po vjen per saliserbin te denohet ne Hage…dhe ushtaret e tij ne burg dhe 100% sekuestrime pasurive te tij……
  KY TRADHETARE, saliserbi,…ai merr keto dalje,shpifje e thirje per protesta …se kujton se do largoje vemendjen e botes, popullit e drejtesise nga gjykimi e arrestimi qe do behet per kete tradhetare…..SALI SERBI NE B URGIM TE PERJETSHEM…..KELYSHAT E TIJ JANE TRADHETARE TE LINDUR E RRITUR ME GJAKUN E KETIN ANTISHQIPTARI……

  Reply to this comment
 45. artur October 11, 11:59

  Ne qofte se do te ishte rrebelim komunist,Berisha do te ishte me banim ne Sharre tani,prane Enverit.

  Reply to this comment
 46. mëno October 11, 12:36

  Berisha eshte personi me palaço qe mund te keni njohur. Ky bashibozik qe me 1997 i mbushi breket dhe mbante te garda nje helikopter per tu larguar nga frika flet se ka permbysur komuniszmin. Jo mor jo. Ty ta dha pushtetin ne tave Ramiz Alia dhe populli ju bind. Po te ishte ndryshe nuk do te gjendeshin as kockat, sepse erdhe ne pushtet nen mbrotjen totale te Sigurimit te Shtetit, i cili u perkujdes qe te mos te hynte si i thone as gjembi ne kembe. Ti more mjeran, si shprehes e pasues i politikes injorante te Esat Pashes dhe Zogut, ne te njejten kohe shprehes i injorances bajraktariste anadollake qe mbizoteroj ne veri per nje periudhe te gjate, me servilizmin shembullor u bere antar i PPSH dhe eshte pikerishte kjo force qe te dha pushtetin ty more buk shkale. Tani na derdellis per PD. Po a nuk ishin edhe ne krijimin e PD nje i arratisur nga shkodra qe njihej teresishte si spiun i UDB dhe bashke me te edhe nje n/kolonel i UDBs qe vinin verdal ne qytetin studenti ditet e krijimit te Partise demokratike, me te cilet je takuar edhe ti disa here me radhe. Prandaj vetem nje i pa fytyr, me karakter te deformuar thellesisht qe shikon vetem interesin personal mund te flas me kete gjuhe. Eshte fatkeqesi e popullit shqiptar qe ky birbo ka qene drejtues per nje kohe te gjate.

  Reply to this comment
 47. Ibrahim Kelmendi October 11, 12:56

  Rrebeilimi politik e social në paranverën e vitit 1997 ishte dëshmi më e mrekullueshme e qytetërimit dhe ndërgjegjësimit të shqiptarëve, për të mos duruar pushtet diktatorial e keqbërës.
  Meqë kam qenë nga 5 deri me 15 mars 1997 në qytetët jugore të Shqipërisë, si pjesëtar i ekipit të revistës gjermane DER SPIEGEL, me kënaqësi e krenari e kam përjetuar atë rrebelim. Atyre ngjarjeve u kam dedikuar edhe librin „Shqipëria jashtë ‚veriut‘ dhe ‚jugut‘“, botuar në qershor 1997 në Gjermani dhe ribotuar disa herë në Shqipëri.
  Atëherë dhe tani kisha mendimin se pushtetin e Tiranës po e komandonte e shpërdoronte Beogradi, edhe firmat piramidale i kishin ideuar e menaxhuar njerëzit e Beogradi (e para ishte ajo e Hajdinë Sejdisë), prandaj atë rrebelim po e përjetoja dhe çmoja si çlirim i Shqipërisë nga pushtetarët që i komandonin e shpërdoronin shërbimet nacionaliste të Beogradit dhe Athinës (duke i pasur në krye kuislingët e tyre: vëllezërit siamez Berisha-Nano…).
  Qysh atëherë u kam thënë bashkëveprimtarëve se ai rrebelim ishte faza e parë edhe për çlirimin e Kosovës…

  Reply to this comment
 48. Anonimi October 11, 12:59

  Sali Berisha u rrite dhe u edukua ne regjim totalitare , regjim ky qe i dha mundesi te shkollohet brenda dhe jashte shtetit , ishte pjese e kupoles , aktiviste i dalluar ne mbrojtje te PPSH te udhehequr nga E HOXHA , thenja e tij se ai perbysi diktaturen e proletarjati, eshte nje mashtrim ne mese te dites , ne shqiperi nuk u rrezua diktatura , por ajo ju pershtate situates te krijuar pas egzekutimit te Causheskut, kuadrot e njetriu i ri ,i listave te kuadrove me prespektive te KQ te PPSH , u udhezuan nga Ramize Alia te viheshin ne krye te kesaj levizje , te cilet nuk bene gje tjeter , deleguar pushtetin dhe karriken tek beniamine e tyre . Ngjarjet e 97 , akuzat ndaj amerikaneve , grekeve e serbeve ishin si ato slloganet e diktatures , qe Bare do te hanim dhe marksizem lenininzmin nuk e tradhetojme , ashtu si Envere Hoxha qe akuzoje ballistet si tradhetare te kombit edhe Berisha beri te njeten gje , duke akuzuar shqiptare dhe revolten e tyre si rebelim komuniste duke e cuar vendin ne prage te luftes se civile , per ta shtypur kete rebelim me te njejta menyra e forma qe para ardhesit e tij shtypen revoltat ne Shkoder . Historia do te shkruhet , por njeriu qe prej 23 vjetesh i shkakton vuajtje dhe shkaterrim popullit shqiptare , qe merre guximin e bene deklarata , per te na mbushur mendje ,se nuk eshte ai pergjegjes , per gjithcka ka ndodhur , te krijon pershtypje se ai nuk do te pergjigjet asnjehere , shpresoje te mos ndodhi keshtu, por me mire le te ja leme kohes … Runa o zot , ky njeri ta bene kopilin dhe ta le ne dere , dhe te thote se eshte i yti …

  Reply to this comment
 49. Lori September 27, 12:55

  Ju te nderuar gazetare dhe redaksi e kesaj faqje te gazetes Dita ,krahas ketyre fotove na jepni edhe foton kur kryekrimi Berishe strehohet tek miqte duke u futur ne vrimen e miut!Pas ketaj do te shikoni se gjiçka eshte farse e sajuar e eksperteve kriminale si ne rastin e 21 janarit qe pasi gjitheçka fliste per nje kryekrim qe dilizhonte orkestern e snajperave me vrasje te protestuesve na u dha varianti me bajat e me karagjoz ai qe ,viktimat na qenkeshin vrare me plumba rikoshete,e kryekrimi na qenkerkesh per popullin shqipetar nje perbindesh e per disa pseudodiplomate “Burre shteti” !Ku u fsheh e kush e strehoi kryerimin shqipetar dhe pse ne ngjarrjet e vitit me te zi shqipetar 1997 ?Kjo duhet te jete pyetja e çdo shqiptari !

  Reply to this comment
 50. shqiptari September 27, 15:40

  pa bekimin e amerikes nuk ka bere asgje ky mije pusetashe dhe normale qe ska vler po e ardhmja dhe poshtersia ndaje shqiptareve do te behete perseri nga familjarete e ketij perbindshi antishqiptare dhe gjithe keta qe militojne ne politikene shqipatre shikoni cfre vjedhjeshe miliarda qe bejene dhe kane mbeshtetje kjo eshte lufta ne heshtje jo si ajo ne siri e irake e gjithandej me arme po me dollare qe eshte nje lufte me e veshtire sepse te vrete dhe te zhduke ne heshtje ku shteti i poshter gjermane na llogarite si te qete e pa probleme ne ky vende qe jetojme me 100 euro pra ka mbeshtetjene e pabesise dhe nuk ka ci bene askushe kote flitete e thuhete ku mijra shqiptare vdesine nga ushqimete dhe pakontrolli ushqimore e shendetsore mjer kete vende ce gjeti

  Reply to this comment
 51. Hurma Arabie. September 27, 17:39

  E more Ed Bojaxhiu e mare voten per te ndeshkuar Adolf Berishen dhe i dhe amnisti atij e krimit, te LUMTE. Krimineli Sali te ben kar-shillek e pordhe nga Gjiri i Lalezit.

  Reply to this comment
 52. Drita September 27, 21:08

  Shiko, nje cerek te drejte ai psikopati e ka patur. Se ne ’97 greku i solli fregatat ne Sarande e Vlore, po i nje shtet tjeter i zgurdulloj dhembet qe Greku u terhoq me bisht ne shale. Ky eshte fakt. ’97 ishte nje krim masiv, por ajo qe te bene pershtypje ishte disinteresi total i Europianeve qe kur vjen puna i qajne hallin xaxiqeve grek, kurse per ne as ju prish gjiza fare. S’ditem dhe ne njehere te mashtrojme me stil si greket, por c’ti besh kur ke qelbesira ne krye. Me bene shume pershtypje qe ne gjithe foto qe shkrepin “te huajt” ne Shqiperi marrin vetem rob te zinj, me ndonje vend me plehra, dhe pastaj cuditemi pse shqiptaret ne Europe i njohin si jevgj, myslyman dhe kriminel.

  Reply to this comment
 53. XXL September 28, 07:38

  Pas gjithe ketyre neveritjeve te komentuese per Sal-uk-ari-bishen duhej te uleriste edhe Marc-kar-uku, qe i mban pishen.Sal-uk-ari-bisha vrastar,eshte nje shpellar truthare dhe pellet si gomar duke thene se rrezoi komunizmin, ate regjim barbar per te fshehur te verteten se i ka sherbyer me besnikeri dhe gezoi privilegjet e tij si oborrtar.Ky kukudh komunist sekretar,qe u buzeqesh njerezve mbi varr eshte nje psikopat i marre qe kujton se nuk e di çdo shqiptar dhe bota mbare se ai regjim e zgjodhi kete “intelektual” shpellar nder me te zellshmit idhujtare qe te shpetonte kreret komuniste me ane te disa gjyqeve per te qeshur e per te qare,jo per krimet qe kishin bere me pare, me plumb e me litar,por per ca ca kafe qe kishin blere me shume ne pazar dhe u dha pafajesine me gjyqtare “gjynahqare”, sherbetore pushtetesh si ne perralle.Ata qe jane si qente bastarde te kazaneve te plehrave gezohen dhe turren pas tij,kur degjojne si leh ky zagar.

  Reply to this comment
 54. Shahisti September 28, 08:31

  O popull i dhjere por krenar shqiptar, keni shume te drejte, Saliu eshte i tilli e i atilli, mor serb, mor kriminel, mor qe i la ish-ushtaraket e lavdishem pa pension, mor qe trafikoi arme, droge e femra e cfare te doni ju tjeter. Ne rregull fare me kete.

  Po si nuk doli nje burre qe te pranoje trapllekun e vet, psh qe ishte trapllek qe te fusje kursimet neper firma, ose qe ishte edhe me trapllek te shisje shtepine e t’ia jepje parate jevges Sude, apo kapterrit Alimuça. Apo qe nuk kishte budallallek me te madh se te prishje e shkaterroje c’te vinte per dore, a thua se keshtu do te merrnin paret mbrapsht. Qe ta dini ju o popull i dhjere, por krenar, ne bote per dite falimentojne firma e kompani, e per dite ka njerez qe humbasin kursimet e tyre neper investime fantazma, por meqe te gjitha keto investime jane bere me vullnet te lire e pa asnje shtrengese, shteti nuk mban asnje pergjegjesi, e po te dali ne rruge ndonje nga keta trushpelaret qe humbasin parate, ua gjen vendin me nje here. Kush eshte budalla ben mire ta mbaje vete pergjegjesine e budallallekut te vet. Eshte e vertete qe ne Shqiperi pati shume nga keta budallenj qe i falen paret e veta, po te tjeret qe nuk futen para c’faj paten qe paguan per idiotllekun e ju debilave qe i falet vete parate tuaja e pastaj shkaterruat vendin? Po, dakord fajin e pati Sali kriineli qe u mbushi juve mendjen te falnit paret tuaja.

  Reply to this comment
 55. Nio September 28, 09:39

  Ajo diktature mos u pafte me kurre me sy … Por renia e saj nuk erdhi prej ndonje force partiake , rebelim apo infiltrimi i CIA-s … Ajo thjesht u shperbe nga vdekja e diktatorit … E cila vulosi fatin e komunizmit … Te gjitha perpjeket qe jane zhvilluar nga CIA dhe agjentet ne brendesi te Shtetit Shqipetare Komunist per rrezimin e diktatures , kane qene perpjekje te kota … te deshtuara dhe me pasoja ne njerez te pafajshem … Ajo cka nodhi pas viteve 1990 , nuk eshte gje tjeter vec se vazhdimi i luftes se agjenturave midis SHBA dhe Rusise … por e hapur fare , dhe ne te mori pjese gjithe populli … kamuflazhi i asaj lufte ka qene gjoja midis dy partive , dy boteve , dy ideologjive te ndryshme … per te shtene ne dore pasurite e Shqiperise … Dhe ne kete raste , e fituar ka dale Russia …

  Reply to this comment
 56. nostradamus September 28, 09:54

  Nje monster e vertete ky Sali Vicidoli….!!!

  Reply to this comment
 57. MeteH April 30, 08:25

  Zotrinj:SB e ka ndar mendjen.1.Do te realizoi sezben kthimin e PD ne pushtet per mbrojtjen e pasurive te tij familjare dhe, militantet qe pasuroi gjat pushtimit te tij do ta mbeshtesin sesben.2.Kerkon te sabotoi reformen ne drejtesi,pasi ketu preken militantet e tij qe e mbrojne perfshi A.LLALLEN dhe ZAGANBJORIN.3.Kerkon destabilizimin e vendit,me qellim qe te pengohet marrja e statusit per ne BE.4.Thirrja per armatosje te popullit eshte nje provokacion i hapur dhe provokacion ndaj tij e qeverise per te tatuar pulsin.5.SB po e kupton qe ka bere krime dhe,do ishte mire per te qe te SAKRIFIKOHEJ,duke u shpallur si DESHMOR I DEMOKRACISE,per t’ju bere monomenti pran A.Zogut-dhe ky tradhetar.6.SB po sheh qe Rama eshte frikacak ose i porositur qe te mos e ngacmoi Saliun.7.SB mbeshtetet nga SHBA(Rajerson+Arvizu+LU dolen hapur),e djathta EU ndaj nuk ja ben syri terrrrr.Populli eshte ne hall,i pasigurt nga tmerri qe sjell goje-haleja-SB,nda po e do largohet nga syt-kembet.SB mbrohet nga Meta,ky me i rrezikshem se SB se kan vjedhur e bere pazar s’bashku..!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim