Kitara e Bob Dylan është shitur me çmim marramendës

November 14, 2017 15:58

Kitara e Bob Dylan është shitur me çmim marramendës

Kitara e këngëtarit Bob Dylan, njëherësh edhe nobelist i letërsisë është shitur nëpërmjet një ankandi.

Këtë kitarë këngëtari i famshëm e ka përdorë në koncertet e viteve të 70-ta dhe është shitur në një shumë prej 400 mijë dollarëve.

Ankandi është mbajtur në Dallas dhe blerësi i kësaj kitare ka dashur që të mbetet anonim, edhe pse i ka numëruar 396.500 dollarë për këtë instrument.

November 14, 2017 15:58
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*