Eurovizion/ Kina heq nga transmetimi performancën e Shqipërisë

May 10, 2018 09:32

Eurovizion/ Kina heq nga transmetimi performancën e Shqipërisë

 

Mbrëmjen e djeshme ishte transmetimi zyrtar i gjysmë finales së parë të Eurovizionit 2018.

Të drejtën e transmetimit e kishte edhe televizioni kombëtar në Kinë, Mango TV. Ky televizion fillimisht pati disa vonesa por nuk mjaftoi me kaq pasi ata kishin bërë edhe reduktime të ndryshme duke mos transmetuar kështu dy performanca.

Kanë qenë pikërisht performanca e Shqipërisë dhe Irlandës ato që janë hequr nga transmetimi për dy arsye.

Performanca e Eugent Bushpepës, i cili përfaqësonte Shqipërinë u hoq pasi sipas një rregulloreje të re në Kinë: aktorët dhe artistët ndalohen që të shfaqin tatuazhet në televizion. Edhe kur u dhanë emrat e finalistëve në ekran janë shfaqur vetëm pjesëtarët e ekipit të tij dhe nuk është transmetuar reagimi Eugentit.

l.h/dita

May 10, 2018 09:32
Komento

3 Komente

 1. Paul Tedeschini May 10, 10:15

  KOMUNIZEM SI DIKUR TEK NEVE.

  Te na rrojne NOSTALGJIKET

  Reply to this comment
 2. Maloket jane sllave sjelle si skllever nga malet e Geghames ne Armeni May 10, 13:51

  Kinezet e njohin mire artin Shqiptar se jane rritur me filmat dhe muziken Shqipare, dhe kane thene, “ky s’eshte Shqiptar, turp per Shqiperine qe ka perfunduar ne kete gjendje qe ta perfaqesojne sllavet, por ne s’mund ta genjejme dot publikun tone duke e prezantuar kete si Shqiptar”.

  Reply to this comment
 3. Katerina die Große-Madona prej Sauku May 10, 15:29

  Dikur me tatuazh damkoseshin te burgosunit ose kafshet qi ti dallonin pronaret.
  Sot eshte ne mode dhe seci ka te drejt te boj me trupin e vet njat gjo qi deshiron.
  Dhe Kina ka ligjet dhe detyrimin para njerzve te saj qi te mos ju boj reklam njerzve te damkosun me tatu 😉
  Suksese Eugenit dhe ta tundi sallen te shtunen.
  Forca Albania.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*