KLD rrëzon ministren Gjonaj, nuk shkarkon asnjë gjyqtar

May 7, 2018 14:56

KLD rrëzon ministren Gjonaj, nuk shkarkon asnjë gjyqtar

 

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka rrëzuar kërkesën e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, duke mos shkarkuar asnjë gjyqtar.

Ministria e Drejtësisë kishte kërkuar shkarkimin e gjyqtarëve Petraq Curri, Ergys Selmani, Ahmet Jangulli dhe Ken Dhima.

Për gjyqtarin e Fierit Ergys Selmani, KLD ka vendosur masën ‘Vërejte’

KLD në mbledhjen e sotme të drejtuar nga Presidenti Ilir Meta ka pranuar dorëheqjet e gjyqtarëve Merita Xhani, Brunilda Kasmi

Po ashtu KLD ka vendosur sot që të rikthejë në detyrë ish-kryetaren e Gjykatës së Lartë Shpresaj Beçaj, e cila do të jetë gjyqtare në Gjykatën e Apelit.

Gjyqtarja rikthehet me vendim të KLD pasi ka fituar dy vendime gjyqësore.

Po ashtu Këshilli i Lartë i Drejtësisë vendos rikthimin në detyrë edhe të gjyqtares, Pajtime Fetahu.

a.s/dita

May 7, 2018 14:56
Komento

12 Komente

 1. Lushnjari May 7, 15:55

  Po nuk I vute prangat likes skeni gje ne terezi

  Reply to this comment
 2. eno May 7, 16:02

  Kryehajduti i shqiperise kryetar ikeshillit te larte te drejtesise.
  Ky eshte kulmi i padrejtesise.

  Reply to this comment
 3. Kaçi i zi May 7, 16:09

  Akoma egziston ky institucion kupole korrupsioni me ne krye President 7 %-shin?

  Reply to this comment
 4. Konti Sbalta May 7, 16:33

  Akoma nuk eshte shperbere ky keshilli i larte i drejtesise? E siguroi ky “presidenti”edhe nji vend tjeter pune per te justifikuar milionat e grabitura , perfshire edhe ato “qe i pame me ze e me figure”.

  Reply to this comment
 5. fteri May 7, 17:09

  Sa të jen hajdutët me çizme ,pasanikët e floririt vjedhur Ilir Meta,S.Berisha me mashat A.Broci,Gjin Gjoni ,me shokë në atë strukturë të kalbur që sot nuk u shërben shqipëtarve quajtur (K.L.D)! ,jo vetëm që po ushqen korrupsionin e do të reabilitoi të korruptuarit e drejtësisë ,por shqipëria do vazhdojë si delja e zezë e europës për shumë vite të tjera .

  Kan të drejtë deputetët hollandaz që refuzojn hapjen e negociatave të shqipërisë me BE-në ,me këtë KLD të qelbur kriminale , dita e pranimit të shqiprisë në BE do jetë larg !..

  PËRSE ?……. lexo këtë koment të “A.D” ! dhe do të bindeni …..
  Commmissario Cattani-Silvia Conti,shqipëtar…

  …..Qe ështe per ne burg ky kodosh “gjyqtar” i Berishes dhe Ilirit ,s’do shume mend.Qe s’e rruan fare per te vellain dhe gjakun e tij prape duket.Qe e di me mire se ne se kush ja vrau vellane dhe me urdher te kujt edhe kete e di fare mire.Qe ka qene hajdut,zhabulan e kumarxhi qe nxenes,sic shkruan me siper nje komentues edhe kjo s’eshte per tu vene ne diskutim.Qe Berisha dhe banda e tij e “ndihmuan” duke e bere jurist,gjyqtar etj etj qe ta vene plotesisht ne sherbim te tyre edhe kjo s’eshte ndonje gje e re,se keshtu kane bere dhe me vajzen e Azem Kar Hajdarit,me te shoqen e tij “gjyqkare” etj.

  Çudia me e madhe apo çudia e mesme eshte se si ka mundesi ase partia socialiste,duke i ditur te gjitha keto,tani qe po zgjidhen organet e reja te drejtesise i ka anashkaluar te gjitha keto dhe ne heshtje apo ne kompromis me studion ligjore te krimeve te PD-se,dhe kryetarin e KLD-së ILIR METËN , ka rene dakort qe ky krimb i helmuar qe ne gen te zgjidhet anetar dhe me pas ne menyre “demokratike” kryetar i komisionit te emerimeve ne drejtesi.

  Kjo eshte tronditese per ne qe kemi besuar dhe besojme se ne organet e reja te drejtesise do zgjidheshin e do zgjidhen me te miret,me te aftet,me te perkushtuarit e me te pastrit? Te tille si ky kane ata qe do pastrojne organet e drejtesise?

  Me tere keto pasuri e para lume qe paska “fituar” ky 46 vjecar(sikur ka rrojtur 500 vjet dhe ka grumbulluar pasuri si te Montekristos) do behet reforma ne drejtesi?

  Ky eshte shembulli i gjyqtarit me integritet zoti Edi Rama?!!!U kaner plasur syte dhe u kane rrjedhur mendte? Me ke talleni ju? Zoti Lu! Zonja Vlahutin! Zoterinj e zonja ambasadore te bashkimit europian ne shqiperi!

  Shikoni se kush do e beje pastrimin e organeve te drejtesise! Lexoni kete shkrim qe te bindeni!

  Kryebanditi i Salih Berishes -kryetar i keshillit te emerimeve! Ky eshte kulmi!Keta tallen me ju e me ne diten ne diell! Ky vend eshte i pashprese! Si duket dhe Edi Rama e te tjere rreth tij jane bashkepunetore te Saliut,te tavarish Lulzimit,Monikes,Ilirit e te tjere politikaneve te perfolur me te drejte si persona te inkriminuar e te korruptuar te politikes,te cilet vec e vec ,ne bashkepunim apo te tere se bashku,ne marreveshje te heshtur sabotojne pastrimin e sistemit te drejtesise.

  Ka te drejte avokati Spartak Ngjela qe thote se bashke me Saliun eshte dhe Edi Rama qe eshte kunder reformes ne drejtesi.

  Si ka mundesi qe partia socialiste,shpresa e shqiptareve te ndershem,te majte e te djathte,te bjere dakort dhe te emeroje anetar dhe kryetar te komisionit te emerimeve ne drejtesinje kerme te tille gjyqesore,nje kamikaz te politikanit me te urryer te pas viteve 90,qe i ka hypur ne kurris sistemit te drejtesise dhe shqiptareve.Ilir Meta per 28 vite me radhe dhe nuk ka ndermend te zbrese deri sa te iki nga kjo bote?..

  E kish parashikuar drejt dhe sakte i madh kryetar i partise ekollogjike te shqiperise ,Namik Hoti,kur deklaronte mbi fillimet e ndryshimit te sistemit politik ne shqiperi kur thoshte: “Ne malersoret,po ti hypim kalit,nuk i zbresoim vec me na vra!”Parashikim gjenial i tij per shpellarin nga vicidoli!,Ilir Metën nga Skrapari,Gjin Gjoni një kalbësirë bashkëpuntor i grupit kriminal që shkatrroi shqipërinë ,shktarron edhe KLD ,organin më të lartë të drejtësisë ,ku zhvletëson edhe ministren e re GJONI .

  Ky lamashI (gjyqtari Artan Broci),-(JU VRA VLLAI E GËZON KY ) qe eshter deklaruar kunder reformes ne drejtesi publikisht,qe akuzon parlamentin se ka ne radhet e tij bandite me rekorde kriminale,duke nenkuptuar socialistet,duhet paralizuar treguar vendi ,ky ushtar i bindur i familjes mafioze të S.Berisha !..

  .se sa per Ilir Metën dhe Berishen e kompani Luli me Munikën ,nga ata merr udhezimet e urdherat se c’farë duhet te bejë per te sabotuar gjithcka lidhet me zbatimin e reformës të drejtesise e wting-ut duke ndihmuar shkelesit e ligjit (mbrojtesi i universitetit te diplomave false te Kristalit,te gjyqtares,kolege e bashkepunetore te tij Andrea,i Prenges se 21 janarit etj etj).

  Une i jap te drejte ketij kodoshi.Diten e hene,meqe si kryekar i komisionit te emerimeve,ka lajmeruar se do beje mbledhjen e pare te ketij komisioni, une i rekomandoj qe te emeroje per ne tre organet e reja disa kokrra te shquara te sistemit te drejtesise si Gjin gjonin,Majlinden(Andrean),Mirelen(Fanen)(s’ka rendesi se jane dorehequr apo perjashtuar nga detyra,vari lesht,pune e madhe si në rastin e kthimit në detyre të ish gjyqëtares apelit ..Shpresa Beçaj ).

  Se ne fund te fundit Majlinda akuzohet per nje rast,ky kopil me diplome paska nje liste te tere me pislleqe,qe te ngrene lesht e kokes kur i lexon dhe qenka zgjedhur ne komisionin e emerimeve te reja ne drejtesi dhe kryekar pale!!!! ..Kete drejtesi duam ne…!?
  Kete do Edi Rama? !…?…..

  Me kete vampir do behet drejtesia tek ne?…
  Bravo, atëhere dhe ta gezojme!Turpi ështe për ata qe e pranojne kete,por na bie dhe ne te tjereve nga nje cope e kesaj çorbe,duam nuk duam. Wetingun në drejtësi në shqipëri po e goposin KLD-ja dhe ILIR META .

  Zoti Lu! Po te keni mundesi shporri qe te gjithe keta lango që hiqen dhe si të ndershem!

  Merre shpaten dhe qëroji nje nga nje nga drejtësia dhe Ilir Metën nga KLD-ja ! Në rast se pret bishtin e qenit Gjin Gjoni,Artan Broci etj.. ,koka e qenit Sali Berisha ,Ilir Meta do të kafshojë !..

  Hapu letrat ne tavoline dhe detyroji te japin doreheqjen ,që të mos kenë mundësinë të të kafshojnë , ty dhe Vlahutin.Ata ju kan sulmuar !…,hiqi qafe dhe postoja dosjet e zeza zonjes Marku,të beje punen e saj,ashtu si e ka nisur dhe shume mire e ka nisur, edhe ministrja e re e drejtësisë Gjonaj ,që jan bërë bllok kundër në KLD ?!….

  Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka rrëzuar kërkesën e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, duke mos shkarkuar asnjë gjyqtar.!

  Ministria e Drejtësisë Entela Gjonaj ka kërkuar shkarkimin e gjyqtarëve Petraq Curri, Ergys Selmani, Ahmet Jangulli dhe Ken Dhima,por Ilir Meta …buzëqesh …,asnjë shkarkim ,murë kundër ministres dhe Reformës në drejtësi ,ky është komplot kundër sponsorizimit të Amerikës dhe BE-së për eformën në drejtësi …

  Komplloteve të zeza të Ilir Metës në krye të KLD-së duhet tu jepet fund.

  Reply to this comment
 6. Adih May 7, 17:14

  Po e thellon gropen tende me shume o Like . Vazhdo si fshatar ,por do me kujtosh nje dite .Fain e ka Rama ,qe te zgjolli President , .Pergjigju popullit o Rame tani ,apo qe te gjithe ju katovicaret luani teater majmunesh, me kete popull kokpalare fukara .. .Te paca o hajdut budalla .

  Reply to this comment
 7. banda e S.B ,gjykon Izet Haxhinë ! May 7, 17:18

  Sa të jen hajdutët me çizme ,pasanikët e floririt vjedhur Ilir Meta,S.Berisha me mashat A.Broci,Gjin Gjoni ,me shokë në atë strukturë të kalbur që sot nuk u shërben shqipëtarve quajtur (K.L.D)! ,jo vetëm që po ushqen korrupsionin e do të reabilitoi të korruptuarit e drejtësisë ,por shqipëria do vazhdojë si delja e zezë e europës për shumë vite të tjera .

  Kan të drejtë deputetët hollandaz që refuzojn hapjen e negociatave të shqipërisë me BE-në ,me këtë KLD të qelbur kriminale , dita e pranimit të shqiprisë në BE do jetë larg !..

  PËRSE ?……. lexo këtë koment të “A.D” ! dhe do të bindeni …..
  Commmissario Cattani-Silvia Conti,shqipëtar…

  …..Qe ështe per ne burg ky kodosh “gjyqtar” i Berishes dhe Ilirit ,s’do shume mend.Qe s’e rruan fare per te vellain dhe gjakun e tij prape duket.Qe e di me mire se ne se kush ja vrau vellane dhe me urdher te kujt edhe kete e di fare mire.Qe ka qene hajdut,zhabulan e kumarxhi qe nxenes,sic shkruan me siper nje komentues edhe kjo s’eshte per tu vene ne diskutim.Qe Berisha dhe banda e tij e “ndihmuan” duke e bere jurist,gjyqtar etj etj qe ta vene plotesisht ne sherbim te tyre edhe kjo s’eshte ndonje gje e re,se keshtu kane bere dhe me vajzen e Azem Kar Hajdarit,me te shoqen e tij “gjyqkare” etj.

  Çudia me e madhe apo çudia e mesme eshte se si ka mundesi ase partia socialiste,duke i ditur te gjitha keto,tani qe po zgjidhen organet e reja te drejtesise i ka anashkaluar te gjitha keto dhe ne heshtje apo ne kompromis me studion ligjore te krimeve te PD-se,dhe kryetarin e KLD-së ILIR METËN , ka rene dakort qe ky krimb i helmuar qe ne gen te zgjidhet anetar dhe me pas ne menyre “demokratike” kryetar i komisionit te emerimeve ne drejtesi.

  Kjo eshte tronditese per ne qe kemi besuar dhe besojme se ne organet e reja te drejtesise do zgjidheshin e do zgjidhen me te miret,me te aftet,me te perkushtuarit e me te pastrit? Te tille si ky kane ata qe do pastrojne organet e drejtesise?

  Me tere keto pasuri e para lume qe paska “fituar” ky 46 vjecar(sikur ka rrojtur 500 vjet dhe ka grumbulluar pasuri si te Montekristos) do behet reforma ne drejtesi?

  Ky eshte shembulli i gjyqtarit me integritet zoti Edi Rama?!!!

  U kaner plasur syte dhe u kane rrjedhur mendte? Me ke talleni ju? Zoti Lu! Zonja Vlahutin! Zoterinj e zonja ambasadore te bashkimit europian ne shqiperi!,nesër vjen Izet Haxhija ,dhe në dorë të këtyre gjkatësve kriminel do ta dorzoni ? !….

  Shikoni se kush do e beje pastrimin e organeve te drejtesise! Lexoni kete shkrim qe te bindeni!

  Kryebanditi i Salih Berishes -kryetar i keshillit te emerimeve! Ky eshte kulmi!Keta tallen me ju e me ne diten ne diell! Ky vend eshte i pashprese! Si duket dhe Edi Rama e te tjere rreth tij jane bashkepunetore te Saliut,te tavarish Lulzimit,Monikes,Ilirit e te tjere politikaneve te perfolur me te drejte si persona te inkriminuar e te korruptuar te politikes,te cilet vec e vec ,ne bashkepunim apo te tere se bashku,ne marreveshje te heshtur sabotojne pastrimin e sistemit te drejtesise.

  Ka te drejte avokati Spartak Ngjela qe thote se bashke me Saliun eshte dhe Edi Rama qe eshte kunder reformes ne drejtesi.

  Si ka mundesi qe partia socialiste,shpresa e shqiptareve te ndershem,te majte e te djathte,te bjere dakort dhe te emeroje anetar dhe kryetar te komisionit te emerimeve ne drejtesinje kerme te tille gjyqesore,nje kamikaz te politikanit me te urryer te pas viteve 90,qe i ka hypur ne kurris sistemit te drejtesise dhe shqiptareve.Ilir Meta per 28 vite me radhe dhe nuk ka ndermend te zbrese deri sa te iki nga kjo bote?..

  E kish parashikuar drejt dhe sakte i madh kryetar i partise ekollogjike te shqiperise ,Namik Hoti,kur deklaronte mbi fillimet e ndryshimit te sistemit politik ne shqiperi kur thoshte: “Ne malersoret,po ti hypim kalit,nuk i zbresoim vec me na vra!”Parashikim gjenial i tij per shpellarin nga vicidoli!,Ilir Metën nga Skrapari,Gjin Gjoni një kalbësirë bashkëpuntor i grupit kriminal që shkatrroi shqipërinë ,shktarron edhe KLD ,organin më të lartë të drejtësisë ,ku zhvletëson edhe ministren e re GJONI .

  Ky lamashI (gjyqtari Artan Broci),-(JU VRA VLLAI E GËZON KY ) qe eshter deklaruar kunder reformes ne drejtesi publikisht,qe akuzon parlamentin se ka ne radhet e tij bandite me rekorde kriminale,duke nenkuptuar socialistet,duhet paralizuar treguar vendi ,ky ushtar i bindur i familjes mafioze të S.Berisha !..

  .se sa per Ilir Metën dhe Berishen e kompani Luli me Munikën ,nga ata merr udhezimet e urdherat se c’farë duhet te bejë per te sabotuar gjithcka lidhet me zbatimin e reformës të drejtesise e wting-ut duke ndihmuar shkelesit e ligjit (mbrojtesi i universitetit te diplomave false te Kristalit,te gjyqtares,kolege e bashkepunetore te tij Andrea,i Prenges se 21 janarit etj etj).

  Une i jap te drejte ketij kodoshi.Diten e hene,meqe si kryekar i komisionit te emerimeve,ka lajmeruar se do beje mbledhjen e pare te ketij komisioni, une i rekomandoj qe te emeroje per ne tre organet e reja disa kokrra te shquara te sistemit te drejtesise si Gjin gjonin,Majlinden(Andrean),Mirelen(Fanen)(s’ka rendesi se jane dorehequr apo perjashtuar nga detyra,vari lesht,pune e madhe si në rastin e kthimit në detyre të ish gjyqëtares apelit ..Shpresa Beçaj ).

  Se ne fund te fundit Majlinda akuzohet per nje rast,ky kopil me diplome paska nje liste te tere me pislleqe,qe te ngrene lesht e kokes kur i lexon dhe qenka zgjedhur ne komisionin e emerimeve te reja ne drejtesi dhe kryekar pale!!!! ..Kete drejtesi duam ne…!?
  Kete do Edi Rama? !…?…..

  Me kete vampir do behet drejtesia tek ne?…
  Bravo, atëhere dhe ta gezojme!Turpi ështe për ata qe e pranojne kete,por na bie dhe ne te tjereve nga nje cope e kesaj çorbe,duam nuk duam. Wetingun në drejtësi në shqipëri po e goposin KLD-ja dhe ILIR META .

  Zoti Lu! Po te keni mundesi shporri qe te gjithe keta lango që hiqen dhe si të ndershem!

  Merre shpaten dhe qëroji nje nga nje nga drejtësia dhe Ilir Metën nga KLD-ja ! Në rast se pret bishtin e qenit Gjin Gjoni,Artan Broci etj.. ,koka e qenit Sali Berisha ,Ilir Meta do të kafshojë !..

  Hapu letrat ne tavoline dhe detyroji te japin doreheqjen ,që të mos kenë mundësinë të të kafshojnë , ty dhe Vlahutin.Ata ju kan sulmuar !…,hiqi qafe dhe postoja dosjet e zeza zonjes Marku,të beje punen e saj,ashtu si e ka nisur dhe shume mire e ka nisur, edhe ministrja e re e drejtësisë Gjonaj ,që jan bërë bllok kundër në KLD ?!….

  Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka rrëzuar kërkesën e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, duke mos shkarkuar asnjë gjyqtar.!

  Ministria e Drejtësisë Entela Gjonaj ka kërkuar shkarkimin e gjyqtarëve Petraq Curri, Ergys Selmani, Ahmet Jangulli dhe Ken Dhima,por Ilir Meta …buzëqesh …,asnjë shkarkim ,murë kundër ministres dhe Reformës në drejtësi ,ky është komplot kundër sponsorizimit të Amerikës dhe BE-së për eformën në drejtësi …

  Komplloteve të zeza të Ilir Metës në krye të KLD-së duhet tu jepet fund.

  Reply to this comment
 8. banda e S.B ,gjykon Izet Haxhinë ! May 7, 17:19

  Sa të jen hajdutët me çizme ,pasanikët e floririt vjedhur Ilir Meta,S.Berisha me mashat A.Broci,Gjin Gjoni ,me shokë në atë strukturë të kalbur që sot nuk u shërben shqipëtarve quajtur (K.L.D)! ,jo vetëm që po ushqen korrupsionin e do të reabilitoi të korruptuarit e drejtësisë ,por shqipëria do vazhdojë si delja e zezë e europës për shumë vite të tjera !….

  Kan të drejtë deputetët hollandaz që refuzojn hapjen e negociatave të shqipërisë me BE-në ,me këtë KLD të qelbur kriminale , dita e pranimit të shqiprisë në BE do jetë larg !..

  PËRSE ?……. lexo këtë koment të “A.D” ! dhe do të bindeni …..
  Commmissario Cattani-Silvia Conti,shqipëtar…

  …..Qe ështe per ne burg ky kodosh “gjyqtar” i Berishes dhe Ilirit ,s’do shume mend.Qe s’e rruan fare per te vellain dhe gjakun e tij prape duket.Qe e di me mire se ne se kush ja vrau vellane dhe me urdher te kujt edhe kete e di fare mire.Qe ka qene hajdut,zhabulan e kumarxhi qe nxenes,sic shkruan me siper nje komentues edhe kjo s’eshte per tu vene ne diskutim.Qe Berisha dhe banda e tij e “ndihmuan” duke e bere jurist,gjyqtar etj etj qe ta vene plotesisht ne sherbim te tyre edhe kjo s’eshte ndonje gje e re,se keshtu kane bere dhe me vajzen e Azem Kar Hajdarit,me te shoqen e tij “gjyqkare” etj.

  Çudia me e madhe apo çudia e mesme eshte se si ka mundesi ase partia socialiste,duke i ditur te gjitha keto,tani qe po zgjidhen organet e reja te drejtesise i ka anashkaluar te gjitha keto dhe ne heshtje apo ne kompromis me studion ligjore te krimeve te PD-se,dhe kryetarin e KLD-së ILIR METËN , ka rene dakort qe ky krimb i helmuar qe ne gen te zgjidhet anetar dhe me pas ne menyre “demokratike” kryetar i komisionit te emerimeve ne drejtesi.

  Kjo eshte tronditese per ne qe kemi besuar dhe besojme se ne organet e reja te drejtesise do zgjidheshin e do zgjidhen me te miret,me te aftet,me te perkushtuarit e me te pastrit? Te tille si ky kane ata qe do pastrojne organet e drejtesise?

  Me tere keto pasuri e para lume qe paska “fituar” ky 46 vjecar(sikur ka rrojtur 500 vjet dhe ka grumbulluar pasuri si te Montekristos) do behet reforma ne drejtesi?

  Ky eshte shembulli i gjyqtarit me integritet zoti Edi Rama?!!!

  U kaner plasur syte dhe u kane rrjedhur mendte? Me ke talleni ju? Zoti Lu! Zonja Vlahutin! Zoterinj e zonja ambasadore te bashkimit europian ne shqiperi!,nesër vjen Izet Haxhija ,dhe në dorë të këtyre gjkatësve kriminel do ta dorzoni ? !….

  Shikoni se kush do e beje pastrimin e organeve te drejtesise! Lexoni kete shkrim qe te bindeni!

  Kryebanditi i Salih Berishes -kryetar i keshillit te emerimeve! Ky eshte kulmi!Keta tallen me ju e me ne diten ne diell! Ky vend eshte i pashprese! Si duket dhe Edi Rama e te tjere rreth tij jane bashkepunetore te Saliut,te tavarish Lulzimit,Monikes,Ilirit e te tjere politikaneve te perfolur me te drejte si persona te inkriminuar e te korruptuar te politikes,te cilet vec e vec ,ne bashkepunim apo te tere se bashku,ne marreveshje te heshtur sabotojne pastrimin e sistemit te drejtesise.

  Ka te drejte avokati Spartak Ngjela qe thote se bashke me Saliun eshte dhe Edi Rama qe eshte kunder reformes ne drejtesi.

  Si ka mundesi qe partia socialiste,shpresa e shqiptareve te ndershem,te majte e te djathte,te bjere dakort dhe te emeroje anetar dhe kryetar te komisionit te emerimeve ne drejtesinje kerme te tille gjyqesore,nje kamikaz te politikanit me te urryer te pas viteve 90,qe i ka hypur ne kurris sistemit te drejtesise dhe shqiptareve.Ilir Meta per 28 vite me radhe dhe nuk ka ndermend te zbrese deri sa te iki nga kjo bote?..

  E kish parashikuar drejt dhe sakte i madh kryetar i partise ekollogjike te shqiperise ,Namik Hoti,kur deklaronte mbi fillimet e ndryshimit te sistemit politik ne shqiperi kur thoshte: “Ne malersoret,po ti hypim kalit,nuk i zbresoim vec me na vra!”Parashikim gjenial i tij per shpellarin nga vicidoli!,Ilir Metën nga Skrapari,Gjin Gjoni një kalbësirë bashkëpuntor i grupit kriminal që shkatrroi shqipërinë ,shktarron edhe KLD ,organin më të lartë të drejtësisë ,ku zhvletëson edhe ministren e re GJONI .

  Ky lamashI (gjyqtari Artan Broci),-(JU VRA VLLAI E GËZON KY ) qe eshter deklaruar kunder reformes ne drejtesi publikisht,qe akuzon parlamentin se ka ne radhet e tij bandite me rekorde kriminale,duke nenkuptuar socialistet,duhet paralizuar treguar vendi ,ky ushtar i bindur i familjes mafioze të S.Berisha !..

  .se sa per Ilir Metën dhe Berishen e kompani Luli me Munikën ,nga ata merr udhezimet e urdherat se c’farë duhet te bejë per te sabotuar gjithcka lidhet me zbatimin e reformës të drejtesise e wting-ut duke ndihmuar shkelesit e ligjit (mbrojtesi i universitetit te diplomave false te Kristalit,te gjyqtares,kolege e bashkepunetore te tij Andrea,i Prenges se 21 janarit etj etj).

  Une i jap te drejte ketij kodoshi.Diten e hene,meqe si kryekar i komisionit te emerimeve,ka lajmeruar se do beje mbledhjen e pare te ketij komisioni, une i rekomandoj qe te emeroje per ne tre organet e reja disa kokrra te shquara te sistemit te drejtesise si Gjin gjonin,Majlinden(Andrean),Mirelen(Fanen)(s’ka rendesi se jane dorehequr apo perjashtuar nga detyra,vari lesht,pune e madhe si në rastin e kthimit në detyre të ish gjyqëtares apelit ..Shpresa Beçaj ).

  Se ne fund te fundit Majlinda akuzohet per nje rast,ky kopil me diplome paska nje liste te tere me pislleqe,qe te ngrene lesht e kokes kur i lexon dhe qenka zgjedhur ne komisionin e emerimeve te reja ne drejtesi dhe kryekar pale!!!! ..Kete drejtesi duam ne…!?
  Kete do Edi Rama? !…?…..

  Me kete vampir do behet drejtesia tek ne?…
  Bravo, atëhere dhe ta gezojme!Turpi ështe për ata qe e pranojne kete,por na bie dhe ne te tjereve nga nje cope e kesaj çorbe,duam nuk duam. Wetingun në drejtësi në shqipëri po e goposin KLD-ja dhe ILIR META .

  Zoti Lu! Po te keni mundesi shporri qe te gjithe keta lango që hiqen dhe si të ndershem!

  Merre shpaten dhe qëroji nje nga nje nga drejtësia dhe Ilir Metën nga KLD-ja ! Në rast se pret bishtin e qenit Gjin Gjoni,Artan Broci etj.. ,koka e qenit Sali Berisha ,Ilir Meta do të kafshojë !..

  Hapu letrat ne tavoline dhe detyroji te japin doreheqjen ,që të mos kenë mundësinë të të kafshojnë , ty dhe Vlahutin.Ata ju kan sulmuar !…,hiqi qafe dhe postoja dosjet e zeza zonjes Marku,të beje punen e saj,ashtu si e ka nisur dhe shume mire e ka nisur, edhe ministrja e re e drejtësisë Gjonaj ,që jan bërë bllok kundër në KLD ?!….

  Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka rrëzuar kërkesën e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, duke mos shkarkuar asnjë gjyqtar.!

  Ministria e Drejtësisë Entela Gjonaj ka kërkuar shkarkimin e gjyqtarëve Petraq Curri, Ergys Selmani, Ahmet Jangulli dhe Ken Dhima,por Ilir Meta …buzëqesh …,asnjë shkarkim ,murë kundër ministres dhe Reformës në drejtësi ,ky është komplot kundër sponsorizimit të Amerikës dhe BE-së për eformën në drejtësi …

  Komplloteve të zeza të Ilir Metës në krye të KLD-së duhet tu jepet fund.

  Reply to this comment
 9. XXXL May 7, 18:13

  Kupola e Mafias eshte Keshilli i Larte i Padrejtesise, dhe Capi dei capi eshte, hajduti me bllok ne dore Likja i Mone Baxhelles.
  Grate motrat dhe cfare u permban pragu i shtepise, Qytetare bajga qe mbajne mbi shpine shushunja dhe kriminele.

  Reply to this comment
 10. Lisi May 7, 18:45

  Sa të jetë Rama k/m , Meta do jetë president . Këtë president e caktoi Rama , nuk e zgjodhi populli .
  Kush është më maskara Rama apo Meta ?!
  Do bëjmë vettingun, de more de………………!
  Shqipëria qelbet …….!

  Reply to this comment
 11. Alban Dega May 7, 19:00

  From: Alban Dega
  Date: June 25, 2016 at 1:54:39 PM EDT

  Opinione

  MOS E BENI ATE GABIM….!?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Mos arrestoni asnje prej Kapove te Mafias politiko- familjare te Berishes para Reformes ne Drejtesi!
  A mundet qe kryprokuhora si Adriatik Palla dhe ai i krimeve te renda Besim Hajdarmataj te nenshkruajne urdher- arreste per Sali Berishen, kryebosin e bosit te tyre Bujar Perishani!?
  Kurrsesi.
  A mundet qe Gjin Gjonet e KLD-se dhe Fatmira Hajdarajt e Plepave, Arjana Fullanet e Tom Ndrecajt, Aliajt e Zagarnjoret … e Luigjit te 14-te te ndeshkojne Padrinon e Mafias vrastare e kusare te Shqiperise!?
  Asesi .
  Vetem pasi te pastrohen halet e antidrejtesine shqiptare duhet te filloje spastrimi dhe ndeshkimi I kryehaleve te politikes shqiptare, I Kryekrimineleve te Shqiperise Berisha, Basha, Mediu, Bode, Imami, …. Gjingjonet Llalla, Zagarnjori, Nishani, Hajdarmataj e co…
  Nuk kane pse te paguajne gjoba kusaresh juridike per kusaret politike qe i nxjerrin te pafajshem sepse kryprokuhorat Llalla dhe Hajdarmataj “harrojme te apelojne” vendimet e tyre, sic ndodhi me Agim Shehun, me Ndrea Prendin, me Ardian Fullanin e co.
  Enough it’s enough, thone vellezerit tane amerikane!
  … Boll me!

  Reply to this comment
 12. Arben May 8, 05:55

  Ministresa gjonaj, do nje te ‘qare’ te mire ne seri, per kete

  ben ajo

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim