Kjo kishë është e ndërtuar e gjitha me…pemë!

February 9, 2018 10:12

Kjo kishë është e ndërtuar e gjitha me…pemë!

Kemi vizituar kisha të shekujve të ndryshëm, të stileve klasik, gotik apo modern, por si kjo kishë që do t’ju tregojmë më poshtë nuk keni parë.

Një zotëri i quajtur Barry Cox, dashurinë e tij për arkitekturën e sidomos për rikonstruktimin e kishave, e ndërthuri me natyrën dhe ndërtoi këtë kishë kaq të vecantë të cilën ai e quajti “Kisha prej peme”.

Arsyeja? Kjo kishë, e cila ndodhet në Zelandën e Re, është një strukturë e ndërtuar e gjitha prej gjethesh e pemësh. E konceptuar si një kishë/kopsht privat, Barry e hapi për sytë kureshtarë të publikut në vitin 2015.

Cfarë prisni për ta vizituar?

a.k/dita

February 9, 2018 10:12
Komento

2 Komente

 1. +++(per ate se si do dukeshin objektet e kultit te feve te tjera ,psh xhami ,nji peme e lart dhe imami kacavjerre maje pemes e ulerine si majmun qe atje larte buooh ,s'po flas me shume February 9, 10:46

  Edhe pse nuk jam nji nga ata qe praktikoj besimin e shkoj rregullishte ne Kishe ,mundet te them se ne nji kishe te tille me terheq natyralja ,ky objekt Romantik i kultit e do shkoja me kenaqsi ,duke qen se jam nji Person i lidhur shume me natyren ,gjerlberimin . Asnjiher s’ka dyshuar ne forcen Kreative te Zotit …

  Reply to this comment
 2. MH February 9, 13:43

  Me siguri kjo asht Kisha e pare Verore ne gjithe boten mbuluar nga gjelbrimi.
  Ajri me siguri do jete i paster plot me oksigjen O2.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*