Kishit menduar ndonjëherë sa lloje gota birre ka?Mund tju themi që më shumë sec mund ta imagjinoni!

December 7, 2017 11:40

Kishit menduar ndonjëherë sa lloje gota birre ka?Mund tju themi që më shumë sec mund ta imagjinoni!

Birra është padyshim një pije e preferuar dhe e konsumuar nga të gjithë,sidomos në sezonin e verës që na freskon në ato ditë të nxehta.Përgjithsisht i kushtojmë vëmendje:llojit të birrës,përqindjes së alkolit,e turbullt apo jo,vendase ose e importuar.Por asnjëherë nuk kemi menduar gjatë për gotën e birrës.

Dhe për këtë jemi ne për tju iluminuar me një rankim të gotave të birrës që përdoren nëpër botë,kush më pak e kush më shumë!

The shaker pint

The chalice

The Hefeweizen Glass

The mug

The Pilsner

The stange

The snifter

The nonic pint

The teku

The classic tulip

a.k/dita

December 7, 2017 11:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*