Kisha Katolike në Elbasan: Nishani të kërkojë falje

February 24, 2015 15:25

Kisha Katolike në Elbasan: Nishani të kërkojë falje

Komuniteti Katolik i Elbasanit i ka kërkuar Presidentit të Republikës të ndreqë një gabim të bërë, në dëm të imazhit të Kishës Katolike.

Ky komunitet ka shprehur indinjaten per deklaraten e presidentit, duke i kerkuar ketij te fundit te qendroje ne poziten qe i takon, si president i gjithe shqiptareve.

“Me urtësinë që na jep Krishti, me anë të Shpirtit të Shenjtë, ju ftojmë të kundroni qëndrimin tuaj dhe ju këshillojmë të tërhiqni  deklarimet tuaja publikisht, duke dëshmuar qytetarinë dhe urtësinë që i takon një posti të tillë, ose mund të mbani po të njëjtin qëndrim, por jo nga posti që përfaqëson unitetin e kombit. Lutemi që Shpirti i Shenjtë t’ju ndriçojë mendjen që të ndreqni këtë gabim, në respekt të detyrës që mbani dhe dinjitetit të shenjtë të Kishës sonë Katolike”, tha Sokol Lulgjuraj, kryetar i Këshillit të Kishës Shën Piu X.

Qe pas vendimit te Gjykates se Larte per prishjen e Kishes Katolike te Elbasanit, vendim ende i pazbardhur, per shkak te pronesise ku ajo eshte ndertuar, nje sere reagimesh kane ardhur nga komunitetet fetare ne vend dhe Presidenti i Republikes, per shkak te lidhjeve familjare qe bashkeshortja e tij ka me pretenduesit e truallit.

 

February 24, 2015 15:25
Komento

3 Komente

 1. Miku February 24, 17:07

  Te nderuar, jo vetem Jari duhet kerkoje falje por gjithashtu edhe bukuroshja Odeta bashke me nenen e saj…

  Mut do merni o elitare qe doni prona e pasuri.

  Reply to this comment
  • mirel February 24, 17:42

   po sikur te jene te gruas se Nishanit pronat, pse te mos i marre ajo?
   Ska te drejte asnje kish e xhami ti pervetesoje

   Reply to this comment
   • Pëllumb zaimi February 25, 21:48

    Burrat pa mustaqe nuk kërkojnë falje sepse burrëria dhe mustaqet kanë lidhje të ngushtë me njëra-tjetrën! Po të kesh hequr mustaqet s’ka burrëri më! Ka ikur bashkë me mustaqet! Tung!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim