Kjo është gjuhë profanësh në ekonomi

May 31, 2013 16:53

Kjo është gjuhë profanësh në ekonomi

Në përurimin e E-doganave, Berisha ka deklaruar 2 gjëra: E para që Rama është analfabet në taksa. Dhe e dyta, që në një hark kohor të shkurtër “të ardhurat në këtë vend kanë qenë 9.2 miliard dollarë më shumë”. Kur? Ç’domethënë “në një hark të shkurtër kohor (!?). Dhe tjetra: “Ku të kenë vajtur ato 9.2 miliardët (dollarë) shtesë?”. Kjo është gjuhë profanësh në ekonomi. Me këtë gjuhë flet një kryeministër serioz?

 

SMS në DITA në 0689073730

May 31, 2013 16:53
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*