Kjo nuk eshte qeverisje po kaçakllëk

November 24, 2012 15:20

Kjo nuk eshte qeverisje po kaçakllëk

Përshëndetje DITA. Mallkimi per këtë popull eshte i vjeter. Se ku e ka zanafillen kjo gjë kete nuk mund ta them unë, sepse nuk jam medium. 20 vjet festival turpesh. Dhe sot kjo “qeveri” hynerësh dhe dështakësh ka krijuar nje situate marramendese dhe kercenuese per jeten e qytetareve. Kjo nuk eshte qeverisje po kaçakllëk.

 

Karkalecat e qeverisjes kercejne sa andej kendej ku te mund te ngulin thumbin e te rufisin dicka. E kanë katandisur këtë popull qe po shqyejmë njeri tjetrin.  Kjo ndodh sepse nuk eshte mbi shina dhe ne ekuiliber ustai, qe ta ndjeke dhe te veproje po ashtu edhe çiraku.

 

SMS në DITA në 06890 73730

 

November 24, 2012 15:20
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*