Kisha Katolike: Mësuesit e besimit fetar të jenë të përgatitur mirë

April 11, 2016 13:52

Kisha Katolike: Mësuesit e besimit fetar të jenë të përgatitur mirë

Kisha Katolike e mbështet iniciativën e qeverisë për të përfshirë në shkolla lëndën e besimit fetar por nënvizon se mësuesit duhet të jenë të përgatitur.

Në një reagim të publikuar thuhet se në Shqipëri kemi të bëjmë me një boshllëk në sistemin arsimor ndërkohë që në shumë vende europiane në shkolla jepet lënda e besimit fetar.

Ndërkohë sot ministrja e Arsimit Lindita Nikolla sqaroi detaje të projektit që javën e kaluar paralajmëroi kryeministri,

April 11, 2016 13:52
Komento

1 Koment

  1. gjermani i fundit April 11, 15:16

    Patjeter, ose te jene kardinale osé murgesha. Mire vene dhe ata te Jehovait dhe babà Mondi, kurse oren e katolikeve e mbulon Rama dora vete.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim