Këto janë dy bashkitë që PD do angazhojë për të penguar çdo të enjte punimet e Parlamentit?

February 24, 2019 11:01

Këto janë dy bashkitë që PD do angazhojë për të penguar çdo të enjte punimet e Parlamentit?

Kreu i  Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi dje një takim me kolegjin e kryetarëve të rretheve të kësaj force politike.

Pas mbledhjes në një prononcim për mediat ai bëri publike vendimet e marra me kolegjin e kryetarëve.

Basha njoftoi se me 16 Mars është vendosur zhvillimi i një proteste kombëtare e njëjtë me atë të 16 Shkurtit.

Më tej, kreu i opozitës bëri të ditur se sezoni i protestave sapo ka nisur edhe se PD, aleatët edhe qytetarët do të protestojnë çdo të enjte përballë godinës së Parlamentit.

Portale afër opozitës shkruajnë sot detaje rreth kësaj.

Sipas tyre, në protestat e përjavshme përballë institucionit të Parlamentit me qëllim pengimin e zhvillimit të punimeve në të, Lulzim Basha do të aktivizojë administratën e bashkisë së Kamzës dhe administratën e bashkisë së Vorës.

Të dyja këto, bashki drejtohen prej demokratëve.

k.a. / dita

February 24, 2019 11:01
Komento

6 Komente

 1. Fidel Kastro February 24, 13:49

  Ne proteste do te vije e gjithe Shqiperia, prandaj lereni karagjozlleqet se me dy bashki nuk mund te arrihet ai numer aq i madh njerezish!!!!!

  Reply to this comment
 2. fteri February 24, 14:21

  Këta shpellar kan djegur shqipërinë në v.97-98 ,tani është shumë vonë të pengojnë parlamentin ,jemi në demokracinë e v.2019 ,kush shkel ligjin përgjigjet penlisht pra shkon në hotelin pa para.

  Kjo anë ligjore është e nevojshme të kuptohet nga sejcili nga çdo shqipëtar,deri sa Edi Rama ka votat e shumicës popullit ai është në avion në vendin e par deri në zgjedhjet tjera v.2021 ,në qoftë se populli e voton përsëri ai do jetë në vendin e parë ,këto jan rregullat e përgjithshme të demokracisë duan apo nuk duan disa hajdut e vrasës..

  Reply to this comment
 3. fteri February 24, 14:25

  Këta shpellar kan djegur shqipërinë në v.97-98 ,tani është shumë vonë të pengojnë parlamentin ,jemi në demokracinë e v.2019 ,kush shkel ligjin përgjigjet penlisht pra shkon në hotelin pa para.

  Kjo anë ligjore është e nevojshme të kuptohet nga sejcili nga çdo shqipëtar,deri sa Edi Rama ka votat e shumicës popullit ai është në avion në vendin e par deri në zgjedhjet tjera v.2021 ,në qoftë se populli e voton përsëri ai do jetë në vendin e parë përsëri ,zbritjen nga avioni e bënë vetëm shumica e votuesve shqipëtar ,perandor është vetëm ai ,

  Këto jan rregullat e përgjithshme të demokracisë duan apo nuk duan disa hajdut e vrasës..

  Reply to this comment
 4. katarakti February 24, 15:55

  Tani e them me plot gojen dhe me bindje te plote:”Te gjithe fajin e ka Rama”. Nuk ua tregoi nje here qefin si duhet ketyre shpellareve. Jane ata qe po i tundin kembet tani dhe po e kercenojne se “nuk ke pare gje akoma”! Do te me behej qefi ta terhiqnin ndonje dite zvarre ne bulevard. Le te veshi brekushe pastaj apo te merret me lloj lloj mileti ne Facebook.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim