Killeri shqiptar, “luftë” me policinë italiane

September 22, 2014 09:19

Killeri shqiptar, “luftë” me policinë italiane

Autori i një vrasjeje të trefishtë dy vjet më parë në Blinisht të Lezhës dhe i dyshuar për vrasjen e dy personave pak ditë më parë në Milano, i ka bërë rezistencë policisë italiane.

Bëhet fjalë për Kastriot Zhubën.

Policia ia ja ka dalë mbanë ta vërë në pranga atë vetëm me ndihmën e kalimtarëve të rastit.

Policia italiane ka publikuar videon e çasteve të arrestimit të tij.

Në pamjet e publikuara, Zhuba është përpjekur të bëjë rezistencë, duke mbyllur disa herë derën e makinës dhe madje duke e nisur për pak automjetin e drejtuar prej tij.

Është dashur rreth një minutë përpjekje e policisë, derisa e ka vënë në pranga vrasësin e tre personave në Lezhë dhe të dyshuar për dy vrasje të tjera në Itali.

Makina ku u ndalua Zhuba i përkiste njërit prej viktimave të të shtënave të mbrëmjes të së enjtes, shtetasit maroken Ibrahim Sharara.

Dyshimet janë se ky i fundit është vrarë vetëm pse ka asistuar direkt në ekzekutimin e 41- vjeçarit Arben Kthella dhe në plagosjen e kushëririt te tij Mondi Kthella.

September 22, 2014 09:19
Komento

4 Komente

 1. SHQIPTARI September 22, 09:35

  KALBENI NE BURG PLEHREN!!!

  Reply to this comment
 2. Toni i Madh... September 22, 09:45

  I gjori ,tani e shikon Diellin njè ore ne dite deri ne percielljen tek banesen e fundit.

  Reply to this comment
 3. albert September 22, 16:23

  me mire ta kishit vrare …ci do mer … mbushen burgjet plot me keta lloj robish….

  Reply to this comment
 4. 888 September 23, 09:54

  jo KILLERI ,o injorant por ,,vrasesi,, se na mbytet me llafe te huaja

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*