Kina vendos sanksione ndaj Koresë së Veriut

April 5, 2016 14:57

Kina vendos sanksione ndaj Koresë së Veriut

Kina ka paralajmëruar se do të ndërmarrë disa sanksione ndaj Koresë së Veriut.

Vendi ka kufizuar importet e qymyrit nga Koreja e Veriut dhe shitjen e karburantit për avionë në bazë të sanksioneve të vendosura nga OKB-ja.

OKB-ja i mori masat pasi Koreja zhvilloi katër teste të ndaluara të raketave të saj balistike muajin e kaluar.

April 5, 2016 14:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*