“Pushtetarët e sotëm na i morën të gjitha, që nga pasuria e deri te festat kombëtare”

Kim Mehmeti November 28, 2015 18:36

“Pushtetarët e sotëm na i morën të gjitha, që nga pasuria e deri te festat kombëtare”

Mediat raportojnë se pas manifestimit të Ditës së Flamurit, policia ka arrestuar Albin Kurtin dhe dhjetëra aktivistë tjerë të Vetëvendosjes!

Kush mund ta paramendonte se Prishtina ku u shënua kalendari i rezistencës dhe i krenarisë shqiptare, këtë 28 Nëntor do e kremtojë si në kohën e Millosheviqit – me rrugë të bllokuara nga policia, me seli partiake të pushtuara nga forcat policore, me arrestime provokuese!?

Vallë kush e tradhtoi ëndrrën: ne që besonim se liria duhet të na takojë të gjithëve, apo këta pushtetarët e sotëm që na i morën të gjitha, që nga pasuria e deri te festat kombëtare, këta pushtetarë që ende nuk e kanë kuptuar se regjimi që fshihet pas shpinës së policëve, kurrë nuk mund të jetë e mira e popullit!

Kim Mehmeti November 28, 2015 18:36
Komento

5 Komente

 1. Arben November 28, 19:06

  ZAJEDNICA NUK KALON

  KOSOVA ESHTE SHQIPERI

  PERPARA VETEVENDOSJE.

  Reply to this comment
 2. shqiptari i shqiperise November 28, 20:11

  O Hshim o katunar! Edhe ti o Jud Mustafa,o qen serb! E kuptoni cdo te thote te futesh opoziten ne burg!
  Besoni se do u mbeshtese Amerika me BE-ne?keni per te pare si do u leshojne si koqe m… qe te dyve.Do filloni ti shani pastaj.

  Reply to this comment
 3. Pellumb Zaimi November 29, 00:24

  Ne nje mendje me Arben dhe “shqiptari i shqiperise”.Dhe parasegjithash ne nje mendje me Kim Mehmetin.Turpi qe 28 nentori i Pavaresise po festohet me arrestime deputetesh dhe opozitaresh eshte i udba-sheve ne krye te Qeverise se Kosoves.E ka zgjedhur mire padronia udbashe daten tone te Pavaresise Kerkon ta c’shenjteroje me tradhetaret e vene ne sherbim te saj? Isa Mustafa dhe Hashim Thaci,-jini dy plehra shqipfolese dhe serbsherbyese? Bajga ? Nderime Kim Mehmeti !

  Reply to this comment
 4. Kariz Matik November 29, 10:42

  Na ishte njehere…

  “Në shtetrrethim dhe para snajperëve serbë, Kosova para 25 vitesh me Deklaratën Kushtetuese të 2 Korrikut 1990 shpallte Pavarësinë e saj, e cila atëherë nuk u njoh ndërkombëtarisht, megjithatë ishte dhe njihej si deklarim i fuqishëm i vullnetit kombëtar, politik e demokratik.” – – shkruan Behlul Jashari ne kujtimet e tij.

  Por kush mund ta mendonte valle, se pikerisht ne diten kur delegatet shqiptare te Krahines Autonome do te shpallnin Pavaresine e Kosoves jashte dyerve te Kuvendit, katovicari Ramiz Alia do te lejonte ne Shqiperi hapjen e ambasadave te perendimit, per tu mundesuar largimin ne dhé te huaj asaj pjese te shoqerise, e cila ziente perbrenda nga deshperimi per krizen e papare ekonomike dhe urrejtja kunder regjimit komunist nga me totalitaret ne bote ???

  Kush mund ta mendonte valle, se sot pas 25-vitesh “demokraci”, qytetaret shqiptare dhe kosovare njeheresh, do te mblidhnin plackat per tu “shperngulur me deshire” nga trojet e tyre??? Si asokohe me 2 Korrik 1990, po ashtu dhe sot, jo me ane te forces, por me ane te metodave “moderne”, njera prej te cilave eshte dhe shtimi i tejskajshem varferise, pemes ndermarrjes se masave nga te rreptat ndeshkimore kundes shumices se vuajtur ???

  Kush valle e tradheton ede sot enderren e Shqiptareve dhe te Kosovareve per te jetuar te lire e te pavaruar ne trojet e tyre ???

  Me vjen mire kur mendoj qe se ka plot Atdhetare qe mendojne se KOSOVA ESHTE SHQIPERI dhe se ZAJEDNICA NUK KALON.

  LIRONI ALBIN KURTIN!!!

  PERPARA VETEVENDOSJE !!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim